Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wacens

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wacens's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A mnie dziwi, że ciebie dziwi!!! To może w ogóle zamknąć to forum? Akurat pytanie czy długość rury wpływa na efektywność doprowadzenia powietrza jest pytaniem ogólnym. Oczywiście mogę zadzowonić do producenta i tak zrobię, ale wtedy odpowiedź usłyszę tylko ja, ale chyba nie taka jest idea tego forum. No chyba, że jest nią reklama własnej firmy. Niestety niektórym ta ostatnia średnio wychodzi. Pzdr.
  2. Nie na temat, niekonstruktywnie, małostkowo i uszczypliwie. Dla mnie SPAM!
  3. Zastanawia mnie jeszcze czy położyć rurę 80 mm czy jednak większej średnicy z redukcją przy wkładzie ponieważ będzie tego prawie 7 metrów. Rura będzie przebiegać przez garaż na zewnątrz i innej możliwości nie ma. Ciekawe czy tak długa rura spowoduje opory przepływu przy średnicy 80 mm i czy miałoby to znaczący wpływ na efektywność takiego dostarczania powietrza.
  4. Witam forumowiczów! Mam Tarnawę Primero 16 kw na firmowym srojaku. Króciec doprowadzenia powietrza z zewnątrz znajduje się w stojaku. Problem w tym, że ten króciec ma średnicę 8 cm. Pytanie jak to podłączyć, a w szczególności gdzie znaleźć przepustnicę fi 80? Z tego co znalazłem to zaczynają się od fi100. Jedyne rury o wym. fi 80 jakie znalazłem to takie wentylacyjne spiro ale blaszane sztywne, powinny się nadawać. Są do tego kolana ale jak wpiąć tam większą przepustnicę? Może jakaś redukcja, może kanały prostokątne, a może w ogóle coś innego. I czy fi 80 wystarczy na ten wkład? Logicznie myśląc skoro prodcent wkładu robi takie podejście powietrza to powinno wystarczyć, ale... Co o tym sądzą fachowcy? Ma ktoś jakiś dobry pomysł w tym zakresie? Pozdrawiam.
  5. Wpadłem na ten stareńki temat przez przypadek, ale się wypowiem Skoro kominek to taka straszna inwestycja i nigdy się nie zwróci, to może kolega równie "uczciwie" wyliczy nam kiedy zwróci się pompa ciepła? Jeżeli już mówimy o amortyzacji czegokolwiek. Mam nadzieję, że nie zapomni o doliczeniu kosztów prądu, przegladów i serwisu. Może lepiej takie pieniądze wrzucić na 20 lat na konto bankowe i nie dotykać? To by dopiero była oszczędność Pozdrawiam.
  6. I praw fizyki pan nie zmienisz... Taki żarcik dla śmiechu i wężykiem... . Forest - właśnie ta fizyka i logiczne podejście do tematu spowodowały mój wpis na forum. Zacytuję sam siebie "Tylko czy podciśnienie wytworzone przez wentylator nie spowoduje zaciągnięcia powietrza przez kratki, które powinny ogrzewać salon? Może trzeba zrobić jakieś dodatkowe pionowe przegrody lub półprzegrody w okapie?". Trochę się wysilałem i przeszukiwałem forum ale niestety z miernymi wynikami jeśli chodzi o ten szczegół. NIestety sporo ludzi zakłada tematy w stylu "kominek pomóżcie" a wtedy już trudniej znaleźć informacje, które nas interesują. Ale to wszystko są tematy uboczne. Chodziło mi o praktyczne rozwiązenie tego problemu i teraz mogę powiedzieć, że otrzymałem kilka konkretnych odpowiedzi od różnych osób, a wnioski wyciągnę sam. Jeszcze raz bardzo dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia i poświęcenie czasu na ten wpis. Wszystkim bardzo dziękuję za wypowiedzi, i pozdrawiam serdecznie.
  7. To jak ma być? Skoro tak jest źle to może Pan Forest w końcu się wypowie na temat, bo na razie to tylko krytyka innych i negatywne nastawienie. A ja się spodziewałem konkretów, zwłaszcza od kogoś kto ma napisane w profilu "Najlepszy doradca na tym forum." Więcej konkretów Panie Forest, a mniej bicia piany poproszę.
  8. Podziękowania dla Monti2008 za rysunki i dla Trociu za wyjaśnienia. Rysunki dają dużo do myślenia. Prześledziłem oba i ten pierwszy (z jedną rurą DGP) rzeczywiście wydaje się bardziej sensowny. Nie mam dystrybutora więc będę musiał zrobić jakąś dodatkową przegrodę. Jest to jakiś pomysł. Może jeszcze ktoś ma jakieś uwagi w tym temacie?
  9. Długo czytałem o kominkach na tym forum i w innych miejscch. Żeczywiście było sporo o DGP ale akurat tego konkretnego szczegółu nie znalazłem. Dlatego też zadałem to pytanie. Widzę, że są różne zdania na ten temat. Niestety tylko jedna wypowiedź (Pana Daniela) choć konkretna nie znalazła potwierdzenia. Teraz przydałoby się, aby zabrał głos ktoś kto wie jak to zrobić i albo potwierdzi słowa Pana Daniela albo zaproponuje jakieś alternatywne i konkretne wskazówki jak zrobić to inaczej. A może nawet zamieści jakiś rysunek albo fotkę. Zapraszam do zabrania głosu. Pozdrawiam.
  10. Dziękuję za bardzo szybką i konkretną odpowiedz. Chciałbym jeszcze uściślić jakiej wielkości powinny być kratki przy moim modelu wkładu zarówno wlotowe jak i wylotowe i czy byłaby różnica w wielkości kratek wylotowych w przypadku braku DGP i z DGP.
  11. Witam serdecznie wszystkich sympatyków kominków! Mam jedno nurtujace mnie pytanie. Chodzi o jeden szczegół - moim zdaniem bardzo ważny . Mianowicie jak umiejscowić w okapie kominka rurę DGP, która połączona będzie z wentylatorem na nieużytkowym poddaszu, tak aby uniknąć zaciągania powietrza przez kratki wylotowe okapu z pomieszczenia, w którym kominek stoi? Mam wkład żeliwny Tarnawa Primero 16 kW już podłączony do komina. Podejrzewam, że wlot tej rury od DGP powinien być umieszczony poniżej linii kratek wylotowych w okapie. Tylko czy podciśnienie wytworzone przez wentylator nie spowoduje zaciągnięcia powietrza przez kratki, które powinny ogrzewać salon? Może trzeba zrobić jakieś dodatkowe pionowe przegrody lub półprzegrody w okapie? Będę wdzięczy za wszelkie rzeczowe uwagi w tym temacie, w szczególności liczę na uwagi ekspertów. Pozdrawiam gorąco.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...