
gzeho
Użytkownicy-
Liczba zawartości
23 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
gzeho's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Witam ponownie, pare miesięcy temu pisałem tak: Nie bylo większego odzewu. Ostatecznie załatwiłem Daikina monoblok 14kW, dołożyłem zasobnik cwu i wpiąłem to przez sprzęgło hydrauliczne do istniejącej instalacji systemu otwartego, równolegle do kotła z zasobnikiem. Nie jest to układ zbyt oszczędny, bo też trochę odległości od pompy do instalacji, ale osiągnąłem to co zamierzałem. Min temp do tej pory to było -9C, PC cały czas grzeje sprawnie, bezobsługowo. Bylo kilka wyłączeń prądu, sama po nich bez problemu "wstaje". Co do kosztów - wcześniej za typowy grudzień było pewnie ok 1000 PLN za węgiel plus prąd za cwu, teraz wyszło razem co i cwu ok 700 PLN. I wszystko się zbiegło z problemami zdrowotnymi użytkowników, którzy pewnie nie poradziliby sobie w tym roku z obsługą kotła na węgiel. W tej instalacji nie dawałem żadnych buforów, pozostawiłem też sysyem otwarty. jak na razie PC nie ma z tym problemu choć ciśnienie jest trochę poniżej zalecanego minimum. Tak więc zachęcam do konwersji w starych domach też
-
Ok, spróbuje do tego gdzies dotrzeć. A w ogóle, czy w sytuacji gdy układ c.o. mam otwarty i chce do niego podłączyć monoblok, wg poniższego schematu, to jest sens stosowac glikol i wymiennik? Ktos mi radzil dodatkowy filtr i od razu podłączac do instalacji.
-
Cześć, czy wiecie może, czy można przedłużyć przewód czujnika temperatury Daikina? Mam Althermę monoblok (na co i cwu) i zasobnik cwu najlepiej gdyby był w pomieszczeniu ok 20m od PC. chciałem od nich tez wziąć zasobnik i czujnik i nie wiem, czy mogę jakoś przedłużyć przewody po prostu.
-
W tym schemacie kocioł w ogóle nie działa, kocioł ma swoje osobne podłączenie. Grzejniki nie mają termostatów - stara instalacja, grzejniki żeliwne, otwarta. Dlatego chciałem sterować temperaturą zasilania instalacji.
-
Cześć, będę montował pompę ciepła wg poniższego schematu. Pompa montowana do istniejącej instalacji na paliwo stałe, stąd wymiennik. Stary kocioł będzie zostawiony na wypadek W i odcięty zaworami. PC to monoblok Daikina. Pompa steruje zaworem 1, który przełącza między c.o. i ładowaniem c.w.u. Ten zawór nie musi byc Daikina a wg Daikina "Jest to zawór sterowany dwoma fazami, jedna nigdy nie znika". Zawór 2 chciałbym, żeby działał po prostu na zadaną temperaturę zmieszanej wody. Pomóżcie proszę dobrać jakoś te zawory/siłowniki oraz sterownik do układu za wymiennikiem. Ten sterownik chciałbym, żeby był najprostszy z możliwych, (do obsługi przez dziadków niezbyt technologicznie obeznanych), najlepiej gdyby tylko nastawiać temperaturę a on sterowałby pracą pompy i zaworu. Macie sensowne pomysły? Myślałem o Afriso, ale te proste sterowniki chyba nie dadzą rady.
-
Cześć wszystkim, Temat w sam raz na mój "przypadek". Przypadek to dom w strefie II ogrzewania, 110m2 powierzchni ogrzewanej, przedwojenny, wymienione okna. Instalacja z kotłem podajnikowym na ekogroszek 19kW, otwarta, bez żadnych zaworów termostatycznych, grzejniki żeliwne, bardzo przewymiarowane. Zużycie węgla ok 6 ton na sezon dla c.o. CWU z podgrzewacza przepływowego. Kocioł jest mocno przewymiarowany, więc własnym sumptem wstawiłem zawór 4-dr. Ostatniej zimy, przy temp min -16C, na kotle było 55C, na grzejniki szło 40C (ale to wg termometru przylgowego na zasilaniu, więc pewnie parę stopni więcej). Kocioł ma tez podłączony zasobnik cwu ale nie używany (brak cyrkulacji i z tym związany dyskomfort użytkowania) Mogę a ramach barteru mieć prawie za friko monoblok Daikina 7kW, lub w dobrej cenie EHS monoblok Samsunga 9kW. Pomysł był taki, żeby zostawić kocioł i instalacje jak jest a włączyć monoblok "przed" kocioł, żeby pompą pokryć większość roku, a te 3-4 tygodnie mroźne można dogrzewać kotłem. Dorobiłbym tez cyrkulację do cwu. Czy to w ogóle ma sens? Wg ciepłowłaściwe zapotrzebowanie to 15 kW plus cwu. Dlaczego monoblok? Bo mogę takie urządzenie dostać na warunkach jak powyżej. Dodatkowo chcę zostawić kocioł na wypadek braku prądu co czasem ma miejsce - zeszłej zimy - 4 dni.
