Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sieluck

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Sieluck's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Potrzebuję pomocy w wyborze urządzenia do przepompowywania ścieków szarych z umywalki i pralki w piwnicy. Problem jest tego typu, że linia kanalizacyjna jest umieszczona pod samym sufitem i trzeba by było odprowadzić nieczystości z pralki i umywalki. W zasadzie przeglądając allegro znalazłem trzy typy tych urządzeń i nie mogę się zdecydować. Najdroższe, te markowe, przepompownie np. Danfossa lub Wilo kosztują około 1500zł. Jest to koszt, który ewentualnie mógłbym ponieść, ale tylko jeśli zagwarantowana będzie praca takiego urządzenia przez długie lata i nie będzie z tym żadnych problemów. Wiem, że nikt z was nie da takiej gwarancji jeśli nawet producent nie daje jej wiec zastanawiam się czy opłaca się inwestować w taki sprzęt za taka kasę jeśli podobne urządzenie można mieć za trochę ponad 1/5 tej ceny czyli 300zł. Moje kryteria są następujące: 1. Przede wszystkim bezawaryjność i co za tym idzie nie chcę aby za każdym razem puszczając pralkę zastanawiać się czy zadziała pompka i nie zaleje mi piwnicy. 2. Automatyczna start i stop urządzenia przy wysokim i niskim poziomie wody. 3. Odporność na temperaturę wody do 90stC (pralka tyle ma więc teoretycznie tyle musiała by wypompować taka pompa). 4. Szczelność obudowy i możliwość zamknięcia dodatkowych, nieużywanych podłączeń. Hałas wydobywający się z takiego urządzenia nie jest jakimś głównym kryterium, ale też nie chciałbym, aby było pracę takiej pompy słychać w salonie piętro wyżej. No i tak jak już mówiłem na allegro znalazłem takie oto przepompownie: - najniższy przedział cenowy czyli takie pompy co wyglądają jak by były składane u kogoś w garażu, gwara 12 miesięcy i tak jakoś obawiam się czy można by to zostawić „same sobie”. Może ktoś z Forumowiczów ma dostęp do takiego urządzenia lub może sam używa więc mógłby mi powiedzieć czy jest sens inwestowania w takie tanie urządzenie. http://allegro.pl/pompa-wc-mlynek-przepompownia-mikser-f-ra-w-wa-i2091323418.html - w drugim koszyku znajduje się urządzenie, które posiada jakąś nazwę co wskazuje nawet, że może mieć jakiegoś producenta. Nie jest on wymieniony w aukcji, ale sama jej budowa i opis aukcji wskazuje, że ktoś się do tego przyłożył choć troszkę. http://allegro.pl/pompa-wc-mlynek-odplyw-rozdrabniacz-model-2012-i2091144368.html lub http://allegro.pl/pompa-wc-lazienka-rozdrabniacz-sanibo-3-i2087248133.html - trzecia beczka to już markowe produkty takich firm jak Grundfoss czy Wilo. http://allegro.pl/pompa-rozdrabniajaca-grundfos-sololift-2-wc-3-i2089629499.html Jest na nich i producent i tabliczka znamionowa, ale czy opłaca się dokładać do 1500zł za takie coś? Pomóżcie w wyborze bo muszę coś kupić, ale mam dylemat właśnie taki, ze nie wiem czy opłaca się dokładać taka kasę czy takie urządzenie za 300zł poradzi sobie z wodą równie dobrze jak takie za 1500zł? Ogólnie na allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?string=pompa+wc&category=0&sg=0 Może jest jakiś model, który szczególnie można polecić?
  2. Polecam poczytać na stronie producent jak wykonać prawidłowo izolacje przeciw-wodną lub przeciw-wilgociową fundamentów str. 6-10 http://www.izohan.pl/do_modyfikacji/fscommand/pdf/system_izolacja_dachow_i_fundamentow.pdf Wszystko ładnie opisane i rozrysowane.....bez problemów można dojść co po czym i kiedy. pzdr
  3. Ceny Tczew: Bloczek B20 2,40 cement 360/t stal 12 i 16 po 2020/t stal fi6 2350/t Ytong 24 Xella 6,00 Beton B20 185+pompa 25 = 210 Dysperbit 40zl/20l Wszystkie ceny to ceny netto i mam nadzieje po takich kupić materiały(oprócz Ytonga, ale to jeszcze kwestia dogadania). Transport i HDS wliczony w cenę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...