Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kingvince

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    143
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez kingvince

  1. Witam, poszukuje kosiarki elektrycznej do działki 400m. Nie ma to być najtańszy Chińczyk ale też nie jakieś cudo. Takie coś ze średniej półki. Na tą chwilę przyglądam się COMBI 336C 1400 W STIGA, czy to dobry wybór??? Czy mogę prosić o poradę. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
  2. Finladnia dziękuję za poprzednie wpisy. W takim razie zdecydowałem się z oferty ASILO na drzwi ukryte LINATE ZERO oraz na piętro drzwi pełne z kolekcji LNATE 1. Poniżej załączam linki oraz opis drzwi. Chciałbym aby drzwi nie były delikatne jak piórko(kartonowe), tylko miały swój ciężar oraz izolowały w przyzwoitym stopniu hałas zewnętrzny. Czy poniższe drzwi spełniają moje wymagania??? Co sądzisz o wykonaniu??? Czy rama z MDF oraz wypełnienie w formie płyty porowatej jest dobrą konstrukcją??? Dziękuję za pomoc. https://asilo.pl/produkty/drzwi-ukryte/#linate-zero https://asilo.pl/produkty/linate/#linate-1 Wewnątrz skrzydła zastosowano opatentowany system SOLID w formie blach przeciwprężnych, zapewniających sztywność i trwałość. Drzwi w ramie z MDF wypełnione są płytą porowatą zapewniająca wysokie walory akustyczne. Konstrukcja skrzydła zamknięta jest w płaszczu z płyty MDF.
  3. Dzięki Finlandia. Czy masz może jakiegoś faworyta w tego rodzaju drzwi, którego mógłbyś polecić. Ponadto, kiedy powinien nastąpić montaż drzwi ukrytych. Ponieważ, na ostatnim zdjęciu widzę stan deweloperski. Wielkie dzięki za pomoc.
  4. Finlandia ja poszukuje drzwi ukrytych zupełnie gładkich. Czy znasz może producenta, który wykonuje taki rodzaj drzwi w wybranym przez zamawiającego kolorze RAL??? Ponieważ drzwi mają mieć kolor grafitowy. Wielkie dzięki za pomoc.
  5. Witam, Widzę, że można tutaj liczyć na fachową poradę więc mam pytanie odnoście poniższego producenta. Finladnia czy posiadasz jakieś doświadczenie z poniższą firmą oraz jakie ościeżnice polecasz do drzwi ukrytych: metalową czy mdf albo innego rodzaju. https://www.eclisse.pl/pl/produkty/kolekcje/drzwi-ukryte/ Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  6. Witam, czy znajdzie się życzliwa i pomocna osoba. Dziękuję za pomoc.
  7. Witam, Poszukuje pomocy w aranżacji pokoi dla moich córek, są to jeszcze małe urwisy(mniejsza 2 lata, starsza 4 lata) ale chciałbym zaprojektować przestrzeń przyszłościowo. O co mi chodzi? Miejsce i usytuowanie biurek, przestrzeń na większe łóżka bez konieczności zmiany mebli. Poniżej rzut, pokoje dziecięce to pomieszczenia 0.2.4 oraz 0.2.5. Dziękuję za każdy wpis i radę. Jeśli będą potrzebne jakiekolwiek dodatkowe informację piszcie.
