Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomek1radom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomek1radom's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W Twoim linku opisane są problemy z kotłem zasypowym i sterownikiem który steruje samą dmuchawą. Mój sterownik wyposażony jest w algorytm "LOGIC" który tak steruje podajnikiem i dmuchawą aby jak najrzadziej przechodzić w podtrzymanie jednak przy prawie zerowym odbiorze ciepła praca ciągła staje się niemożliwa i okresy pracy w podtrzymaniu są nawet kilkugodzinne. Co do Twojego pytania to nie wiem zbytnio co to jest bypass a zawór mam czterodrogowy.
  2. Myślę, że podniesienie temp. CWU niewiele pomoże, gdyż to przedłuży tylko odrobinę pracę kotła a potem znów przejdzie w podtrzymanie a problem jest właśnie podczas zbyt długich okresów przestoju dmuchawy. A może maksymalnie skrócić podawanie i przerwę w podtrzymaniu , powiedzmy 2s podawania co 2 min.?
  3. Eko jest od miejscowego dostawcy, podobno " Pieklorz " - faktycznie niezły. Porównywałem go z Pieklorzem oraz Jaretem pakowanymi orginalnie i od jareta był dużo lepszy, a z pieklorzem bardzo porównywalny. Cały czas nim palę i do tej pory nie było problemu, więc to chyba nie wina opału. Jeszcze kilkanaście dni temu, gdy kocioł nie był przestawiony na samą CWU a tylko pozamykane termostaty na grzejnikach i temp. na kotle 55 st. nie zauważałem smoły, ale wtedy kocioł rzadziej przechodził w podtrzymanie bo musiał utrzymać te 55 st. Obecnie po porannym zużyciu zagrzeje 200 l CWU do tych 42 st i czeka aż do wieczora. Niewielkie ubytki temp.CWU w ciągu dnia uzupełniane są podczas pracy w trybie podtrzymania ( te 20s co 10 min. ). A może pokombinować coś z zaworem 4-drogowym ? Obecnie jest prawie 50 %.
  4. Zgadza się, kocioł to PER-EKO KSR-14 KW ze zwykłą retortą Pancerpola. Wymiennik ma kanały poziome. Temp. CWU to 42 st.- zadana, bo faktycznie jest ok. 46-48 st. Praca w podtrzymaniu-20 s. pauza - 10 min. Jeśli wydłużę przerwę i/lub skrócę czas pracy to kociołek potrafi wygasnąć. To przeciąganie temp. CWU mi zbytnio nie przeszkadza gdyż im cieplejsza CWU tym się jej zużywa mniej. Denerwuje mnie tylko to delikatne smołowanie. Czy ktoś może spotkał się z tym w swoim kotle i wie co należy zrobić ?
  5. Witam Forumowiczów. Potrzebuję pomocy w sprawie smołowania kotła. Wystąpiło to u mnie po przełączeniu na grzanie tylko CWU. Kociołek większość czasu jest w trybie podtrzymania i brak jest ruchu spalin. Wpadłem na pomysł aby pozbyć się zawirowywaczy z kanałów dymnych oraz lekko rozszczelnić drzwi popielnika co spowoduje "przeciąg" w kotle, ale nie wiem czy to dobry pomysł bo co będzie podczas pracy dmuchawy ? Co o tym sądzicie ? A może inne pomysły. Pozdrawiam.
  6. No to widzę, że u mnie nie ma aż takiej tragedii. Palę ekogroszkiem pierwszy rok i mimo sterownika z algorytmem LOGIC i tak cały czs kręcę ustawieniami. Mój kocioł to PER-EKO KSR-14 KW ze zwykłą retortą Pancerpol 15KW. Dom 120 m2 budowany w latach 80-tych, Sciany 1+1/2 suporeksa ocieplone 10 cm styropianu, poddasze 10 cm wełny, dużo okien z szybami k-1,1 czyli ogólnie średnio docieplony. Ogrzewam również dwa bojlery po 100l każdy, które conajmniej dwa razy na dobę są opróżniane. Moje spalanie od początku pażdziernika do teraz to 2700 kg groszku raczej niezłej jakości. W porównaniu do niektórych to wydaje mi się, że to bardzo dużo. Sam już nie wiem. Czy może ktoś skomentować? Aha, dopisuję,że jest nas cztery osoby, na grzejnikach są głowice, więc w różnych pomieszczeniach są różne temp. ale ogólnie od 19-21 C.
