Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przemek-

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    62
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Przemek-

  1. Dziękuję. Rozumiem, że to namiar na stolarza:-) Ps. Kim jest Maciej? Czy to też jakiś stolarz, że informujesz, że to brat?
  2. Po pierwsze, to wesołych Świąt dla wszystkich członków naszej grupy A po drugie, to poszukuje stolarza do wykonania schodów. Możecie polecić kogoś solidnego i nie drogiego?
  3. Jak chciałem by mi "płynał gaz" - potrzebny był między innymi odbiór kominiarski. Natomiast kominiarz, jak przyszedł do mnie, zobaczył że jest WM, to nic nie sprawdzał...ale z kolei chciał właśnie "papier" potwierdzający sprawność działania WM. Dostał papier - wypisał odbiór. Tak było u mnie...
  4. http://kaczmarczyk-meble.pl/ - zdecydowaliśmy się ze względu na jakość obejrzanej roboty i przystępną cenę. Kuchnia u nas już gotowa. Wykonana dokładnie tak jak chcieliśmy. Szczegóły wykończeniowe wykonane precyzyjnie - jestem zadowolony. Więc śmiało mogę polecić.
  5. wod-kan-co: od około 20kzł w gorę - w zależności co chcesz (podaję dla gazu) tynki - około 15-16kzł wylewki - około 4-5kzł (mixokret. anhydryt drozej o 50%o ile pamiętam dobrze) Dane na podstawie mojej budowy
  6. jeśli chodzi o drewno bielone w stylu "alpejskim" - to mogę polecić monocibec siusi http://www.monocibec.it/eng/serie.asp?ricerca=true&id=ECO&colore=Bianco&superfice= mnie urzekły i za niedługo będą się kłaść
  7. No to chyba najbardziej zdroworozsądkowe podejście do tematu. Zamontować - ma działać zgodnie z oczekiwaniami i tyle. Oczywiście nie neguję pasjonowania się liczbami związanymi z wszelkimi obliczeniami i zależnościami. ciekawe jak ma się to do GGWC i samych wentyli - tak właśnie planuję u siebie (przynajmniej na początku).
  8. Z racji tego, ze jest ten monolit, to szkoda było by nie wykorzystać już go, chociażby jako magazynek. Stąd zamysł, by dało się chodzić po termoizolacji. Dlatego myślę nad granulatem, bo pewnie jak każdemu - zależy mi na minimalizacji kosztów. Myślałem by wykonać próby mieszanki z cementem i szkłem wodnym (podpowiedzi Adama). Kilka już robiłem, ale nie dały zadowalającego efektu. Jeszcze kilka pomysłów w głowie jest. Zamysł był, by zrobić jakąś lekką styrobetonową wylewkę... grubości ok.40cm. co do proszku Pigeona, to myślałem już o nim, tylko terminy odległe:) Poza tym trochę już tego styropianu nagromadziłem i smutno by było zalać go teraz acetonem:) Do zimy mam czas by coś wymyśleć, bo w planach przeprowadzka w tym roku:yes:
  9. Czy ktoś już użył regranulatu styropianowego do ocieplenia stropu? Mam właśnie taki zamysł, by ocieplić monolit.... zgromadziłem już kilkanaście m3 w workach. Pytanie, czy uda się to jakoś sensownie zespolić by dało się po tym np chodzić...
  10. No właśnie to co piszesz skłania mnie ku temu, by spróbować bez reku. No i tak jak pisze NYDAR, może się uda wykorzystać GGWC do choćby minimalnego schłodzenia latem. Powiedz, czy liczyłeś OZC, przy założeniu Twojej wentylacji? Wiem, że to ciężko do oszacowania, bez konkretów, ale ciekawi mnie ile "drożej" wyjdzie wentylowanie Twoim rozwiązaniem, w stosunku do rozwiązania z Reku, przy założeniu, że reku pracuje z taką samą krotnością wymiany. Mam 20cm styro na gruncie, 20cm ściana grafit, okna 0,9. Jak myślisz, jest szansa, że skorzystam także latem z GGWC?
  11. Myślę o wentylacji zrównoważonej naw/wyw, ale z zastosowaniem tylko GGWC. Bez rekuperatora. Wiem, że przy przepływach 300m3/h, to poszedłbym z torbami. Natomiast bardziej patrzę na to jak na lepszą alternatywę dla WG, bo kontrolowaną w pełni, a nie jako substytut pełnej WM z rekuperatorem. Powinno być lepiej niż w bloku, czy domu z WG, gdzie w lecie "stoi", a w zimie albo "furga" albo kratki pozapychane, by zabezpieczyć przed zimnem. Wiem, że GGWC, nie jest wychwalany, ale warunki glebowe u mnie to glina i woda....a po za tym, to też już "po ptokach". W przeciwieństwie do EDDE, chodzi mi po głowie, by nie była to prowizorka, tylko układ docelowy. Może tu COMPI zagląda i też się wypowie, bo w sumie, tak ma i tym faktem pomaga mi oswajać się z tym pomysłem.
  12. W sumie racja - przyjaciel może mieć na płycie:P My tu gadu gadu, a entropia nie zmniejszona:wiggle:
  13. Niby tak..ale... Jak Ci zachoruje Twój ukochany pies, to go łopatą przez łeb potraktujesz i kupisz nowego, bardziej odpornego na choróbska? Czy może jeśli to choroba z którą da się żyć, jednak będziesz go leczył i pozwolisz mu żyć.. Nie ma płyty, jest ława...cza z tym żyć...
