Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

inelsman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

inelsman's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W przypadku iNELSA (i zapewne pozostałych systemów też) jest to jak najbardziej możliwe. Mamy nawet klientów, którzy właśnie takie rozwiązania wybrali.
  2. Najlepiej przesłać dane dotyczące instalacji (czyli np.: ile rolet chcemy wysterować, ile obwodów świetlnych, stref grzewczych/alarmowych itp.). Każdy producent wówczas takie zapytanie wyceni i będzie można sobie porównać.
  3. No na pewno lepsza niż 14000 Euro, choć podejrzewam, że i iNELS zawarłby się w tej cenie (ok 9000 PLN), jeżeli chodzi o powyższe zagadnienie, choć jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia . A czy to czasem nie jest jakieś KNX-owe coś?
  4. W stosunku do? Że tam fajnie wyglądają, to ok, ale o rozsądnych cenach, to już nie ma co mówić, szczególnie w Polsce (ale to znany temat). Ale mam pytanie, jak już wymieniłeś te urządzenia, bo rozumiem są dedykowane dla waszego systemu; czy wasza aplikacja full sterowania jest pisana konkretnie pod OS Apple, czy np. w javie i bez problemu działałaby na większości dzisiejszych telefonów? A co do sterowania z takich urządzeń, to w iNELSIE, jak i zapewne we wszystkich systemach, gdzie jest możliwość podłączenia do ETHRNET, da się sterować przez przeglądarkę (czyli każdym urządzeniem, które ją posiada).
  5. Da radę, o ile... no właśnie, w iNELS jest jednostka do obsługi sterowania pilotami RF i głosem, tyle, ale zdarzają się kody RF nieobsługiwane (tu praktycznie każdy producent ma swój format kodowania). Jeżeli jednak jest ok, to działa to bez problemu, także w drugą stronę - system może duplikować funkcje pilota i np. przełączać telewizor w stan czuwania (żeby dioda prąd żarła). Alternatywą jest iNELS Multimedia, gdzie z jednego pilota poprzez TV steruje się całą instalacją + podglądem z kamer + strefami audio + co kto tam jeszcze w domu ma. To już rozwiązanie dla tych, którym nie chce się w ogóle wstawać z fotela, a robot-odkurzacz przywozi im piwo z lodówki .
  6. A o jakich odległościach mowa? W iNELSIE to z tym czasem, przyznam różnie. Jakieś tam opóźnienie występuje (choć trzeba się trochę skoncentrować, by je zauważyć - ale da się). Z interfejsem graficznym to zamyka się ono <0,2 s i zależy od tego, co tam ma być robione. Jeżeli chodzi o same prędkości, to na 2km (z tym że katalogowa długość magistrali to 550m) kablu pakiet tam i z powrotem leciał 35ms - naciśnięcie włącznika cyfrowego miało załączyć znajdującą się w nim diodę. To tyle odnośnie szybkości, choć tak jak pisał Paweł Irek, na systemach kablowych będzie zapewne podobnie. A jeżeli chodzi o zadania typu jednocześnie włącz/wyłącz, to dla maszyny taki rozkaz jest niezrozumiały. Zadania będą wykonane w jednej pętli programowej, co w praktyce (przynajmniej w iNELSIE) oznacza zastosowanie się do ostatniego polecenia. Jak wy byś cię odebrali polecenie: otwórz/zamknij drzwi . Takim poleceniem raczej nie sprawdzimy szybkości żadnej reakcji. No i nie ma co polemizować, że jakiś wyłącznik inteligenty będzie działał szybciej niż klasyczny (no chyba, że będzie jakiś już naprawdę futurystyczny, ale takich jeszcze nie ma ).
  7. Mnie tam jeszcze nie było, ale potwierdzam (niestety). Wynika to z faktu że tłumaczenia dokonywał nie polak, tylko ktoś kto niby polski znał, acz nie wiem kto i jak wpadł na taki pomysł.
  8. bart! najlepiej wypisz swoje wymagania i wyślij do firm, które znajdziesz (część masz w pierwszym poście w tym temacie, cześć się przezeń przewija). Dostaniesz kilka wycen i będziesz miał szersze pojęcie, co, gdzie, jak i po co. No i najlepiej pytaj u źródeł, albo nawet zaproś jakiś przedstawicieli do domku, omówcie wszystko, bo na pewno nie o wszystkim pamiętasz i nie wszystko przewidzisz . Na pewno usłyszysz też wiele ciekawych pomysłów które oszczędzą ci zmartwień w przyszłości.