  8. Witam forumowiczów, bardzo Was proszę o poradę jak rozmieścić oświetlenie w domu. Nie jestem zwolennikiem dużej ilości światełek a raczej minimalistą w tych sprawach. Z tego względu w całym mieszkaniu nie planuje sufitów podwieszanych z dużą ilością wpuszczanych punktów. Poniżej moja propozycja oświetlenia oraz typu lamp. Z góry dziękuje za wszelkie porady. parter - hol - oprawy natynkowe, nie umiem sprecyzować rozmieszczenia ale miałyby znajdować się od początku holu do salonu https://www.aqform.com/pl/oprawy-natynkowe,PET-natynkowy,PE9034 - kuchnia - w ciągu komunikacyjnym te same oprawy natynkowe jak w holu - nad blatem roboczym przy oknie 2 lub 3 https://www.aqform.com/pl/oprawy-zwieszane,MODERN-GLASS-Barrel-E27-zwieszany,MG1025 - nad stołem, który będzie znajdować się w kuchni i będzie raczej nie dużych rozmiarów lampa wisząca - salon - plafon umieszczony na środku salonu oraz lampy szynowe na długość okna, 2 szt. kinkietów na ścianie z kanapą https://www.lampynowodvorski.pl/7756,eye-spot-black-6 - łazienka - plafon oraz podświetlane lustro - przedsionek - ze względu na występowanie rury z gazem planuje montaż sufitu podwieszanego przybliżonego do tego z linka http://www.dobrzemieszkaj.pl/kuchnia_i_jadalnia/podlogi_i_sciany/107/cegla_w_kuchni_tak_urzadzisz_modne_wnetrze,104480-172711.html https://www.aqform.com/pl/oprawy-zwieszane,SET-RAW-mini-LED-zwieszany,SR1015 czy lepiej 2 lub 3 punkty świetlne schody, - dwa kinkiety na ścianie https://www.aqform.com/pl/kinkiety,MAXI-CUBE-kinkiet,22411 piętro - pokój 0.2.3 "sypialnia" - na środku oświetlenie centralne tylko nie wiem jakiego typu - plafon???, nad łóżkiem na ścianie kinkiety lub ruchoma lampy ścienna https://norddeco.pl/kinkiety/1306-metalowa-lampa-scienna-job-frandsen-czarna-5702410180901.html - pokój 0.2.6 "łazienka" - centralnie plafon oraz coś przy lustrze - pokój 0.2.4 "dziecięcy" - pokój 0.2.3 "dziecięcy" - hol - 3 szt.o wysokości 9cm https://www.aqform.com/pl/oprawy-natynkowe,PET-natynkowy,PE9034
  9. https://drive.google.com/file/d/1BkjIutbe29UoTmB6RqDe3lMLUeRVgjW-/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/1r0bOB9yjqAN4gWgnVrYuU2iK8lhbszlo/view?usp=sharing
  10. Jest to przestrzeń nieużytkowa, nie ma do niej wejścia. Stojąc nad otworem czuć podmuch. Panowie z budowy na początku tłumaczyli mi, że jest to cug. Miało to miejsce przy otwartej bramie garażowej, więc przyjąłem ich tłumaczenie za zasadne. Jednakże, kolejnego dnia bez asysty kogokolwiek i przy zamkniętym domu wcześniejsze tłumaczenie wydało mi niewiarygodne.
  11. Witam forumowiczów, Ze względu na pojawienie się zacieków przy kominach w moim domu, wykonawca rozebrał w dwóch miejscach i dwóch różnych pokojach podwieszany sufit nad, którym znajduje się poddasze. Moje pytanie dotyczy występowania podmuchów wiatru. W dniu wczorajszym zauważyłem ruszającą się zwisającą folie. Sprawa wygląda identycznie w obu pomieszczeniach. Czy przy zamkniętym budynku może występować owa sytuacja? Zaznaczę tylko, że w chwili obecnej jest to stan deweloperski czyli nie posiadam drzwi wewnętrznych. Czy jest to źle wykonana praca i błąd w ułożeniu foli na dachu??? [/url Z góry dziękuję za pomoc.
  12. Dzięki a jakbyś miał zaproponować coś od siebie to co by to było. Tak żebym miał podgląd na sprawę i wiedział na czym mam się opierać przy wyborze. Dzięki za pomoc.
  13. Nie ma być głównym źródłem ogrzewania ponieważ w tym pomieszczeniu(salon z kuchnią 30m2- załączam rzut dolnej kondygnacji) posiadam podłogówkę ale ma mieć funkcję urządzenie grzewczego, nie tylko dekoracji. Nie będę wykorzystywał kominka regularnie, raczej co jakiś czas ale nie będzie to również sporadycznie. Za pewne najczęściej w dni przejściowe, kiedy nie będzie sensu załączać ogrzewania bo wystarczy ciepło kominka.
  14. Po pierwsze dzięki za wpis. Do drugie nie zwracaj uwagi na podpisy pokoi. W naszym domu zamieszkamy w piątkę więc pokoje FITNESS oraz GABINET przeznaczone są dla dwójki naszych dzieci. Wracając do głównego tematu, ze względu na brak jakiejkolwiek możliwości zmieszczenia/ustawienia prysznica na dole. Zdecydowaliśmy o pozostawieniu tam pralki, jak jest na planie. Jak Twoim zdaniem musiałby wyglądać układ aby umieścić w nim wannę wolnostojącą?
