Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hucho

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Hucho

  1. Ale mnie przestraszyliście..... Czy większość drzwi Porty jest do d....y?! Ja zamówiłam Porta Nowa ( z serii 5) z pełnej płyty wiórowej, będą za około 2 tygodnie. Czy ktoś ma może takie drzwi? Co o nich powiecie?
  2. Cześć! Jestem "czytaczką" Twojego dziennika! Nasz domek buduje się mniej wiecej w tym samym czasie. I jesteśmy prawie na tym samym etapie. Przede mną teraz wykończenie pralni. Bardzo podoba mi się Twój zlew w pralni. Czy możesz dać namiary gdzie i za ile mogę taki kupić (najlepiej na priv'a). Obszukałam w Krakowie wiele sklepów - bez rezultatu. Z góry dziekuję!
  3. Ja zrobiłam tak samo, tzn. najpierw parkiet, potem drzwi. Parkiet już mam, drzwi nie mam nadal i teraz wiem, że to błąd. Parkieciarze nie mogą wykończyć parkietu i zapiąć na tzw. ostatni guzik, bo nie bardzo wiedzą jak przyciąć listwy przypodłogowe. Moim zdaniem optymalnie byłoby tak: położyć parkiet, w czasie gdy on leżakuje przed cyklinowaniem i lakierowaniem zamontować drzwi. U mnie np. okazało się dodatkowo, że otwory drzwiowe są trochę za duże, trzeba było je zmniejszać....
  4. Zakochałam się w Waszym domku!!! Jest ciepły , przytulny, piękny - aż chce się w nim zamieszkać. I jednocześnie jest inny. Gratuluję dobrego gustu i pomysłowości!!!
  5. Hucho

