Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sebanseban

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tenczynek
  • Kod pocztowy
    32-067
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sebanseban's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Szkoda że nie odbiera kolega wiadomości prwatnych na FM, bo nie chciaem śmiecić tutaj.
  2. Nie, nie. Chodzi o blokade kotła jeśli alternatywa jest w stanie przejąc rolę źródła ciepła.
  3. Prawdaż, chyba że ma byc odwrotnie, skutek (temperatura podniesiona w pomieszczeniu) ma wyniknąc z przekierowania ciepła z alternatywnego źródła. Logika nie zawsze jest prosta. Rozumiem, że poza użyciem 7-8 (termostatu pokojowego) sie nie da inaczej.
  4. A jaśniej? Nie chodzi o to, czym to realizowac, tylko jak zablokowac tylko CO w MCR24 nie uzywając styków 7-8. Z poprzednich postów zrozumiałem że się da osobno blokowac Co i CWU. Jeśli przez 7-8 to nie o to mi chodziło, bo tych używam do sterowania temperaturą w pomieszczeniach.
  5. Myślałem że jest jakiś inny, bardziej inteligentny sposób niż odcinanie sterownika od pieca, żeby zablokować CO.
  6. qubeczek: Potrzebuję zablokować działanie pieca w trybie CO, bo inne źródło ciepła przejmuje pałeczkę w ogrzewaniu domu. CWU nadal chciałbym wtedy robić w MCR 24. CitroCerber sugerował kiedyś że jest osobna opcja do blokowania pieca w CO i CWU.
  7. To które to w MCR 24 jest złącze blokujące CO, a które CWU?
  8. Do Citrocerber i innych. Zrobilem uklad automatyki, ktory w pewnych warunkach włącza blokade CO przez rozwarcie zwory 5-6. Wszystko pieknie, pokazuje sie 9 na wyświetlaczu ale wtedy nie grzeje mi CWU. Jakiegos parametru w menu serwisowym nie przestawilem czy czegos nie zrozumialem?
  9. Niepokoi mnie pewna obserwacja. Jestem ciekawy czy u kogos z Was tez tak jest? Piec ustawiony na grzanie co i cwu. Cwu do 55C, CO tez. Cwu bez problemow. Przy grzaniu CO czesto wskakuje mi stan 5. Sprawdzam temperatury i t1=56C, t2=47, t3=54. Rozumiem stan 5 bo roznica wy/we ponizej 10C. Ale jak dotykam reka rury powrotu wody co z układu do pieca, to na moje ma ponizej tych 34C bo czuje ze zimniejsz niz reka. Za to gorąca jest ta od powrot z CWU. Skąd ten odczyt t2=47C? Moze cos jest nie tak?
  10. Czy u Was również dość często pojawia się stan oznaczany numerem 5 na wyświetlaczu?
  11. Jako, że bufor się spawa, obmyślam system po raz kolejny. Czy miał ktoś doświadczenia z takim zaworem? http://www.acmelec.com/products/3-Way-Motorized-Ball-Valve.html Szukam czegoś co bedzie mi przełączało obiegi. Inne pytanie, to czy ktoś się natknął na sterownik do kominka, który oprócz sterowania przepustnica , steruje pompą mierząc zarówno temperaturę wody w płaszczu oraz w buforze. Chodzi o warunek, że gdy woda w buforze ma temperaturę wyższą od temperatury wody w płaszczu, pompa nie pracuje.
  12. Tak mnie się też zdawało. Dwie wanny i dwa różne kierunki. Biorąc pod uwage dostępne umywalki kierunek :zgodnie z ruchem wskazówek zegara" wygrywa 3:2
  13. Kurde, to w która stronę ten zład wiruje? Napierwszej stronie tego tematu znajduje się dokładnie przeciwna informacja. http://en.wikipedia.org/wiki/Coriolis_effect
  14. Witam, Czy blokada pieca przez złącze N powoduje blokadę całego pieca czy tylko obiegu CO? Pozdr
  15. Piszą że ESBE te z mieszkami głównie do podłogówki ma się używać. Do grzejnikowych podmieszań piszą że VRG + ARA. Używał ktoś tych mieszkowych do podmieszania dla grzejników?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...