  9. A co to znaczy "w najbliższym czasie" . W każdym razie widać, że goni konkurencje, czyli dla zwykłych ludków jak najbardziej na plus, acz iNELS ma już takie urządzenia. Kolega bart! poruszył temat Visiona. Mam tylko pytanie, po co koledze kolejny komputer i kolejny Windows? Nie ma kolega jeszcze . Ze sprzętem od Apy jest tak, że nie dość, że działać musi 24h, to jeszcze za bardzo nic innego na maszynce nie porobimy, bo nam się system zwiesi przypadkiem i światło w domu wyłączy . Należy też pamiętać, że w razie awarii modułu nie od Apy (Zamel, F&F, czy cokolwiek innego) to wymiana wcale nie będzie tak szybka, bo to już nie jest produkt firmy. A może ktoś w temacie wie, jak to do końca bylo z tym Vision, bo coś mi się obiło o uszy, że to miał być system robiony dla Zamela (nie wiem, czy to w jakimkolwiek stopniu wiarygodna informacja, ale tak to wygląda).
  10. Prawda jest taka, że, jak ktoś chce to sobie dowolny wygląd włączników może dobrać, to w końcu zwykłe wejście binarne (a nawet jak nie, to też da się to przejść). Wiadomo, że każdy woli dać włączniki, na których sam zarobi, niż jakiś nie wiadomo skąd. To, że można ustawiać logikę w systemie, pozwala ze zwykłego dzwonkowego zrobić super sterujący ściemnianiem, czy podnoszeniem rolet. A tak jeszcze dodam, że w INELS oprócz wymienionych wyżej włączników serii Elegant, są jeszcze z serii Logus90 i to w cenie konkurencyjnej do polskiego dystrybutora Efapel. Wszystkie systemy możliwości mają podobne, a to raczej nie jest temat do porównywania długości pakietów. Klienta i tak zwykle najbardziej interesuje cena, w szczególności, kiedy systemy mają praktycznie identyczne możliwości. Jeżeli chodzi o INELS, to ceny wszystkich komponentów można znaleźć na stronie (w sklepie internetowym http://eshop.elkoep.pl/), a w razie czego pytać o wycenę (z innymi systemami to wiem, że różnie jest). A co do wypowiedzi ludzi, którzy mają i używają takich systemów, to nie liczyłbym za bardzo na ich komentarze - działa, to pewnie nie widzą powodu, by łazić po forach i rozgłaszać na lewo i prawo, że działa (co innego jak by nie działało, wtedy zapewne wszędzie głosiliby jaki to szajs). Jak ktoś chce zobaczyć system w realu, to zostaje pogadać z dostawcą, choć, tak naprawdę, nie ma co oglądać .
  11. 868 ma zostać tylko dla automatyki budynków, więc wątpliwe by chińskie samochodziki działające na niej zostały dopuszczone do "jazdy" w Europie Co do hasła, to cegreg poruszyła ważną kwestię, szczególnie dotyczącą systemów otwartych. Należy pamiętać, że takie systemy są łatwe do ingerencji z zewnątrz, jeżeli ich odpowiednio się nie zabezpieczy. Jeżeli więc instalujecie dowolny system, to pytajcie jak uniemożliwić taką sytuację. Nikt przecież nie chce sytuacji jak z horroru . W szczególności należy zwrócić uwagę na systemy komunikujące się przez Wi-Fi, gdyż poza hasłem do sieci (zwykle niezbyt skomplikowanym), użytkownicy rzadko pamiętają o innych zabezpieczeniach. Nie dość, że nam ktoś dane przegrzebie, to jeszcze światło w WC wyłączy...
  12. Przyglądam się tematowi i widzę, że ciekawy. Cieszy mnie, że choć nikt nie poruszał tematu inesla, to jest on wymieniony w pierwszym poście. Jak widać po nicku, właśnie nim się zajmuję. Co do aktualnego wątku, to wtrącę, że oprócz inelsa, nasz firma posiada także system RF-Control - taka alternatywa na X-Comfort. RF można sobie zintegrować z inelsem (przydatne jak chce się potem coś dodać, gdzie nie ma kabli). A co do niezawodności systemów bezprzewodowych, to trzeba pamiętać, że mogą być problemy ze sterowaniem, jak dużo przez komórkę rozmawiamy . Do tego warto pamiętać, że bateryjki w jednostkach nie żyją wiecznie (warto mieć z 2 na zapas). Przy montażu należy zwracać uwagę na linię sygnału (im mniej przeszkód, tym lepiej).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...