  15. Mogę prosić o listę bo tak to ciężko jest mi sprecyzować funkcję. Za pewne myślę o czymś innym niż pytasz. Dzięki.
  16. Witam Panie Piotrze. proszę o pomoc w doborze kominka. Zgłaszam się do Pana ponieważ nie posiadam jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie. Jedyne co mogę powiedzieć to jak chce obudować kominek, będą to albo płyty betonowe albo płytki imitujące jasny beton. Wybrałem dwa miejsca, w którym może zostać usytuowany kominek. Wersja 1 - w narożniku pomiędzy łazienką a salonem Wersja 2 - w zabudowie tv Wymiary od lewej - długa ściana tv 3m, 0.37, 50.50, 57.50 a później ściana w kuchni 3m Z góry dziękuję za pomoc.
  17. Witam forumowiczów, Mam do was pytanie odnośnie zmiany położenie instalacji gazowej. W obecnej chwili rury gazowe(kolor czerwony) z pieca na zewnątrz przechodzą przez cały przedsionek oraz garaż. Jest to bardzo uciążliwe, sam deweloper przyznał się, że jest to bardzo nietrafione rozwiązanie ale oni tak mieli w projekcie i wiecie radź se człowieku teraz sam. Chciałbym to wyprowadzić (kolor pomarańczowy) z pieca od razu na zewnątrz. Czy jest to możliwe, do kogo musiałbym się zgłosić bo na pewno potrzeba zmian w planach i konsultację czy takie rozwiązanie jest wykonalne. Z góry dziękuję za pomoc.
  18. A może takie rozwiązanie https://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia/463994_-kuchnia-styl-industrialny Co myślicie o takim regale na ścianie od schodów: https://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia/453389_-kuchnia-styl-industrialny
  19. Witam forumowiczów, Proszę was o pomoc w aranżacji funkcjonalnej dwóch łazienek. Pierwsza mniejsza znajduje się na dole. Będzie wykorzystywana w ciągu dnia oraz będzie służyć jako pralnia. Dlatego priorytetem w rozplanowaniu jest miejsce pralki oraz do przechowywania prania. Mój pierwszy pomysł zakłada kupno wąskiej pralki i usytuowanie jej w samym narożniku ściany schodów. Reszta wolnej przestrzeni została by zabudowana szafą na potrzeby segregacji ubrań. Druga koncepcja to zabudowanie niskimi szafkami ściany na przeciw wejścia. Po lewej umywalka a po prawej pralka, od góry blat i chyba wysoka zabudowa na ścianę. Obawiam się, że moje aranżacje pomniejszą łazienkę do wielkości tyci tyci a i tak bez jakichkolwiek ledwo można się w niej obrócić. Druga łazienka u góry będzie wykorzystywana za pewnie rano i wieczorem. Znajdzie się w niej wanna, prysznic, wc oraz jedna umywalka(może jakaś większa). Zastanawiam się nad wanna ponieważ nie jestem zdecydowany czy zabudowana czy wolnostojące, która według was jest bardzie funkcjonalna do mojej łazienki oraz jakiej długości wannę powinienem wybrać? W każdej łazience będę montować wc podwieszane ze stolarzem. Z wolnostojących chciałbym kupić coś podobnego jak poniżej: https://www.365dom.pl/wanna-wolnostojaca-akrylowa-150-cm-elegant-massi-id-123 https://www.besco.eu/produkty/wanny-wolnostojace/goya/ https://plytki-lazienki.pl/p/744/66202/marmite-rita-wanna-wolnostojaca-157x70cm-syfon-rita157-wanny-wolnostojace-wanny.html Dziękuję za każdą radę i wpis.
  20. Szukam jak najbardziej funkcjonalnego układu. Jesteśmy rodziną, która w obecnej chwili nie ma TV, w domu na pewno będzie ale nie jest on priorytetem. Wolę funkcjonalną kuchnie z jadalnią kosztem TV. W chwili obecnej w bloku mam idealny układ w literę L od lewej, lodówka, zlew i zmywarka, od prawej piekarnik i płyta. Czyli z lewej i prawej po słupku. Sprawdza się idealnie, tylko czasami brakuje blatu roboczego. W domu chciałbym aby tego blatu nie zabrakło, dlatego najbardziej przychylam się do wersji z wyspą. Byłem dzisiaj na budowie i wykonałem szkic. Może wymiary w czymś pomogą.