-
Sam robię wentylację.
gzeho odpowiedział Tomasz Brzęczkowski → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Hej, no i jak, miałeś okazję sprawdzić u "lepiej zorientowanych"?- 4 925 odpowiedzi
-
Sam robię wentylację.
gzeho odpowiedział Tomasz Brzęczkowski → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
No w sumie wychodzi mi Onyx 400 Sky. Tylko jak w końcu te Onyxy funkcjonują, bo czytam tu różne opinie.- 4 925 odpowiedzi
-
Sam robię wentylację.
gzeho odpowiedział Tomasz Brzęczkowski → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Dom 140m2 na 3 poziomach. Powierzchnia wentylowana 110m2. Garaż z osobną wentylacją ogrzewany - tu pod sufitem ma być reku. Docelowo 3 osoby, raz na miesiąc rodzinka na weekend - wtedy 6/7 osob. Poddasze - 2 sypialnie + 2 łazienki Piętro - salon, jadalnia, kuchnia i WC Parter - Pokój i WC Dom stary remontowany, nieustawny, stąd mało miejsa na centralę i tylko podwieszona się zmieści.- 4 925 odpowiedzi
-
Sam robię wentylację.
gzeho odpowiedział Tomasz Brzęczkowski → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Ok 7-8 tys- 4 925 odpowiedzi
-
Sam robię wentylację.
gzeho odpowiedział Tomasz Brzęczkowski → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
A czy ktoś może polecić jakis reku podwieszany? Mam ok 350mm miejsca na wysokość pod sufitem. Wydajność ok 300 m3/h. Zależy mi na cichej pracy zwłaszcza i jakimś niskim biegu ok 25/30% wydajności katalogowej.- 4 925 odpowiedzi
-
Cześć, Mam taką sytuację, że podłączam prysznic i kibelek do jednego pionu. Prysznic jest ok 2m od pionu, kibelek ok 80 cm. Na stropie żelbetowym jest 5cm styropianu i 6cm szlichty. Niestety wychodzi więc, że najniżej przyłączony do pionu będzie na pewno prysznic. Pionu nie mogę przesunąć ani nic radykalnego zrobić. Czy mogę tam dać czwórnik, czy to będzie duży błąd? Czy lepiej może 2 trójniki - niżej wlot z prysznica a wyżej z kibelka?
-
Mam stary dom sprzed wojny, ocieplony tylko ok 5cm wełny (więcej nie mogłem). Projektant zaprojektował grzejniki konwektorowe, plus łazienkowe i 2 ozdobne "zwykłe". Cieplo z sieci miejskiej. Parametry instalacji 70/50. Czy konwentory w starym budynku niezbyt zaizolowanym mają sens?
-
Witam, W starym reontowanym domu wymieniam instalację podposadzkową. Instalacja wychodzi poza budynek pod fundamentem, na głębokości ok 1,7m. Po drugiej stronie ściany jest już działka sąsiada. Z nową instalacją (musi być nowa - zmiana sposobu użytkowania plus jakość starych rur fatalna) chcę się wpiąć do tego starego odplywu. Czy iść z całym orurowaniem aż na takiej głębokości? Czy należy zrobić jakąś studzienkę (na parterze są pomieszczenia mieszkalne, więc za bardzo nie ma jak), czy może iść płycej i tyko zrobić jakiś uskok przy zejściu na te 1,7m?
- 1 odpowiedź
-
- głęboko
- kanalizacji
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
DACH W DOBRYCH RĘKACH
gzeho odpowiedział Andrzej Wilhelmi → na topic → Ogłoszenia drobne - szukam, sprzedam, kupię, oddam, zamienię
Witam Panie Andrzeju, Mam zaprojektowany dom z blachy na rąbek stojący. Chcę użyć systemu klik. Czy warstwy, jakie zaprojektował architekt - na obrazku - są poprawne dla tego systemu? Dodatkowo, ze względu na chęć ograniczenia hałasu (Żonie baaardzo na tym zależy a innego pokrycia nie mozemy zastosować - konserwator), chcemy zastosować Ruukki Clasic Silence. Czy ten materiał wyklucza użycie maty strukturalnej? Będę wdzięczny za odpowiedź.- 2 490 odpowiedzi
-
- kompleksowe wykonanie dachów
- remont dachu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: