-
Liczba zawartości
16 -
Rejestracja
O mahuk
- Urodziny 02.09.1980
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Krasnystaw
-
Kod pocztowy
22-300
-
Województwo
lubelskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
mahuk's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
witam potrzebuję pomocy w wyborze kominka z płaszczem wodnym. myślałem nad LAVA TK 13 kW Kratki Lucy 12kW ale tu mam największy problem, bo LAVA ma w parametrach 2kW na pomieszczenie, 11kW w wodę a Lucy ma 5/7. Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego? bo według mnie to jakiś błąd. Może ktoś poleci coś dobrego w cenie około 6k pln? Mam w tej chwili kominek Kratki Amelia powietrzny, ale zdecydowanie nie sprawdza się u mnie, po 2 godzinach palenia nie daje się wytrzymać w pomieszczeniu. szczegóły: Kominek będzie dogrzewał 400l bufor od kolektorów słonecznych(CO) i z niego przez mieszacz podłogówki(druga wężownica). W domu ogrzewanie gazowe, kominek będzie chodził w weekendy i ewentualnie większe mrozy, oraz jako zabezpieczenie w razie przerw w dostawie gazu. średnie zużycie gazu to 800m3 czyli zapotrzebowanie energetyczne mojego budynku to około 9000kWh rocznie
-
UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń
mahuk odpowiedział ewoda → na topic → Woda i ścieki
witam potrzebuję instrukcji czyszczenia/konserwacji uzdatniacza Buderus Loga Nice 20. Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji jak rozebrać to urządzenie aby je dokładnie umyć, ani spisu czynności konserwacyjnych. Z góry dziękuję za odpowiedzi. -
no właśnie teraz wiem, tyle że jak kupowałem wkład wyraźnie zaznaczałem że w domu będzie rekuperacja. Pan w sklepie z kominkami twierdził że ten wkład będzie dobry wystarczy dokupić doprowadzenie powietrza z zewnątrz, co też uczyniłem. Niestety nie mam jak zareklamować towaru, gdyż budowałem się dość długo (wkład kupiony 6 lat temu, wprowadziłem się tej zimy). Czy jest jakieś rozwiązanie mojego problemu (inne niż wymiana wkładu) ? Komin z oczyszczalni powinien być wyżej, czy niżej komina dymowego? Oglądałem coś co się nazywa regulator ciągu, czy to coś da? Na razie spróbuję doszczelnić szybę, zobaczę, czy to coś zmieni.
-
witam zastanawiałem się w jakim dziale zamieścić pytanie, ale tu chyba najlepiej będzie pasowało. Problem polega na cofaniu się powietrza przez przewód kominowy(kominek) obok niego na szczycie dachu jest wyprowadzone odpowietrzenie oczyszczalni fi110. Podczas zmian ciśnienia zasysa mi powietrze do domu przez kominek, co najgorsze powietrze to jest zasysane z kanalizacji. Śmierdzi strasznie w całym domu. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. wkład Amelia kratki komin kamionka fi200 doprowadzenie do paleniska z zewnątrz fi 110 zamykane szczelnym szybrem, Proszę o pomoc na chwilę obecną zakorkowałem wentylację oczyszczalni, ale nie mogę tego tak zostawić.
-
Witam Potrzebuję kogoś, kto wykona u mnie wentylację mechaniczną. dom około 180m2 plus 2 pomieszczenia w piwnicy ok. 40m2 czyli w sumie 220m2 do wentylacji. poddasze użytkowe. projekt Dom w Lawendzie 2 (u mnie zamiast garażu jest pokój) lokalizacja : woj lubelskie okolice miasta Krasnystaw muszę się wyrobić z wentylacją do końca kwietnia. projekt wyślę zainteresowanym na e-mail, bo tu nie przechodzą większe załączniki niż 95kB.
-
no właśnie nad tym się zastanawiałem zazwyczaj pod grubszą warstwą śniegu ziemia zamarza płycej. najszybciej zamarza właśnie na stronie południowej, ale znowu szybciej odpuszcza. Z mojego doświadczenia zauważyłem że najmniejsza zmarzlina jest pod długą trawą (nie koszoną) i grubą warstwą śniegu.
-
witam czy różnice poziomów na działce (ok 6m) będą źle wpływać na GWC? w jakim gruncie lepiej wykonać GWC -glina -podmokły torf Czy lepszy byłby południowy czy północy skłon? Czy do GWC od PCi można podpiąć rekuperator? Czy 1,3m na Lubelszczyźnie to nie za mało, bo mam możliwość wykopania na tą głębokość koparką łańcuchową za cenę paliwa.
