Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

antb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

antb's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam forumowiczów, Stanąłem przed wyborem systemu co+cwu w mieszkaniu do remontu. Mieszkanie 57m2, w kamienicy, 3 piece kaflowe do likwidacji, na pierwszym piętrze, ponad mieszkaniem nieogrzewane poddasze (nie wiem na ile izolowany strop), wysokość 265cm, ściany z cegły, jest gaz. Mieszkanie do kapitalnego remontu, do wymiany wszystkie okna, najbardziej prawdopodobny układ pomieszczeń w załączniku. Planuję zamontować gazowy kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny. Dodatkowo chciałbym od razu rozprowadzić system dystrybucji gorącego powietrza (DGP) z kominka - prawdopodobnie mógłby być grawitacyjny, ale wolałbym wymuszony (lepsza kontrola). DGP miałoby pełnić awaryjną funkcję w razie potrzeby dogrzania pomieszczeń (salon, 2 sypialnie) oraz ewentualnie obniżyć koszty ogrzewania. Proszę o podpowiedź: 1. Czy to dobry wybór systemu? Jakie inne rozwiązania brać pod uwagę? 2. Ograniczyć się jedynie do grzejników, czy też myśleć o podłogówce dla łazienki i ew. korytarza (czy w tej skali założenia warto, na ile to skomplikuje system i wpłynie na cenę)? 3. Jakie modele kotłów i o jakich mocach byłyby odpowiednie? 4. Jakich opłat za gaz mogę się spodziewać w sezonie grzewczym i poza nim (jeśli w ogóle da się to oszacować w tym przypadku)? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam, Bartek.
  2. Dzięki za głosy uznania oraz krytyki. Aga-Białystok : pomysł własny, wykonanie poza glazurą też. Łatwo być nie mogło. Zgadzam się że mała kabina gotowa byłaby pomyłką, murowanie kabiny było opcją ale wanna miała parę zalet w tym przypadku (wspomniana opcja dla dziecka albo pranie ). Dodatkowo obmurować trzeba by rury kanalizacyjne, bo pion znajduję się na przeciwnej ścianie niż drzwi po środku, a to zmniejszyłoby powierzchnie brodzika (no bo opcji wywyższania całości nie brałem pod uwagę). Umywalka trochę improwizacja i eksperyment, ale sprawdza się przy goleniu i myciu zębów ...a to mi wystarczy. Docelowo i na dłuższą metę bym takiej łazienki mieć nie chciał, ale na dzień dzisiejszy musi wystarczyć. Spełnia swoją funkcję, a o to chyba chodzi. A że łazienkę 1m² można urządzić na wiele sposobów i według własnych potrzeb to prawda. Ja zrobiłem ją pod siebie i zamieściłem jako przykład że się da.
  3. Niestety taka łazienka jest na stanie i trzeba było ją maksymalnie wykorzystać. Małe mieszkanie w bloku, łazienki w żadnym kierunku nie da się powiększyć (ściana od sąsiada, komin wentylacyjny, klatka schodowa, drzwi wejściowe). Nie wygoda, a upchnięcie niezbędnych funkcji były wyznacznikiem ...udało się jak widać.
  4. Przestawiam naprawdę mini łazienkę o powierzchni 1,1m². Jej aranżacja wymagała trochę poszukiwań, wielu przeróbek i dobrego planu zagospodarowania tak małej przestrzeni. Założeniem było zmieszczenie w łazience: - wanny z prysznicem (zmieściła się nawet deszczownica, a wcześniej była ciasna i niepraktyczna kabina prysznicowa) - umywalki (wersja mini ale się przydaje) - miski ustępowej - szafki (są nawet 2 i poza swoją podstawową funkcją jedna zasłania szpecące wcześniej rury kanalizacyjne, a druga pełni rolę lustra). Załączam zdjęcie przed remontem ... ... plan ... ... i zdjęcia jak to wyszło po remoncie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...