Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BGDM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

BGDM's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź, mam boiler, spuszczenie wody z niego wydaje się proste wg instrukcji ale jak jest naprawdę to okaże się później. Jeżeli domek będzie dogrzewany do 5-7 stopni to czy spuszczanie wody z całej instalacji jest konieczne?
  2. Mam nadzieję, że napisałem na dobrym pod-forum jeżeli zdaniem administratora ten post powinien pojawić się gdzieś indziej serdecznie proszę o przeniesienie. Zostałem właścicielem "całorocznego" ogrzewanego domku mobilnego (rok produkcji 2021,fabrycznie ocieplony 10cm piany pur, w środku grzejniki elektryczne). Przyłącze wody wychodzi z ziemi i wchodzi do domku ok 40 cm wyżej, te 40 cm nie jest w żaden sposób ocieplone/zaizolowane itp i jest w przestrzeni pod domkiem a nad ziemią. Z domku chcemy korzystać głównie w ciepłe miesiące ale z chęcią wpadli byśmy tam też na jakiś czas zimą. I mam pytanie czy jest możliwość ocieplenia/ogrzewania tego przyłącza aby móc korzystać z domku zimą? Zakładam następujące warunki : - zimą domek będzie dogrzewany tak aby w środku było 5 stopni (tak aby nie przemarzał sprzęt elektryczny itp, mimo to jesienią będą spuszczał wodę z instalacji, przed przyjazdem podniosę temp do tych 20-22 stopni - pod domkiem, tuż przy przyłączu wody jest gniazdko elektryczne - chciałbym założyć przewód grzejny z termostatem (wpiąć go do gniazda z powyższego punktu) i owinąć nim przyłącze wody, na to jakieś ocieplanie z pianki itp gdy przyjedziemy tam zimą, chciałbym odkręcić wodę w studzience licznikowej i włączyć przewód grzejny tak aby woda w tej wystającej 40cm z ziemi rurce nie zamarzała (ustawił bym go na 5-10 stopni). Przed opuszczeniem domku zimą spuścił bym wodę z instalacji, zakręcił dopływ w studzience licznikowej i wyłączył przewód grzejny. Czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie ma sens? czy jest może inny, lepszy/wygodniejszy sposób? Czy waszym zdaniem powinienem nieco odkopać przyłącze i owinąć przewodem grzejnym również tą część przyłącza, która jest pod ziemia? z góry dziękuję za odpowiedź BGDM
  3. No przecież wiem że pełna procedura. Bardziej interesuje mnie czy garneczkowi udało się dostosować dach i czy otrzymał pnb.
  4. Panowie, gdyby to było do 35mkw to by nie było problemu, domek jest 4x12 a to już pełne pnb jako budynek rekreacji oraz musi być pełna zgodność z mpzp i cała procedura kier bud itp. Pytanie czy nadbudowa dachu/wiaty nad dachem załatwia sprawę wymaganego nachylenia dachu określonego w mpzp tj 35 stopni. A może jest jakiś inny sposób?
  5. Można się śmiać ale prawo jest jakie jest, mpzp jest bezlitosny a domek mobilny traktowany jest jak zwykła budowla, powyżej 35m2 trzeba wystąpić o pnb, na nawet kierownik budowy musi być powołany mimo że tak naprawdę nie ma żadnej budowy... Teraz sam stoję przed podobnym wyzwaniem tj dostosowanie takiego domku do mpzp, dach dwuspadowy min 35 stopni nachylenia. Garneczek, daj znać czy i jak udało Ci się to zrobić. Pozdrawiam
  6. Dzień dobry,

    Czy udało Ci się rozwiązać sprawę dostosowania domku holenderskiego do mpzp? Stoję teraz przed podobnym problemem.

     

    Pozdrawiam

  7. rysunek jest dość uproszczony, po bokach chciałbym zostawić pasy po 4-5 metrów gdzie zachowany byłby obecny kształt działki, sąsiadów po bokach nie ma, jest sąsiad graniczący z dolną krawędzią, ale przy granicy z nim chcę zostawić 8 metrów tak jak jest teraz więc woda opadowa powinna zostawać na tej działce, oczywiście liczę się z wykonaniem murku oporowego, a nawet zrobienia skarpy "tarasowanej". W gminie twierdzą że jak zostawię 8m od granicy z sąsiadem to nie powinno być problemu. Interesują mnie bardziej koszty tej operacji.
  8. jestem po rozmowie z ochroną środowiska, można nasypać skarpę ale trzeba zadbać żeby nie naruszyć gospodarki wodnej, tj żeby woda nie "schodziła" do sąsiada
  9. Jest ok 20m za granicą obszaru chronionego, także nie jest to problemem
  10. Mam nadzieje, że to odpowiednie miejsce na moje pytanie. Chce kupić działkę na mazurach, mam upatrzone dwie propozycje, pierwsza jest świetnie położona, blisko jeziora i plaży, jest objęta mpzp ale niestety jest to skarpa. Druga jest położona nieco dalej od jeziora ale jest idealnie płaska. Ta ze skarpą jest 20tyś zł tańsza, ale ciekawi mnie ile orientacyjnie może kosztować wyrównanie tej skarpy. Najlepiej było by ją wyrównać poprzez nawiezienie ziemi, postawienie domku na górze da piękny panoramiczny widok na jezioro. Mam pytanie czy Waszym zdaniem da się wyrównać tę skarpę w tych 20k? Jeżeli ta działka+wyrównanie nie będzie dużo droższa od tej nieco gorzej położonej to zdecydował bym się na jej zakup. Załączam schematyczny rysunek jak wygląda skarpa oraz jak chciałbym ją wyrównać.
  11. Witam, moja kostka jest bardzo brudna, najbardziej przeszkadzają mi rdzawe przebarwienia od wody gruntowej którą podlewam trawnik, chciałbym ją umyć za pomocą myjki ciśnieniowej i jakiejś chemii. Tu rodzi się moje pytanie, jaka chemia/środek do mycia kostki nie jest szkodliwa dla trawnika? część spłukanej wody na pewno trafi na trawnik (w przypadku tarasu nawet cała). Czy są środki, które będą bezpieczne dla trawnika i innych roślin?
  12. drzwi to Juwent ST09, raczej są to bardzo słabe drzwi a i firmy nikomu nie polecam, przed wymianą drzwi chciałbym mieć pewność że te nowe będą lepszej jakości
  13. ok, cenna rada, ale może ktoś bedzie w stanie wskazać na jakie firmy, rodzaje drzwi należy zwracać uwagę a jakie od razu można sobie darować w takich warunkach.
  14. Witam, od 4 lat mam drzwi stalowe (zewnetrzne) w okleinie złoty dąb, niestety sa one od wschodu i rano gdy słońce świecie wprost na nie drzwi się wyginają w łuk nie ma możliwości ich otwarcia (język zamka blokuje się w tej dziurce do której wchodzi). Reklamowałem, przyjeźdzali różni panownie, twierdzą że wszystko jest zgodnie z normami i w specyfikacji drzwi było napisane że nie mogą być zbyt mocno nasłonecznione i nie podlegają do wymiany/reklamacji. Ok faktycznie jest tak napisane w specyfikacji, mój błąd, nie zauważyłem. Chce te drzwi teraz wymieniać (bo nie wiem czy można wymienić same skrzydło drzwiowe) i mam pytanie, jakie drzwi będą odporne na nasłonecznienie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...