Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzegorzsto

Banned Users
  • Liczba zawartości

    83
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez grzegorzsto

  1. myślę też tak jeśli rzeczywiście pompkę ma ustawioną na 1 a 1,2,3, kaloryfer na 5 ( termostat) to może być, że ostatni będzie chłodny, chyba że źle dobrane są kaloryfery to wtedy problem.
  2. rzeczywiście to może poskutkować trzeba przeanalizować wszystko.
  3. nie za bardzo rozumiem twojego instalatora, ponieważ też mam mieszkanie 60m2 i kocioł 2-funkcyjny i nie mam ostatniego kaloryfera zimnego. może być tak, że masz zapowietrzony kaloryfer, spróbuj odkręcić odpowietrznik i odpowietrz.
  4. przygotowuję się do budowy domu i kazałem zmierzyć geodetce słupki i okazało się, że pomiary działki były robione w 1928 roku i różnica wyszła teraz 2,30m co do tych zdjęć to nie wydaję mi się żeby były priorytetem w końcu masz graniczniki i ktoś dzielił twoją działkę.
  5. jestem zaniepokojony dyskusją na temat kotłów. Zawsze wydawało mi się że to jest prosta sprawa zapalić kocioł i ewentualnie dosypywać. Dzisiejsza technologia sprawia, że praktycznie trzeba siedzieć przy kotle ( nie co chwilę) żeby porządnie działał, ale widzę, że i nawet to nie daj gwarancji poprawnego ustawienia ( sterowniki) tak się zastanawiam czy jest coś dla człowieka który nie ma czasu bawić sie w ustawienia i chodzić co jakiś czas do kotłowni ( oczywiście mówię o kotłach) bo zaraz powiecie że gaz, czyli reasumując czy jest taki kocioł
  6. panowie i panie czy ma ktoś dostęp do ytonga energo 36,5 lub 48 i jaka cena?
  7. ja uważam że 15 kw powinno wystarczyć, zresztą chyba nie będzie takie okazji, żeby wszystkie rzeczy chodziły naraz.
  8. ja też robiłem to przez stronę vattenfalla wyliczyłem i poszło to bez problemu.
  9. justynko wejdź na stronę vattenfalla i ładnie ci wyliczy ile potrzebujesz prądu można przeciętnie jest to między 12-17 kw
  10. ok już chyba znalazłem odpowiedź na moje pytanie na stronie muratora od autorów znalazłem taki tekst cytuje: Pompy ciepła są modne! Wielu inwestorów tłumaczy, że inwestuje w pompę dziś, by za kilka lat – gdy ceny paliw będą relatywnie wyższe – cieszyć się niższymi rachunkami. Liczą, że będą płacić miesięcznie o 300-400 zł mniej niż osoby, które ogrzewają dom prądem. Dlaczego właśnie prądem? Ponieważ pompy ciepła są instalowane w domach, w których zwykle nie ma możliwości ogrzewania gazem. Jeśli można doprowadzić do niego rurę z gazem, inwestowanie w pompę ciepła nie będzie opłacalne.
  11. bo tak się zastanawiam w projekcie mam co prawda kocioł na paliwa stałe eko-groszek ale zastanawiam się na gazem kocioł kondensacyjny do tego napewno czy to będzie węgiel czy gaz będzie kominek z płaszczem wodnym plus bufor także zastanawiam się czy kupować pompę na ogrzewanie wody użytkowej przez wiosnę do jesieni gdzie włączy się kocioł, chyba że jest inne wyjście z sytuacji proszę o wnioski.
  12. no to troszkę już jestem mądrzejszy tak myślałem, że z solarami to trochę u nas jest kłopot zbyt mało słońca a pompa może być alternatywą. Rzeczywiście poczekam na porównanie poczekam aż SERWIS zrobi porównanie zz wężownicą. A powiedzcie bo będzie rekuperator czy to jeszcze lepiej współpracuje z pompą i co powiedzie na taką którą tu sprzedają http://allegro.pl/pompa-ciepla-grzeje-nawet-przy-25c-evi-scroll-i1386089768.html
  13. kolory:złoty dąb, dąb rustykalny, mahoń,palisander,antracyt,nawet jest kolor jabłoń i reszta z palety kolorów dostępnych przez firmę.
  14. a powiedzcie ile bierze u Was kierownik budowy i jak się sprawuje ewent tel na priv.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...