    Zlewozmywak granitowy

    Potrzymuję temat! Ja również chcę grafitowy zlewozmywak z granitu (fragranit albo graniteka czy "cóś" takiego). Błagam o opinię osoby, któe taki zlewozmywak posiadają?
  6. Przyłaczam sie do pytania: w jakiej cenie sa te drzwi ( wewnętrzne, np linia "Koncert" ).Będę wdzieczny za odpowiedź
  7. My mamy parapety z aglomarmuru w kolorze boticcino, uważam, że są piękne. Miałam dylemat, czy grubość 2 czy też 3 cm. Zdecydowaliśmy się na 2, bo wydały mi się subtelniejsze. Pięknie wyglądają przy białych oknach.
  8. My również postanowiliśmy umieścić pralnię w piwnicy. Jest na tyle duża (pralnia), że zmieści się tam również suszarka, deska do prasowania i inne tego typu akcesoria. Zamieszkamy dopiero we wrześniu, ale mam nadzieję, że to się sprawdzi. Tak mają nasi przyjaciele i nigdy nie narzekali.
  9. Witam! Ja również należę do miłośników Kuby. Nasza łazienka "się robi". Jest piękna. Potwierdzam to, że super prezentuje się przy zapalonym świetle. Niestety nie mam świeżych zdjęć - to po pierwsze, a po drugie - nie wiem, czy umiem wklejać zdjęcia... ALe Kubę gorąco polecam!!! :
  10. Witam; Ja również planuję antracytowy zlew (z konglomeratu) w jasnym blacie. Taki zestaw poleciła mi pani w firmie, która robi mi meble kuchenne. Konglomerat w takim kolorze podobno jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Słyszałam też , że dobrze jest po umyciu lekko posmarować go oliwą - osad się nie przyczepia, a zlew błyszczy. Ale to wszystko wadomości zasłyszane, jak będzie w rzeczywistości - niedługo się przekonam....
  11. Bogusław, wysłałem Ci zapytanie na priv., będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
  12. Kasiu! Piękny masz domek.... Mój będzie murowany, ale jak oglądam Twój - to zaczynam tego żałować. A jeszcze jak wyobrażę sobie zapach tego drewna... Marzenie....
  13. Witam! Jestem bardzo zainteresowana tymi drzwiami! Czy mogłabytś podac namiary na tego stolarza? Z góry dziękuję!
  14. Firma Gaik:http://www.gaik.pl
  15. Cześć, nie zagladałem ostatnio do komputera... Ja kupowałem bloczki za 13,77 netto w Krakowie, wiem, że teraz kosztuja ok. 16pln więc dalej się opłaca.
  16. Cześć, ja zbudowałem. Przy obecnych, chorych cenach za maxa czy inną ceramikę cena za bloczek Fortis, przy jego termoizolacyjności i wielkości to żart. Buduje sie szybko, trzeba uzywać zaprawy ciepłochronnej, w zamki szprycować pianke w spray'u no i należy ostrożnie sie obchodzić, są delikatne. Potem tynk ciepłochronny od wewnątrz ( dot. ścian zewn. ) jak i na zewnatrz - jest to ściana jednowarstwowa, więc ew. mostki tym tynkiem zlikwidujesz. Do ścian fundamentowych polecam kearmzytowego pustaka szalunkowego Termat, mur buduje sie błyskawicznie jest równy i nie wymaga takiego ocieplenia jak w przypadku monolitycznej ściany fundamentowej/piwnicznej. Zamieszkam jesienią, ale ci co mieszkają wydają śmieszne pieniądze na ogrzewanie a w lecie nie potrzebuja klimy... Pozdrawiam
  17. Tak jak w temacie:poszukuję dobrej ekipy tynkarskiej - tynki gipsowe, budowa w Krakowie, od zaraz.
  18. 1. Bloczek ma szerszą warstwę keramzytu od wewnątrz, poza tym można kotwy okienne mocować w spoinie ( ja tak mam ).Bramę garazową mam w scianie piwnicy, a ona zbudowana jest z pustaka szalunkowego Termat. 2.Każdy strop jest o.k., ja mam terrivę. 3. O pękaniu nic nie wiem, choć trzeba na etapie budowy postępować z nimi ostrożnie.Wyciszenie wydaje się o.k., nie znam jednak parametrów - moge subiektywnie stwierdzić, że jest dobre. Poza tym nie warto brać pod uwagę tych "mądrych" doradców, którzy piszą, że tylko super ekipa poradzi sobie z 1 warstwową ścianą.Średnio rozgarnięty budowlaniec powinien umieć budować bez szpar czy mostków termicznych, jeśli nie umie - to jest skończonym partaczem, który powinien wybrać inną ścieżkę kariery. W przypadku Fortisów trzeba używać zaprawy ciepłochronnej i tynku ciepłochronnego - w imię konsekwentnego budowania domu energooszczędnego, bloczki układa się jak klocki lego na pióro-wpust, w zamek polecam szprycę pianki poliuretanowej. Pozdrawiam
  19. Witam, ja własnie pokryłem dach Robenem plus, średzka , falista, miedziana. ceny na 09.01.2007: podstawowa:2,94 brutto skrajna:24,96 gąsior z klamrą:14,08 zaślepka poczatkowa:23,62 zaślepka koncowa:37,15 śniegołap:3,42 wentylacyjna:9,92 Dach wyglada cudnie, jak sie nauczę wklejać zdjęcia to coś pokażę. Pozdrawiam[/img]
  20. Jesteś bardzo szybki jeśli chodzi o ocenianie ludzi w sytuacji o której masz tylko nikłe przesłanki. Nic nie wiesz ani o tych ludziach ani o tym księdzu ani o tej parafii a mimo to każesz im się leczyć. Ja na ten przykład, gdybym dysponowała taką kwotą bez wahania przekazałabym ją na cele kościelne, gdyż w mojej parafii trwa właśnie budowa ogrodzenia wokół kościoła, odnawianie zabytkowych płaskorzeźb, i zabytkowych nagrobków na cmentarzy a także zakup witraży. I wizyta duszpasterska księdza czy to po kolędzie czy z powodu święcenia domu byłaby świetną okazją. Chyba tylko zawiść każe Ci potępiać ludzi, którzy mają możliwość i wolę taką kwotę przeznaczyć na funkcjonowanie parafii do której należą. Byłoby oczywiście źle, gdyby takiej kwoty od nich zażądano, ale o tym ani ja ani ty nie wiemy. Tak więc przemyśl swoje osądy zanim podniesiesz rwetes. Z całym szacunkiem, ale nie podnoszę rwetesu tylko wygłaszam swoja opinię, przypominam Ci , że po to są fora aby piszący wyrażali swe przemyślenia, swoje zdanie na dany temat. Daruj sobie teksty w stylu "zawiść", "potępienie", czy wyżej wspomniany "rwetes" bo czuję się jakby tego posta napisał Rydzyk - specjalista,mistrz świata w wyciaganiu kasy od ludzi a nie forumowicz na cywilizowanym forum jednoczącym ludzi budujących domy. Jeśli ten "datek" był dobrowolny - o.k. są to ludzie dorośli , powinni wiedziec co robią - ja bym nie dał, jeśli natomiast jest taki taryfikator w tej parafii - to w moim przypadku nie było by miło i ta wizyta byłaby ostatnią w moim domu.
  21. 500 zł za poświęcenie domu? Ci co tyle płacą powinni się leczyć. Wiara sięgnęła bruku, , rozumiem ideę poświęcenia, choć sam jestem z dala od tych tematów ale nie wpadajmy w paranoję, to taka sama patologia jak lewa kasa w służbie zdrowia wsunięta chybcikiem do kieszeni fartucha.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...