  14. Niestety, koledzy, koleżanki! Pomimo że subskrybujemy ten wątek, jak i wiele innych od momentu ich powstania nikt nam nie pomoże. Bo skoro do tej pory czerpaliśmy wiedzę na bazie doświadczeń innych i nie wypisywaliśmy zbędnych postów, to teraz jesteśmy anonimowi, nie należymy do elitarnego grona "forumowiczów" z dorobkiem setek postów, zatem nasze pytania pozostaną bez echa. Liczę na to, że Adam tu w końcu zajrzy i napisze coś, co znowu zmusi mnie do refleksji, co robiłem na fizyce w podstawówce. Ale pomimo takiego upokorzenia, cenię sobie jego wiedzę, która wielokrotnie już mi pomogła, ale przede wszystkim wiem, że jego post sprowokuje, będzie niejako prowodyrem, dla innych wyjadaczy. Bo przecież skoro Guru odpowiada "zero-postowcom", to znaczy, że to nie ujma - zatem "i my możemy". Przypis: powyższy tekst popełniłem z lekką dozą ironii i sarkazmu, nie chciałem nikogo obrażać, a jedynie sprowokować, do pomocy nam. Nam czyli osiołkom z ostatniej ławki, którzy zamiast brać udział w czynnej dyskusji, przysłuchują się jej skrupulatnie, wychwytując cenne wiadomości w natłoku informacji i danych. Warto także wspomnieć, że te osiołki posiadają zasubskrybowane kilkadziesiąt wątków (także i tych kiluset-stronowych), które przeczytały od samego początku i w których każdy nowy wpis czytają codziennie. Taki oto mój oftopic:wiggle: ps. i tak mi się oberwie
  15. witam, Potrafię czytać ze zrozumieniem specyfikację produktów, ale prosiłbym o krótkie potwierdzenie, lub zdementowanie mojego założenia: - zastosowanie wełny skalnej, zamiast szklanej, pozwoli w razie zawilgocenia izolacji nie stracić bezpowrotnie jej parametrów. Tzn po wyschnięciu/wyparowaniu wilgoci, uzyska ona ponownie swoje pierwotne parametry. Prawda toż to? Jest pod tym względem "bezpieczniejsza"?
  16. Zrozumiałem myślę sens, który chciałeś mi przekazać... Tak na prawdę, to tak boję się tych oparów, jak Ty wstrzyknięcia przeze mnie Tobie dożylnie nieznanej Ci substancji:-) Póki nie wiesz, co to jest, to wiesz, że może Cię wykończyć...a może to tylko glukoza? Nie znam się na tyle, by stwierdzić, czy ta papa może mi zaszkodzić, dlatego wpis tutaj. Oczywiste, że jeśli papa, to jeszcze folia pod styropian. Pytanie pewnie kuriozalne - w przypadku miejscowego przetarcia folii, na ile taka papa zaszkodzi styropianowi, stykając się z nim na powierzchni np 1cm2? Ponadto, pozostaje ta nietypowa kwestia obniżenia poziomu chudziaka (wiem, wywinięta papa problem rozwiązuje) Papa to jedyne słuszne/sensowne rozwiązanie? (pytając, nie neguję)
  17. Ciekawe założenie, że nie chcę Lubię takie sarkastyczno - lakoniczne podpowiedzi...jakbym słyszał Adama:-) (wcale nie uważam, że nie są kształcące) A na poważnie, to chciałbym dobrze, dlatego wolę się dowiedzieć, zanim będzie za późno. Na perlit raczej się nie zdecyduję, chodź znam tę metodę, od chwili, gdy Adam ją tu zaproponował i śledziłem zmagania wszystkich, którzy zechcieli o swoich doświadczeniach z perlitem na gruncie się tutaj podzielić. Papa pod folię? - "ponoć odradza się" stosowania papy wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych.
  18. Witam, Przymierzam się powoli do "najlepszego ocieplenia podłogi na gruncie" i wylania wylewki z mixokreta. Niestety chudy beton mam obniżony o 10 cm względem ściany fundamentowej. Proszę doradźcie, jak najlepiej wykonać hydroizolację, aby najlepiej zabezpieczyć warstwę termoizolacji przed wilgocią z gruntu? (Planuję 20cm styro) Zwykła folia budowlana wywinięta przy ścianach do góry powyżej poziomu papy będzie wystarczająca? Kurde, pytam, a sam w to nie wierzę... Aby zapobiec powstaniu wiele razy przytaczanego przez Adama sita z folii, myślałem aby zapożyczyć pomysł Michała Młodego i rozwinąć pod folię piankę, jak pod panele. Nie powinna wówczas się dziurawić od nierówności chudego betonu. Co Wy na to? Poniżej rysunek poglądowy.
  19. Szkoda, że nie każdy ma warunki gruntowe by sobie go zapodać
  20. A co myślicie o elastycznej imitacji klinkieru np. http://www.izoflex.pl ? Mam 20cm styropianu, wogóle nie kołkowałem i tym właśnie planowałem zrobić opaskę plus ewentualnie fragment ściany (h=3m). Producent "twierdzi" , że z racji elastyczności nie będzie się z tym nic działo. Mam próbniki w domu i wygląda dla mnie na prawdę przyzwoicie, a co najważniejsze znikoma waga 1m2.
  21. Rzuć okiem sobie jeszcze na Jangaza. Ja raczej n niego się zdecyduję. Brałem wcześniej jeszcze Brinka pod uwagę, ale Jangaz wypadł wg moich subiektywnych kryteriów lepiej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...