Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Alcest

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Alcest's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Szukam inspiracji do zaplanowania małej garderoby. 1,7x1,6m wg załączonego planu. Może ktoś ma podobną i będzie się chciał podzielić zdjęciem lub planem? Jakieś sugestie też mile widziane. Z góry dziękuję Rafał
  2. Alcest

    OBUDOWA: Zuzia narożna BS

    Z tą linką pokombinuję bo zostało mi zabudowanie kominka na górze i półki więc teraz nie jest jeszcze tak żal to to rozbierać Dzięki za kolejne uwagi.
  3. Alcest

    OBUDOWA: Zuzia narożna BS

    "kit" został użyty przy uszczelnianiu komina i nie było co z resztą zrobić więc poszła na łączenia i śruby
  4. Alcest

    OBUDOWA: Zuzia narożna BS

    Dzięki za uwagę, postaram się przenieść niżej. Bo rozumiem próby odizolowania linki raczej nie mają sensu? A pozatym jakieś inne uwagi?
  5. Alcest

    OBUDOWA: Zuzia narożna BS

    Kolejna porcja
  6. Alcest

    OBUDOWA: Zuzia narożna BS

    No to kilka zdjęć z realizacji. Nawet nie bedę ukrywał, że opierałem się na dziele jwbrzezinski, który to wpierał mnie dokumentacją foto i dzięki uprzejmości enia, który to sugerował to i owo. No to zapraszam do relacji zdjęciowej.
  7. Alcest

    OBUDOWA: Zuzia narożna BS

    A co z komorą dekompresyjną? Teraz mam tak patrząc na obrazek: 0 - strop terriwa 1- sufit karton gips - odległość od terrivy - 20cm 2 - gzyms - obniżony od sufitu o 20 cm 3 - komora dekompresyjna - czy jest potrzebna czy nie skoro taka jest odległość od sufitu właściwego a po drodze mam 2 komory z karton gipsu (przestrzeń zarówno między gzymsem a sufitem jak i sufitem a stropem nie zaizolowana tylko pustka) Zabudowa wykonana będzie z płyt : PłYTY KOMINKOWE SUPER ISOL, GR. 30 MM - po uwagach Enia i przeczytaniu kilku wątków.
  8. Alcest

    OBUDOWA: Zuzia narożna BS

    dziękuję za informację. Chętnie dowiem się zatem jak inaczej się teraz buduje. Ale przed kolejnymi pytaniami chyba zerknę na forum. Czy jakieś wątki szczególnie polecasz?
  9. Witam W tej chwili jestem an etapie planowania. Na zdjęciach jest stan obecny i planowana zabudowa kominkowa. Pytanie o pomoc w tej fazie to: 1. Czy potrzebuję komorę dekompresyjną. Na kominkiem jest półka z K-G z pustką powietrzną (20cm), nad półką nad całym pomieszczeniem sufit z kg- też opuszczony o około 20cm, a nad całością strop terrvia. Planowałem tylko na górze zabudowy kominkowej umieścić wełnę z folią alu. 2. Jaka powinna być przerwa pomiędzy KG a samą obudową kominka? Na ściany wewnątrz umieszczę wełnę z folią. Z pytań chwilowo tyle. Reszta wyjdzie w trakcie zapewne. Stan obecny: Stan wymarzony: Dziękuję za wszelkie uwagi, i rady. Rafał
  10. Witam Czym polecacie montować szpilki od stelażu KG do stropu typu terriva. Chodzi mi o kołki i śruby - firmy/model. I to pytanie dotyczy zarówno "garnków"/bloczków jak i samej belki. Pozdrawiam
  11. Nie wiem co to nad beton. To są różnice na tym falowaniu. 8 cm to max w 2 miejscach do skucia. reszta to średnia ok 5 cm. Ale to są takie "wyspy". Efekt nie zaciągniącia betonu niczym chyba. Moje pomysły: 1. największe różnice uzupełnić keramzytem 2. wyfrezować 3. wylewać warstwą (i nie - nie 8cm) tylko ok 5cm na to. 4. szukam porady zibik_eng: rozumiem, Twoje podejście. Na codzień zbytnio ludziom ufałem. Ekipa robiła mi ściany, fundamenty. Wszystko było ok, A strop tak wygląda jak wygląda. Wiem, że się płaci za głupotę no ale teraz czas na dojście do ładu. Dom praktycznie zamknięty jest, pod dachem.
  12. Witam Musze doprowadzić wylewkę na Terrivie do stanu używalności. W tej chwili jest masakra. Różnica jest powyżej 8 cm! Nie wiem czy frezować, czy zalewać czy łatać miejscowo. Szukam dobrego fachowca z Łodzi lub okolic do pomocy przy tej naprawie. Zdjęcia tutaj Kontakt: 607072783, Rafał
  13. Alcest

    Już jest dach :D

    Więźba nie byłą impregnowana. Po kilku rozmowach z drwalami i cieślami oraz postach na forum darowałem obie Okazuje się, że impregnacją albo zrobić dobrze (czyli drogo: ciśnieniowo, algo gotując) albo wcale. Zanurzanie w "zielonym płynie" mija się z celem, bo impregnacja powinna wniknąć na minimum 0,5cm. Po przecięciu takiego namoczonego drewna, widać w przekroju jakąś warstewkę zieleni i to wszystko. Szkoda zachodu. Teraz jak dach przykryty chce pojechać ogniochronem kilka razy. Malowanie ok 5-8 razy coś da, a że mi się nie spieszy bo na głowę nie pada to mogę sobie "psiukać".
  14. Alcest

    Już jest dach :D

    No i kolejny etap prawie za nami. Teraz pozostaje czekać na zamówione okna i drzwi zew. i garażowe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...