-
nie rozbierałem wymiennika ciecz- powietrze, ale myślę że jest to coś w stylu chłodnicy. Na długie lata? a chłodnica mniej popracuje? no i różnica w kosztach ogromna. wymiennik kosztuje ok 3000pln a chłodnica 200pln
-
OK doczytałem trochę i tak jak pisałem mam piwnicę, nie przyziemie. Pomieszczeń w piwnicy dużo, 2 można by zaliczyć do użytkowych i je wentylować mechanicznie (pralnia i suszarnia). Piwnica docieplona 12cm styropianu, wentylacja grawitacyjna (w razie gdybym miał założyć piec na paliwo stałe). Więc może zapytam o 2 inne problemy, 1. Co sądzicie o rekuperatorach NeoGeoTherm? 2. Czy znacie jakieś dobre reku ok 400m3/h w cenie do 5000pln 3. Czy lepiej zrobić GWC rurowe czy: Myślałem o chłodnicy samochodowej 200m rury PE wodnej 32mm pompka i przez tą chłodnicę (obudowaną) zasysać powietrze z czerpni w ścianie. W przyszłości chciałbym podłączyć pod to również pompę ciepła (czy 200m rury wystarczy? mam możliwość zakopać więcej, ale max głębokość to 1,2m)
-
chcę postawić dom w którym czułbym się komfortowo Być może trochę się zapędziłem i podałem za mało szczegółów, otóż pytając o pion nie brałem pod uwagę piwnic, tylko te 170m2, na to mam nadzieję 150mm rura wystarczy. dlaczego 150mm? ano przeglądałem rekuperatory i znalazłem NeoGeoTherm z bypasem w przystępnej cenie i do wielkości 350m3/h ma wyjście 150mm. jeżeli musiałbym zrobić WM również w piwnicy dałbym reku 500m3/h z wyjściem 200mm wtedy i piony dałbym 200mm. na razie jestem na etapie planowania (chociaż kupiłem już kilka rur i trójników aby je umieścić w poddaszu i muszę też położyć piony) no nie, wtedy nie pytałbym czy w piwnicy zakładać WM czy nie Czyli w piwnicy montować? co w zimie z rekuperatorem? nie będzie wyziębiany przez powietrze z piwnic? tylko 2 pomieszczenia będą grzane (pralnia i suszarnia) i te miałem w planie podłączyć.
-
pytanie wzięło się z tego, że naczytałem się kiedyś na tym forum o wyższości instalacji na rozdzielaczach nad tej z trójnikami. odnośnie obliczeń to nie mam pojęcia jak się liczy przepływ powietrza w rurze o danej średnicy, wiem tylko że ludzie używający WM piszą o 0,5 wymiany/h więcej podobno stwarza delikatny dyskomfort. Z tego wzięła się moja propozycja reku 350m3/h. 150mm rury spiro ocieplone rozciągane zakupiłem na popularnym serwisie aukcyjnym, że jest to nie typowy rozmiar nie wiedziałem. Proponujecie WM w piwnicy, ale czy nie będzie to oziębiało rekuperatora? w piwnicy mam nawet w największe upały bardzo chłodno.
-
witam mam kilka pytań odnośnie WM Dom parter100m2+ poddasze 70m2 + 100m2 piwnica. 1. czy piony rurą 150 wystarczą ?(czy rura musi być izolowana) 2. czy rekuperator 350m3/h wystarczy? 3. czy zakładać WM w piwnicy? (mam w piwnicy wentylację grawitacyjną) 4. czy regulacja za pomocą anemostatów wystarczy, czy trzeba stosować przepustnice? 5. czy instalacja zrobiona na trójnikach przydławiona anemostatami będzie działać? pozdrawiam mahuk
-
2 małe rekuperatory czy jeden duży?
mahuk odpowiedział mahuk → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
myślałem, że zmniejszyłoby to koszt (mniej rur) ale w sumie faktycznie nie pomyślałem, że nie byłoby możliwości ich zestrojenia. a dom jest otwarty, więc ciepło uciekałby do góry i tylko górny by je oddawał też na górę -
witam jestem w trakcie budowy domu z użytkowym poddaszem i piwnicą. I wpadłem na pomysł, żeby jeden rekuperator zamontować na stryszku a drugi w piwnicy. Teraz pytanie do specjalistów, czy to dobry pomysł? Przy okazji jeżeli ktoś się zajmuje montażem rekuperacji w woj. Lubelskim to proszę o informacje.
-
ok jestem już po badaniach geologicznych wiercili ponad 6 metrów w głąb i cały czas taka sama glina, warstwa w miarę twarda to 60cm wierzchu. Woda jest na głębokości ok 4m ale glina od 0,6m w dół cały czas jest wodnista i bardzo podatna na wibracje (wystarczy potrząść ją w ręku kilka sekund i zaczyna wypływać między palcami). Ławy projektant kazał poszerzyć z 0,95m na 1,3m. Ja oprócz tego dodaję w jednym pomieszczeniu płytę zbrojoną (będzie tam filar trzymający podciąg). No i domek wyjdzie mi 1,5m wyżej niż planowałem.