Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dulaj85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Dulaj85

  1. Dziękuję za pomoc. Stwierdziłem, że jednak dołożę $ i kupię SUPREME LOGIQ 35K. Natomiast dla pewności zapytam - czy w tej cenie 3300zł (nie więcej) są jakieś "lepsze" sprzęty, czy może nie ma już co wymyślać bo wszyscy mają to samo?
  2. Dziękuję za pomoc, ale dla dopełnienia mojego wątku proszę o jeszcze jedną poradę. Mianowicie pozycja numer 4 jest "bogatsza" o DLFR co w porównaniu z pozostałymi daje prawie dwukrotnie większe przepływy. Ale jak to się ma w praktyce dla domowego zastosowania. Czy ma to duże znaczenie? I rozumiem, że dla zużycia wody = 10m2 bardziej optymalną pojemnością będzie złoże 35L? Tzn że 26L może być niewystarczające czy po prostu 35L będzie bardziej ekonomiczne? Co do warunków gwarancji ustaliłem, iż dla pozycji 1 i 2 wymagany jest coroczny przegląd od 200-400zł w zależności od regionu, natomiast 3 i 4 nie ma takiego wymogu i i chyba bardziej jestem nimi zainteresowany.
  3. Witam, od dłuższego czasu przeglądam oferty i szukam informacji na forum nt. zmiękczacza, który będzie wystarczający dla moich potrzeb, dlatego zwracam się z prośbą o fachową poradę. Obecnie w domu jednorodzinnym mam zużycie wody dla 3 osób w przedziale 6-8 m3. Docelowo mam nadzieję będą 4 osoby więc obstawiam zużycie 8-10m3. Zmierzona twardość wody to 24 w skali niemieckiej. Chciałem zejść do wartości 0, ale wyczytałem, że zdrowiej będzie utrzymanie 5 jednostek. Zastanawiałem się nad przedziałem cenowym i tu moja pierwsza prośba o pomoc, czy te droższe zmiękczacze muszą mieć coroczne przeglądy, aby utrzymać warunki gwarancji? Bo w przypadku tych "tańszych" (mam tu na myśli konkretną firmę Water technic) jest to wymagane. Ogólnie mam 4 typy: 1. https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-pure-hydro-26-up-flow-oszczedny-10171133522 2.https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-water-technic-32-smart-pack-upflow-10414945199?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=NzgxYWNhY2MtNTExOC00NjBkLWFiMDktOWRhMjMwMjNmODBkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=85567651-efdc-43f4-b0a9-c2c0cc0e9861 3. https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-technic-logix30-monosferyk-9387997397 4. https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-supreme-logiq-35k-logix269-lewatit-10869171037 Pierwsze dwa "wszystkomające" zmiękczacze (nie widzę różnicy między nimi) są na głowicach zapewne made in PRC. Ale jak już wcześniej Panowie gregos11 i Louis_muniek wspomnieli, głowice BNT są pewne i sprawdzone, a ja chciałbym poznać opinie tn. tych zastosowanych w pkt 1 i 2. Co do pozycji nr 3 jest to ciekawa oferta, natomiast ta głowica jako jedyna nie posiada funkcji pracy suchego zbiornika. Czy jest to funkcja która znacznie ułatwia obsługę urządzenia, czy może jest to nie mający większego znaczenia element. Czy zbrylenie soli jest częstym zjawiskiem? Pozycja nr 4 wydaje się, że ma wszystko, ale jest najdroższa i nie wiem, czy warto tyle dopłacać?
  4. Witam, proszę o pomoc. W projekcie mojego domu jednorodzinnego mam ściany działowe na poddaszu użytkowym z GK. Chciałbym jednak zamienić na Porotherm 11,5 o wysokości ściany ok. 2,5m. Strop mam już wylany z betonu B-20 na Teriva 4,0/1 firmy Stropex z pustakiem dwunastokomorowym. Długość belek w świetle to 4,5mb, a przez środek żebro rozdzielcze. W miejscu pod projektowanymi ścianami działowymi wstawiłem podwójne belki i dodatkowo przy ich stopce betonowej dowiązałem wzdłuż pręt zbrojeniowy fi 12. Na to wszystko poszła jeszcze siatka podporowa P-1. Wyczytałem, że ciężar takiej ściany Porotherm 11,5 z tynkiem to jakieś 175kg/m2 ściany czyli jakieś 437kg/mb przy jej projektowanej wysokości.Do tego dojdzie jeszcze ciężar posadzki. Czy mogę na tak wzmocnionych belkach swobodnie stawiać ścianę z porotherm 11,5 bez obawy że strop będzie przeciążony? w załączeniu projekt stropu i poddasza.
  5. Witam, przepraszam, że dopiero teraz ale jestem cały czas zajęty budową i nie miałem czasu odpisać. Tak, mam poddasze użytkowe. Faktycznie przed HEBem znalazłem nowego kierownika, który stwierdził że min musi być 220. Ostatecznie dostałem 240 i też jest ok. Była jednak pewna obawa o wytrzymałość oparcia HEBa na nadprożach strunobetonowych. Jednakże kier.bud zalecił dozbrojenie pod HEBem w wieńcu. Strop już dawno zalany.... pozdrawiam i dziekuję za sugestie.
  6. Proszę o pomoc eksperta ws wyboru dwuteownika w stropie teriva keramzytowy 12 komorowy. Niestety mój kier. bud. zmarł tydzień temu. Ustaliłem z nim tylko, że podciąg będziemy zmieniać na dwuteownik, ale nie zdążyłem ustalić szczegółów. Oczywiście i tak muszę znaleźć nowego kier, bud. ale chciałbym już zamówić towar, bo i tak pewnie na dwuteownik będę czekał. Chciałbym wiedzieć czy np heb 160 wystarczy, czy musi być np heb 220??Bardzo proszę o pomoc. W załączeniu projekt stropu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...