Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaaa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jaaa's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, lepiej zastosować pchełki? w borem(gwintem) czy bez (ze szpicem)?
  2. Witajcie, Jaki okap kuchenny możecie polecić do zabudowy(może być teleskopowy, ale nie musi być). Ważne, aby miał wydajność minimum 500m3/h oraz nie był jakiś bardzo głośny oraz nie wpadał w drgania. Fajnie jakby okap był wykonany ze stali nierdzewnej, aluminium, aby nie rdzewiał szybko i farba nie odpadała, ewentualnie szkło, ale takie aby nie pękało. Widzę, że dobre opinie mają okapy firmy MANN oraz VDB. Polecacie je?
  3. Masz na myśli, że stare bloki z wielkiej płyty są lepsze akustycznie. Kiedyś już mieszkałem w podobnym bloku jak to mieszkanie co kupiłem, tzn. wysoki punktowiec prawie cały z żelbetu, oprócz ścianek działowych i to było najbardziej ciche mieszkanie w jakim mieszkałem, a mieszkałem już w około 10. Na dom mnie jeszcze nie stać
  4. Witam, Chciałbym wyciszyć jeden pokój, a konkretniej sufit i ścianę od sąsiada. Jest to nowy budynek jeszcze nie zamieszkały, nie wiem jakich będę miał sąsiadów i dla pewności chciałbym jakąś izolację akustyczną. Pokój jest przedstawiony w załączniku. Kolorem czerwonym jest zaznaczony szacht wentylacyjny o grubości chyba 8cm, i zgodnie z zaleceniami dewelopera nie wolno tam wiercić otworów, i chciałbym pominąć izolację w tym miejscu, natomiast w miejscu zaznaczonym linią zieloną chciałbym postawić przedściankę, oraz na suficie zrobić sufit podwieszany z wypełnieniem wełną mineralną. oczywiście pod konstrukcję przedścianki i sufitu dam taśmę akustyczną. Ściana oddzielająca sąsiada to żelbet o grubości około 25cm, stropy też żelbetowe około 25cm + styropian i wylewka. Mam kilka pytań. 1. Czy warto dać wełnę akustyczną np. Rocklab Sonic i płyty gipsowe akustyczne np. Norgips niebieskie, czy wystarczą zwykłe białe płyty GK i zwykła wełna. Podejrzewam, że to właśnie specjalna wełna i płyta GK robi robotę, ale wolę jeszcze zapytać, wiadomo teraz ceny poszybowały strasznie w górę. 2. Czy szacht wentylacyjny też by wypadało odizolować akustycznie? Jeśli nie mogę wiercić kołków to jak przytwierdzić konstrukcję w miejscu szachtu do ściany? Na klej? 3. Chyba pozostałych ścian zaznaczonych na pomarańczowo nie trzeba izolować? tzn. jednej ściany zewnętrznej, i dwóch ścian które sąsiadują z moją łazienką i moim salonem? 4. Tak z ciekawości jeszcze zapytam, czy żelbetowy strop jest bardziej "cichy" niż strop z akermana/ teriva? 5. Od sąsiada z dołu praktycznie nie mam jak się odizolować, ale powiedzcie mi która z tych podłóg(panele winylowe, panele laminowane, deska barlinecka) będzie lepsza pod względem izolacji akustycznej od sąsiada z piętra niżej? Z góry dziękuję wszystkim za każą odpowiedź i poradę.
  5. Potrzebuję pomocy. Dziś moja dziewczyna sprzątając łazienkę przypadkowo zamknęła zawór zasilający piecyk gazowy do podgrzewania wody. Zawór otworzyłem, ale od tego czasu terma się nie załącza, nie słychać nawet tego pstrykania(iskrownika). Jak rozwiązać ten problem. Terma jest stara ma z 20-30 lat. Gaz na pewno jest, bo kuchenka gazowa działa. Dzięki wielkie za pomoc.
  6. Mieszkam w bloku, trochę denerwuje mnie hałas dolatujący z innych mieszkań. Chciałbym sobie zrobić jeden cichy pokój. Zależy mi na tym aby nie dolatywał dźwięk z innych mieszkań, jak i na tym aby dźwięki z mojego pokoju były tłumione(lubię słuchać głośno muzykę). Na podłodze są panele podłogowe a pod nimi gąbka pod panele. Podłoga by została bez zmian, Na ścianach myślę zrobić konstrukcję z profili aluminiowych, na ścianie położyć wełnę Rockwool a na wierzch płyty G-K. Na suficie myślę przykleić panele akustyczne PS5, lub zrobić sufit podwieszany i dać wełnę. Czy wełna nie będzie pleśniała? raz spotkałem się z błędnym położeniem wełny i po paru latach tam była pleśń/wilgoć/ Czy takie rozwiązanie ma jakiś sens? Z czego dokładnie wybudowany jest blok to nie wiem, ale mieszkańcy mówią, że ściany nośne i stropy to żelbet, a ściany działowe są z cegły. Proszę o poradę.
