Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mikusb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mikusb's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, serdecznie zapraszam użytkowników, którzy od dłuższego czasu (np kilka lat) używają rekuperatory tej firmy do wyrażenia opinii w temacie awaryjności tych urządzeń tzn czy zdarzały się jakieś awarie, usterki jak kosztowne były naprawy, jak się współpracuje z serwisem gwarancyjnym?
  2. W domku tworzę sobie spiżarkę ładnie obłożoną styropianem i chciałbym ją schłodzić GWC. Spiżarka jest maleńka i ma kubaturę około 8m3. Czy ktoś mógłby mi doradzić ile należałoby użyć izolacji termicznej i jaki GWC do niej zastosować. Myślę o rurowym ale nie mam pojęcia jaki przekrój i długość rur zastosować.
  3. Dzięki Coulignon za sugestię z glikolowym. Twoja propozycja powinna zminimalizować straty których obawiają się pozostali i ograniczy koszty rozbudowy instalacji. Odnosząc się do 2-3 stopni zysku, to wydawało mi się że wszystko zależy jaka jest temperatura na zewnątrz. Tzn im wyższa tym układ staje się bardziej wydajny. Przyjmując średnią skuteczność rekuperatora na poziomie 80% to jeżeli powietrze wywiewane miało by temperaturę 23 a nawiewane powiedzmy dla prostszego rachunku 33 to zyskujemy 8 stopni chłodu itd. A ponadto mniej wygrzewamy GWC dzięki czemu szybciej się regeneruje. Coulignon tak z ciekawości ile kosztowało Ciebie to obejście z automatyką?
  4. Czy ktoś zastanawiał się nad stworzeniem bypass'u (zwrotnicy) który pozwalałby na opcjonalne ustawienie GWC za rekuperatorem? Przełączało by się to tylko w sezonie letnim, zyskując parę dodatkowych stopni chłodu. Powietrze przechodząc przez rekuperator schładzało by się prawie do temperatury mieszkania, a następnie przepuszczając przez GWC zyskiwalibyśmy dodatkowy chłód. Chodzi mi o to, że w sezonie letnim nie wygrzewalibyśmy GWC wysoką temp. zewnętrzną np 30 czy 35 stopni tylko niższą temperaturą pokojową powiększoną o współczynnik sprawności rekuperatora. Dzięki czemu powietrze nawiewane miało by niższą temperaturę a GWC by się szybciej regenerował. Moim amatorskim okiem prawdopodobnie kwestia sprowadza się do pytania co jest droższe wybudowanie większego GWC czy dodatkowego obejścia?
  5. mikusb

    GWC żwirowy

    Witam, jestem nowy na forum i starałem się tutaj odnaleźć informacje jak sprawuje się taki żwirowiec, chodzi mi o doświadczenia wieloletnich użytkowników. Niestety dużo porad i wymiany poglądów, a doświadczeń stricte jak na lekarstwo. Może nie umiem znaleźć właściwego tematu. Proszę napiszcie jakie są wasze doświadczenia po kilku latach użytkowania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...