  21. Dziękuję Elfir, jednakże nie chciałbym zamykać kuchni wysoką zabudową, co wyodrębnia pomieszczenia i wizualnie pomniejsza przestrzeń. Z tego powodu preferuje niską zabudowę i chciałbym aby trzy strefy(kuchnia, stół - jadalnia i salon) tworzyły jedną otwartą całość. Co myślisz o takich wersjach: - która z nich jest najlepsza - wersja 1 - układ w literę U - na ścianie po całości wysoka zabudowa, przy oknie zlew a po lewej stronie blat z płytą - wersja 2 - układ z równoległą zabudową - na ścianie po całości wysoka zabudowa lub z blatem pośrodku po bokach z obu stron po słupku, po drugiej stronie blat - wersja 3 - układ w literę L z wyspą - pod oknem niska zabudowa ze zlewem, na ścianie wysoka, plus wyspa - wersja 4 - układ w literę L - wysunięty do przodu kominek, tak aby z meblami tworzył jedną płaszczyznę, wtedy pod oknem słupek z piekarnikiem plus blat ze zlewem, na ścianie na końcu słupek z lodówką od okna blat z płytą W jakim miejscu w każdej z wersji powinien znaleźć się stół - 180cm? aby był ogólnie dostępny, funkcjonalnie ustawiony ale nie przeszkadzał w salonie. Oczywiście, jestem otwarty na alternatywne rozwiązania. Planuje zrobić pod schodami rupieciarnie oraz małą spiżarnię ale myślę, że o tym później. Zapraszam więcej osób do włączenia się w dyskusję.
  22. Witam forumowiczów, Proszę was o pomoc w zaaranżowaniu układu funkcjonalnego kuchni. Myślałem nad następującymi: - najprostszym czyli układem L - może w literę U - a może taki, w którym zmieści się wyspa Jak w załączonym rzucie planuje usytuowanie stołu w pobliżu kuchni, oczywiście nie koniecznie w tym miejscu jak na rysunku. Każda pomoc mile widziana. Dziękuję.
  23. Witam forumowiczów, Proszę was o pomoc w ocenie wykonania dachu. Ze względu na ktoś coś powiedział... itd. Generalne chodziło o miejsce umieszczenia warstwy izolacyjnej. Z tego co widziałem na budowie i jaka odpowiedz otrzymałem znajduje się ona na suficie podwieszanym. Osoba z, którą rozmawiałem twierdziła, że powinna być w dachu. Z tego powodu poprosiłem mojego generalnego wykonawce o przesłanie schematu konstrukcji dachu, jego charakterystykę i wykonanie. Poniżej odpowiedz jaką otrzymałem. Kto ma rację? Czy dach jest wykonany prawidłowo? Może dopytać jeszcze wykonawce o jakieś szczegóły? Warstwy: - Dachówka betonowa Monier Braas - Łata sosn. 4*6cm - Kontrłata sosn. 2*5cm - Folia paroprzepuszczalna - Krokwie 8*18cm - Pustka nad sufitem podwieszanym - Wełna mineralna 30cm (na konstrukcji sufitu podwieszanego na zawiesiach) - 1 x folia pe 0,2 mm (paroizolacja) - Suchy tynk gipsowy 12,5mm na ruszcie stalowym R = 0,13 0,30/0,036 0,04 = 8,33 U = 0,12 W/m2 K Wiezba dachowa drewniana w układzie krokwiowo-kleszczowym, oparta za pomocą murłat na wieńcach żelbetowych. W okapie dachu akcesoria takie jak siatka zabezpieczającą szczelinę wentylacyjna okapu oraz grzebień okapu, które zapewniają wentylacje przestrzeni nad i pod folia paroprzepuszczalna. W kalenicy dachu szczeliny wentylacyjne wywiewne dla wyżej opisanych przestrzeni wentylacyjnych. Z góry dziękuje za pomoc i jakakolwiek pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...