Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marcin Z102

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    57
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Marcin Z102's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Fajna sprawa, też niedawno się tym zainteresowałem i będziemy montować pompę Powietrze-woda. Super sprawa i wychodzi taniej od solarów, które też mieliśmy w planie. Do grzania ciepłej wody super sprawa, dodatkowo latem może służyć jako klimatyzacja. My zakup odkładamy na przyszły rok ale instalacja jest już robiona pod pompę, więc jak tylko ją kupimy to z montażem nie będzie problemów. Co do pompy ciepła do ogrzewania domu to jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania. Jest to wygodne bo nie trzeba dokładać opału. Jednak koszty związane z wykonaniem powalają i zwrot inwestycji będą miały nasze dzieci albo wcale biorąc pod uwagę tempo wzrostu cen energii elektrycznej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jeśli ktoś chce wygodę to piec kondensacyjny na gaz.
  2. Witaj, drogo. Poszukajcie może ekipy z okolic waszej miejscowości, ceny potrafią być znacznie niższe. U nas na przykład ekipy z piły chciały po 30-40 tyś zł za SSO - czyli to samo co u Was, a już ekipy z pobliskich wioch i mniejszych miasteczek 20-30 tyś zł. W końcu stanęło na murarzu za 20tyś, ale że finalnie zrobił mniej niż się umawialiśmy (nasza decyzja aby tego nie robił) to finalnie cena za murarkę wyszła 18 tyś.). Powodzenia i zbierajcie zawsze najwięcej ofert jak się da i negocjujcie. PS. Jeszcze taka uwaga (może na wyrost) - jak się da to rozdzielcie garaż z budynkiem izolacją. Jeśli się ne da to na ścianę w garażu dacie styro i na to siatka z klejem. Tak samo z izolacja podłogi w pomieszczeniu nad garażem, pewnie macie 8-10cm - jak nie ma miejsca na więcej to styro grafit na podłogę lub na sufit w garażu. Szybko się zwróci.
  3. Będą schody ze spocznikiem przełamanym w połowie, żeby zyskać jeszcze jeden stopień. Wymiarów stopni nie znamy, dobiera wszystko nasz wykonawca. Pod koniec miesiąca powinny już być zamontowane, więc na pewno się pochalimy.
  4. Raczej precyzja wykonania okna HST, nie jest to jakaś kosmiczna technologia.
  5. Problemu z naszym oknem HST z Oknoplast ciąg dalszy. Wczoraj przyjechała ekipa serwisowa przysłana przez lokalnego przedstawiciela u którego było kupione okno. Jak na złość wczoraj było 18 stopni więc okno chodziło elegancko, no ale po wyjasnieniu w czym rzecz zabrali się za ogledziny nieszczęsnego HST. Nie omieszkałem podpytać panów o okna HST i dowiedziałem się że faktycznie okien HST nie da się wyregulować, więc jeśli Oknoplast produkując okno coś zepsuje to nawet najlepsza ekipa montująca nie jest w stanie tego okna dobrze osadzić tak żeby nie sprawiało problemów. Więc jesli macie problemy z HST z Oknoplastu lub innego producenta to albo okno jest skopane albo montaż zły, innej opcji nie ma. Ale wracając do naszego okna. W ruch poszły miarka, suwmiarka, trzy poziomice, balot styropianu jako podest i dwóch fachowców. Tak mierzyli przez dobrą godzinę i nie pasowały im wymiary. Dolna część okna miała idealny poziom, zewnętrzne pionowe słupki go nie miały (rozchodziły sie), a górna belka na środku była niżej o dobre 5mm niż na skrajnych końcach. Nadziwić się nie mogli jak to możliwe żeby takie rzeczy się działy z takim oknem. Mierzyli na kilka sposobów aż w końcu znaleźli przyczynę problemu z otwieraniem się naszego jakże drogiego HST z Oknoplastu. Okazało się że środkowy słupek/część ramy, jest niższe o 5mm niż zewnętrzne słupki ... Extra.. topowy produkt Oknoplastu... HST... krzywy... czyli co? Skoro nie da się tego badziewia regulować to wymiana? Sprawa zgłoszona do przedstawiciela, który nam sprzedał okna. Jak będę coś więcej wiedział to zrelacjonuję dalszy przebieg sprawy. A wszystkim planującym kupno okna HST z Oknoplastu zalecam dokładne sprawdzenie okna i jego wymiarów od razu po jego zamontowaniu.