  7. (.U mnie był jeszcze problem z instalacją tzn. zawór trójdrożny był założony w złym miejscu i tak jakby go w ogóle nie było.Teraz jak zmieniłem miejsce zaworu spalanie spadło o połowę). Czy mógłbyś sprecyzować o co chodziło z tym złym montażem zaworu 3D, gdyż z tego co piszesz, to teraz spalanie dobowe masz rewelacyjne.
  8. Pewnie i Ty i Jarecki macie racje. Ja zamontowalem zawor Regulus, gdyz takie wlasnie sa wymagania PER-EKO przy montazu ich kotla w ukladzie zamknietym. Moze sie myle ale mysle, ze dokladanie jeszcze dodatkowej wezownicy schladzajacej jest zbedne. Mieszkam w miescie i braki w dostawie pradu a tym bardziej wody sie praktycznie nie zdazaja.
  9. Twoje rozwiazanie jest na pewno lepsze gdyz nie jest "zdrowo" dolewac zimnej wody do rozgrzanego i to mocno zladu, jednak sytuacja taka nie poiwinna zdazyc sie nigdy, a jesli juz to zdarzy sie pewnie moze kilka razy podczas calej eksploatacji kotla. Koszt zabezpieczenia z zaworem dwufunkcyjnym w polaczeniu z wezownica schladzajaca to dodatkowy koszt pewnie okolo 1000 pln, tak wiec jak zwykle: cos za cos.
  10. Wydaje mi sie, ze troche żle zinterpretowales podana na stronie kotly.eu. informacje. Tam raczej chodzilo o to, ze wezownica nie da sobie rady z kotlami o wiekszej mocy i trzeba zastosowac Regulusa, natomiast sam Regulus moze wspolpracowac z kotlami o malej jak i wiekszej mocy. W ustawie jest jakies ograniczenie dla jakich maksymalnie mocy mozna stosowac uklad zamkniety.( link do pozwolenia PER-EKO gdzie podany jest numer Dziennika Ustaw http://per-eko.pl/files/schemat.pdf). Temp. otwarcia zaworu to 100C +0, -5; czyli zawor otworzy sie prawdopodobnie przy temp. ok.95C. Pokretlo na zaworze sluzy do testu i jest na kazdym zaworze bezpieczenstwa.
  11. Czy ktos uzytkuje sterownik SP-24 LOGIC firmy Electronics z Krakowa? Ja kupilem kociol PER-EKO z tym wlasnie sterownikiem i jakby troszke za duzo spala mi opalu, a mial byc duzo oszczedniejszy niz zwykly sterownik bez PID, lub w tym przypadku LOGIC (bo sa to chyba podobne algorytmy). Czekam na wypowiedzi uzytkownikow lub fachowcow.
  12. Czy ktos uzytkuje kociol PER-EKO 14KW ze sterownikiem SP-24 LOGIC ?. Ja odpalilem kociolek w sobote, zasypalem 2 worki groszku i dzis wieczorem groszek sie skonczy. Biorac pod uwage obecne zapotrzebowanie na cieplo (dom 120m, dosc dobrze ocieplony) chwilowo bez ogrzewania CWU to 50 kg wegla na trzy doby to troche za duzo. Przy tym sterowniku nie mam mozliwosci korekty czasu podawania, przerwy,czy wysterowania dmuchawy. Co o tym sadzicie ?. A moze jest jakis watek zwiazany z tym kotlem lub sterownikiem?.
  13. Witam Forumowiczow. Ppietrz, zwroc uwage na dwufunkcyjny zawor bezpieczenstwa Regulus DBV-1. Firma PER-EKO ktorej kociolek kupilem dopuszcza montaz swoich kotlow w ukladzie zamknietym pod warunkiem zamontowania tego zaworu, oraz naczynia przeponowego i zaworu bezpieczenstwa. Regulus w momencie wzrostu temperatury w kotle zrzuca goraca wode do kanalizacji i dobiera zimna z wodociagu schladzajac uklad. Mysle ze jest to dosyc bezpieczny uklad.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...