Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kenred

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    PnB
  • imię i nazwisko
    Konrad

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Leszno k/Błonia

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

kenred's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Do sprzedania mam stemple budowlane: - długość ok 2,6 do 2,8m, 200 szt - 3zł/szt - długość ok 3m 100 szt - 3,5zł/szt Okolice Leszna k/Błonia
  2. Witam, Prośba zarówno do handlowców jak również zwykłych użytkowników o wymienienie wkładów które spełniają następujące kryteria: - wkład z płaszczem wodnym (podpięty będzie do bufora ok.1m3 z którego zasilana będzie podłogówka oraz przepływowo cwu) - wkład panoramiczny (ideałem jest tutaj Spartherm Varia bh, ale ta jest niestety bez płaszcza) - wkład o możliwe najmniejszej głębokości (tak aby nie zajął zbytnio przestrzeni salonu) - wkład do budynku z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną (szczelny) - prosty wygląd, z płaską szybą (ewentualnie z bocznymi szybami) - szyba podnoszona do góry (ten wymóg raczej nie jest obligatoryjny) Wkład ulokowany będzie w salonie ok.30m2, doprowadzenie powietrza z zewnątrz fi160, komin systemowy fi20.
  3. Mnie również najbardziej podoba się dachówka naturalna ze względu na jej barwę. Ale już omszała dachówka jest dla mnie nieestetyczna. I pytanie do osób, które mają taką dachówkę dłuższy czas, czy faktycznie po pewnym czasie taka dachówka pokryję się mchem? Czy np. powyżej pewnego kąta dachu prawdopodobieństwo omszenia jest dużo mniejsze bądź omszenie nie wystąpi w ogóle?
  4. Jeżeli ktoś ma do odsprzedania stemple budowlane ok.3 metrowe serdeczna prośba o info. Z chęcią odkupię również używany garaż blaszak.
  5. No właśnie, a co z długotrwałymi przerwami w dostawie prądu? Scenariusze począwszy od awarii sieci elektroenergetycznej do międzynarodowych konfliktów włącznie Chodzi o zapewnienie minimalnych warunków do życia (bądź przeżycia) przy braku dostaw paliw\energii z zewnątrz przez dłuższy okres czasu (czyli agregat odpada). W scenariuszu minimum zakładamy, że potrzebujemy energii wyłącznie na działanie ogrzewania (zakładamy brak grawitacyjnej instalacji CO bądź grawitacyjnego DGP), ładowanie telefonu/radia, zasilanie pompy studni (jeśli mamy) itp. W tym celu musimy również posiadać piec, w którym będziemy mogli palić dowolnym paliwem, ewentualnie kominek z PW. Najlepiej, jeśli piec/kominek będzie spięty z buforem. Wówczas do UPSa wypadałoby dołożyć jakieś źródło energii korzystające z odnawialnych zasobów, czyli albo fotowoltaika albo przydomowy wiatrak. Ewentualnie dynamo napędzane siłą mięśni Na pewno SIĘ DA, ale ponownie dochodzimy do pytania za ile i czy warto. Zwrotu z inwestycji nie ma w ogóle co rozpatrywać, chodzi raczej o szeroko rozumiane "poczucie bezpieczeństwa". Jakie widzicie "opcje" przy takim scenariuszu?
  6. A w jakiej technologii będziecie realizować? I czy planujecie jakieś rozwiązania energooszczędne typu reku, dobre ocieplenie, ciepłe okna itp itd ?
  7. Znalazłem ciekawy artykuł, który napewno zainteresuje wielu forumowiczów. Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa zlecił badania meteriałów budowlanych: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8567066,Polski_rynek_materialow_budowlanych_zalewaja_buble.html Niestety w artykule nic nie napisano czy badane były współczynniki przewodzenia ciepła dla styropianów. Gdyby któryś z szacownych forumowiczów wiedział coś więcej na temat tego raportu to niech podzieli się wiedzą dla dobra wszystkich budujących
  8. Witam! Czy ktoś z szacownych forumowiczów wybudował Gracjana w Warszawie bądźi okolicach? Jesteśmy tuż przed zakupem i adaptacją projektu a na wiosnę ruszamy z budową
×
×
  • Dodaj nową pozycję...