Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

miplomar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez miplomar

  1. Ale zapłacić trzeba za 5 m3, z czego 1,5 m3 ogrzeje powietrze u wylotu komina:)
  2. Producent zasobnika BIAWAR zaleca wymianę anody co 18 m-cy. Jaki jest koszt takiej usługi?
  3. Rzecz w tym, że AVANTE to wcale nie był najtańszy producent. Raczej średnia półka - kierowałem się zasadą - dobry produkt za rozsądną co nie znaczy najniższą cenę. Dodatkowo w okresie zakupu nie doszukałem się na forach branżowych negatywnych opinii. Natomiast trudno sobie wyobrazić że firma oferuje produkt, którego prawdopodobnie nie testowała w takich warunkach w jakich będzie eksploatowany. a tak najprawdopodobniej było.
  4. Szczerze nie polecam okien firmy Avante Forte. Po kilku dniach od montażu do wymiany była większość uszczelek, które niewłaściwie przylegały do profilu. Podczas pierwszej zimy nastąpiło ugięcie profili w strefach środkowych przyściennych drzwi tarasowych co spowodowało duże przewiewy. Druga zima ugięcia profili występują w kolejnych oknach, powodując przewiewy i wychłodzenia pomieszczeń. Drugi rok użytkowania i trzecia naprawa gwarancyjna. Firma która dokonała montażu zrezygnowała ze współpracy z producentem. Tak to się kończy jeżeli producent zaczyna oszczędzać na materiałach. Obawiam się, że niebawem producent może zniknąć z rynku - na cóż mi wtedy ta 7-letnia gwarancja.
  5. Szczerze nie polecam okien firmy Avante Forte. Po kilku dniach od montażu do wymiany była większość uszczelek, które niewłaściwie przylegały do profilu. Podczas pierwszej zimy nastąpiło ugięcie profili w strefach środkowych przyściennych drzwi tarasowych co spowodowało duże przewiewy. Druga zima ugięcia profili występują w kolejnych oknach, powodując przewiewy i wychłodzenia pomieszczeń. Drugi rok użytkowania i trzecia naprawa gwarancyjna. Firma która dokonała montażu zrezygnowała ze współpracy z producentem. Tak to się kończy jeżeli chce się przesadnie oszczędzać na materiałach. Obawiam się, że niebawem producent może zniknąć z rynku - na cóż mi wtedy ta 7-letnia gwarancja.
  6. Posiadam zbiornik 120l Biawar do CWU podpięty do kotła JCS ZSB 14-3C. Ciepła woda niezbędna w godz. 6-7 oraz 19-21. Trzy osoby. Jedna łazienka z prysznicem. Cyrkulacja wyłączona. Jakie ustawienia kotła będą optymalne względem zużycia gazu do grzania CWU: 1. Utrzymywanie stałej temperatury w zbiorniku przez całą dobę ok. 40C.. 2. Grzanie wody tylko przed korzystaniem, z minimalną mocą przez dłuższy czas. 3. Grzanie wody tylko przed korzystaniem, z maksymalną mocą przez krótszy czas. 4. Inne ustawienie - jakie?
  7. Spróbuj podnieś krzywą grzewczą - pokrętłem 1 na FW100 - u mnie działa.
  8. U mnie pompa na drugim biegu.
  9. Jak prawidłowo pomalować tynki multi-finish ? Czy można ten tynk zagruntować odpowiednim gruntem czy malować bezpośrednio farbą? Pytam gdyż słyszałem opinię że tynku multifinish nie powinno się gruntować gruntem - może się rozwarstwić.
  10. Proszę o opinię nt. tynku silikonowego firmy SEMPRE.
  11. ja podlewałem przez 7 dni http://wir-bud.pl/index.php/faq/111-na-czym-polega-pielgnacja-betonu
  12. Dzięki za info. Tego się obawiałem. Tak jest na schemacie montażu przewodu. U mnie instalator ułożył odwrotnie - ze spadkiem w kierunku wylotu i stanowczo twierdzi że tak też jest ok. Ktoś może wie jaki to może mieć wpływ na pracę kotła?
  13. Witam, Jestem w trakcie montażu kotła CS ZSB 14-3C. Przewód powietrzno-spalinowy planowany w układzie poziomym przez ścianę. Czy i jakie powinno być nachylenie przewodu: w kierunku kotła czy w kierunku wylotu spalinowego ?
  14. Czy w przypadku montażu okna z listwą podparapetową wzrasta ryzyko przemarzania miejsca ościeżnica-parapet-listwa? Tak twierdzi jeden ze sprzedawców stolarki PCV, sugerując wypełnienie tego miejsca pianką. Montaż z listwą wyłącznie po podpisaniu stosownego oświadczenia, wyłączającego odpowiedzialność sprzedawcy.
  15. Piotr. Dziękuję za informację.
  16. W projekcie mam kominek w salonie usytuowany przy ścianie nośnej. Komin przylega do ściany z drugiej strony strony. Pytanie dotyczy sposobu doprowadzenia powietrza do kominka. 1. Montażysta kominka sugeruje wykuć otwór bezpośrednio w ścianie przylegającej do kominka - odcinek rury krótki kilkadziesiąt cm- wlot od zachodu. 2. Kierownik natomiast proponuje położyć rurę doprowadzającą w ociepleniu posadzki i poprowadzić prostopadle wzdłuż ściany z kominkiem - odcinek rury ok 4 m - wlot od południa. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy położenie rury doprowadzającej o długości ok. 4m w styropianie posadzki będzie miało wymierny wpływ na temperaturę powietrza doprowadzonego do kominka ?
  17. Dzięki za info.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...