  7. Witam, Ostatnio chciałem przykleić sobie dosłownie kilka płytek na zewnątrz. Pożyczyłem od budowlańców pracujących u sąsiada kilka kg kleju. Był to klej mrozoodporny elastyczny. Tegoż kleju zrobiłem trochę więcej niż potrzebowałem, i resztę wyrzuciłem w gruz. Dzisiaj tj. po tygodniu od rozrobienia kleju zauważyłem że nie jest on tak twardy jak np. zaprawa murarska, można go szpachelką wykruszyć. Jest twardszy niż płyta G-K, ale słabszy niż wspomniana zaprawa. Czy taki powinien być klej? Czy może jeszcze do końca nie stwardniał?
  8. W czerwcu pokryłem budę dla psa gontem bitumicznym. Wszystko robiłem zgodnie z instrukcją, efekt był super, ale ostatnio zauważyłem że dach nie jest już gładki jak na początku tylko gont wygląda coś jak skórka z pomarańczy, takie malutkie zgrubienia(jak bąble na skórze) ma. Zrobiłbym jutro zdjęcie, ale nie wiem czy będzie to na zdjęciu widać. Ktoś spotkał się z takim defektem.
  9. Lepszym rozwiązaniem będzie zrobić nową podłogę na legarach, tylko zamiast desek dać płyty OSB, i na to płytki? Czy sposób zaproponowany przez płytkarza.
  10. Powiem szczerze, że nie wiem ile wystają, bo na razie jest tam stara nie zdemontowana podłoga. Wiem, że na korytarzu dwa lata temu były robione płytki i nie było widać żadnych belek, z tego co wiem były szyny kolejowe:) Jak jest z wytrzymałością szyny?
  11. W kuchni mam podłogę drewnianą na legarach, a na niej wykładzinę. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, chciałbym w kuchni położyć płytki. W domu mam strop Kleina, dom budowany w latach 70. Nie mam żadnej dokumentacji tego domu, ale na pewno kuchnia ma ok 3,5 x 4,5 metra, są tam położone 3 dwuteowniki, pomiędzy nimi, cegła dziurawka na płask, pomiędzy cegłami bednarka., a na to wylana szlichta. Na pewno strop nie jest nigdzie ugięty, bo w pomieszczeniu niżej przykładałem długą poziomicę i jest idealnie równo. Płytkarz zaproponował, wywalić podłogę, wyrównać posadzkę, chudym betonem, na to 10 cm styropianu + wylewka cementowa zbrojona siatką a na to płytki ceramiczne. Płytkarz powiedział, że tak robi zawsze na stropach Kleina i jest to dobre rozwiązanie, ale ja zawsze lubię zasięgnąć opinii wielu ludzi. Policzyłem, że obecna podłoga waży 400kg, nowa będzie ważyła(płytki + wylewka) 2500kg, czyli obciążenie stropu wzrośnie o 130kg/m2. Jest to dużo? Jakie teoretyczne obciążenie może przyjmować strop Kleina? Z góry dzięki za pomoc. EDIT: Czy lepszym rozwiązaniem jest zrobić nową podłogę na legarach, tylko zamiast desek dać płyty OSB, i na to płytki? Na pewno będzie to ważyło dużo mniej. wg moich obliczeń 800 kg, nowa podłoga + płytki.
  12. Tak, wiem że trzeba zgłosić, ale wydaje mi się, ze nie ma żadnych opłat, bo kiedyś wycinałem starą lipę ok 70 lat, i nic nie płaciłem. Te brzozy mają ok 20 lat, więc już chyba potrzebuję pozwolenie, bo tylko do 10 lat można wycinać bez zezwolenia? Tak jak mówicie, brzoza ma płytkie korzenie, bo kiedyś wycinałem taką, i korzeń bardzo szybko odkopałem łopatą. A i nie jest to robota na kilka godzin a kilka tygodni, bo jest tam 36 arów ziemi porośniętej drzewami. Co do koparki to sam tak wymyśliłem, aby nią wyrywać bo takie ramie koparki ma całkiem duży udźwig.
  13. Witam, Mam możliwość kupić działkę za małe pieniądze. Problem w tym, ze nikt się nią nie interesował przez około 20 lat. Kiedyś służyła ona jako pole uprawne. Obecnie porosła brzozami jest ich bardzo dużo, choć nie są grube, około 40-50cm w obwodzie przy ziemi. Brzozy rosną na piaskach, tzn. kilkadziesiąt cm czarnoziemu, potem już piasek. Jak taką działkę najlepiej karczować. Ścinać brzozy w taki sposób aby zostawić "kikut" nad ziemia, i potem go wyrywać koparką, traktorem? Czy może ciąć po ziemi i zatrudnić jakaś firmę która wykarczuje korzenie? Ma ktoś jakieś doświadczenie z karczowaniem działki.
  14. jaaa

    Jak prawidłowo ocieplić poddasze?

    Mój błąd, krokwie mają 12x12cm, 15cm ma płatew. Zawilgocenie może być, bo u znajomego jest sama blacha na krokwiach i łatach, i rano z blachy kapie czasami woda. U mnie może to wsiąkać w drewno, ale dach był zmieniony 15 lat temu i jak dotąd deski się trzymają. Zupełnie nie rozumiem gdzie może zawiewać śnieg lub deszcz. Dach nigdy nie przeciekał. W moim przypadku nie ma sensu ocieplać poddasza?
  15. jaaa

    Jak prawidłowo ocieplić poddasze?

    Dach nie jest płaski, ma spadek ile stopni to nie wiem, jest to typowy dach kopertowy. Jakie problemy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...