  6. Tynkujemy jak macie ochotę to zapraszamy na kawkę/herbatkę i podziwianie widoków
  7. podbije temat bo też jestem zainteresowany tą oczyszczalnią. Ktoś już ma i może się podzielić wrażeniami z użytkowania?
  8. 120-150 z pierwszych szacunków. Jeszcze robię projekt więc się może pozmieniać.
  9. Wszystko jest dobrze podane. W naszym projekcie budynek był wydłużany, stąd te rozbieżności w długości i przekrojach.
  10. Żeby nie było za cicho to pokażę Wam czym się moja Żonka zajmowała w weekend: http://img820.imageshack.us/img820/2315/imag0141bk.jpg Majster był pod wrażeniem profesjonalizmu i wykonania. A żeby "Szefowa" miała lepiej wypełniony czas to musiała jeszcze miotać patykami wszelkiej maści (na zdjęciu brzoza) co by pies miał też zajęcie ... http://img821.imageshack.us/img821/6244/imag0142k.jpg ten pies ma tyle energiii że już kombinuje jakiś kołowrotek z generatorem prądu i będziemy dorabiać sobie sprzedając prąd do energetyki.
  11. Witajcie, super domek, ale jedno mnie zaniepokoiło. chodzi o wykończenie komina (wasze zdjęcie poniżej), specem nie jestem ale powinna być zrobiona dylatacja między ceramiką a resztą komina (ceramika się nagrzewa i pracuje), z tego co widać na zdjęciu jest wszystko zalane betonem bo może powodować w przyszłości pękanie komina. No i nie macie zapewnionej wentylacji wełny przez taki zabieg. Zerknijcie w instrukcję montażu komina, która na pewno dostaliście przy zakupie systemu kominowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym budowaniu! http://img228.imageshack.us/img228/1205/img0332tq.jpg
  12. VTS takie coś możecie zastosować jak macie okna poniżej terenu: http://www.artbud.pl/Naswietle__Doswietlacz_piwnicy__doswietlacze_okien_WOLFA_1_szt-13514.html A jak macie powyżej terenu to super rozwiązanie to krata ale od wewnątrz, nie oszpeci Wam budynku a w środku też nie zajmuje dużo miejsca. Sąsiad zrobił sobie takie cudo po tym jak mu się włamali - wymyślił takie zamykanie że nie ma szans od zewnątrz otworzyć taką kratę. PS. Zamieść kilka zdjęć Waszej budowy bo jestem ciekaw jak Z40 z piwnicą wygląda. PSS. jak macie do nas blisko to zapraszamy na wizję lokalną. Obecnie mamy już zalany drugi strop.
  13. Okno w piwnicy mamy tylko jedno, ma pełnić funkcję zsypu na opał. NA dzień dzisiejszy pomysły są dwa. Jeden to kupić doświetlacz piwnicy (takie cuś z plastiku ) a zamiast okna dać po prostu jakieś zamknięcie. Druga opcja która mi ostatnio przyszła do głowy to wstawienie rury PCV 400 albo 500mm jako zsyp a resztę zamurować - proste w wykonaniu i problem z wodą w piwnicy łątwy do rozwiązania. Jeszcze nie podjąłem decyzji ostatecznie, na razie muszę przemyśleć, a może coś jeszcze wpadnie do głowy.
  14. Niebieskie to rura PE na wodę ze studni a razem z nią kabel zasilający dla pompy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...