Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzysztof2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    136
  • Rejestracja

Krzysztof2's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. zostało mi dużo dachówki i chcę ją wykorzystać na wiacie- pełne deskowanie spad 16 stopni strona północna . Nie chcę dżwigać za bardzo konstrukcji i stąd pytanie . Czy na te dechy można bezpośrednio przybić łaty i na nie dachówkę? pozdrawiam.
  2. to Was wszystkich przebiję mam stolarkę okfensu " panorama się to chyba nazywało" od 97roku czyli prawie 15 lat i wszystko jest OK! okucia ROTO ,jak się je tylko przesmaruje to są nie do zajechania. Jedynie wymieniłem zestawy szybowe na ciepłe 1,1w/m bo oryginalne miały 2,8w/m rosiły się zimą i wiało chłodem. Tworzywo od zewnątrz odrobinę pożółkło. pozdrawiam.
  3. Krzysztof2

    Dachówka BOGEN

    właśnie położyłem innovo 12 miedzianą angobę . jestem zadowolony równa, kolor też bez zarzutów może trochę lewe trochę złukowane - nie widać tego. Dachówka bardzo szczelna i mocna. Co bardzo ważne bardzo ważne bardzo duża ruchomość dachówki z długości i szerokości. Można się było swietnie dopasować do istniejącego dachu.
  4. kontrłat nie było pod onduliną, były tylko łaty . Niestety przy rwaniu łat stara folia miała tyle przedarć ,że nie było sensu jej zostawiać. Wentylacji przypilnowałem sobiście patrząc ekipie na ręce. Również wykorzystalem moment odsłonięcie miejsc w ,których jętki łączą sie z krokwiami i tutaj mały szok!! na szpilkach M8 takie luzy - pełne 360 stopni a nawet więcej kręcąc kluczem 13-tką. Myślę ,że warto dołożyc prócz szpilek z 6 hartowanych wkrętów. Drewno bardzo się zsycha. Najważniejsze ,że drewno zdrowe i BARDZO TWARDE!! może temu ,że z Bukowiny Tatrzańskiej I taka kwestia jeszcze , Jak są otwory gwoździowe to chyba lepiej skorzystać z nich i zastosować wkręty niż spinki?? Połąć dachu 65 stopni cieśle mówią ,że lepiej przykręcać co trzecią dachówkę "przekładkowo" czy jakoś tak Mają rację? Mogą przykręcić wszystkie ale straszą ,że gdyby czasem kiedy ś coś pekło to może być problem z wymianą ??
  5. przybij na to papę czyli na deskowanie a folię starą pod deskami można zostawić , tak to rozumie. Bo deski dopiero zostaną nabite na krokwie!, I jeszcze jedno pytanie, czy kontrłaty i łaty przybijać czy lepiej przykrecać wkrętami? Dzięki za dobre rady "Mistrzu Janie"
  6. a co ze starą folią ,która jest w dobrym stanie po 15 latach? zostawiać ją czy nie?
  7. hmm , ale jak takie deski mają oddychać i odprowadzać wilgoć na zewnątrz? przez papę?? w takim układzie to chyba tylko dolną szczeliną wentylacyjną ( tą pod deskowaniem) Dobra folia na deskach to chyba nie błąd? pozdrawiam
  8. Robię remont dachu - wymiana pokrycia z onduliny na dachówkę i mam dylemat ,czy zostawiać starą folię dachową tyvek o dużej paroprzepuszczalnośći Będzie pełne deskowanie z dwoma szczelinami wentylacyjnymi. Nad deskami bedzie folia tyvek supro i dachówka. A co byście zrobili ze starą folią , może ją zostawić pod tymi deskami zawsze to zabezpieczenie przed deszczem w trakcie roboty bo dom jest mieszkalny przecież. Można tak zrobić? Przecież się te dechy nie zaparzą ofoliowane z dwóch stron foliami o wysokiej paroprzepuszczalności. Tak mi się przynajmniej wydaje. Dobre rady fachowców mile widziane. Pozdrawiam Krzysztof.
  9. ad1 szczelina między ociepleniem a deskowaniem, z dołu ad 2 gąsior będzie leżał niesymetrycznie jedna połać 20 stopni druga 65 stopni dlatego nie chcę rozcinać papy pod kalenicą.
  10. to nie tak! jak jest papa to musi być deskowanie a więc i dwie szczeliny wentylujące nad deskowaniem i papą ( pod dachówka) i pod deskowaniem między dechami i wełną mineralną z wylotem w kalenicy i tamtędy wilgoć zostanie usunęta. Ewentualnie otworami wentylacyjnymi w scianach szczytowych.
  11. Ja szczelinę wentylacyjną wymuszę sietką igielitowaną taką jak na płoty, łatwo się ją przychwycić gwózdkami do krokwi.Zostanie położona na istniejącej foli wysokoparoprzepuszczalnej. Nad tym deski i papa. Otwory wentylacyjne wykonam w ścianach szczytowych (muszą być takie duze?) bo obawiam się szczelności pod gąsiorami położonymi nad połaciami:jedna 20stopni druga połąć 65stopni. mam też dylemat i tutaj pytanie do fachowców? okap na połąci 20stopni wystaje na 140cm , nie za dużo? korci mnie by go skrócić o jakieś 30 cm Krokwie 10* 14 cm połozone co 95cm. Jestem za deskowaniem i papą. Jakie są wasze opinie ?
  12. Chetnie zobaczę fotki podaję adres: [email protected] dzięki i pozdrawiam.
  13. Faktycznie ciekawa propozycja, zwłąszcza ,że lekka i ma możliwośći przeunięć w pionie i poziomie co jest istotną rzeczą przy narzuconych wymiarach dachu. Lekka i szczelna też wielki plus. A jak wykonanie ? wszystko w porządku jeśli chodzi o kolor i geometrię? No i kwestia ceny. Posłałem maila z prośbą o wycenę dachu. Deskowanie i tak dobiję i tak sporą cześć już mam odeskowaną ( nadbitka) więć nie zaszkodzi na pewno. dzięki za info. pozdrawiam Krzysztof
  14. prawdopodobnie Roben Monza jest od 16stopni nie waży za wiele 38kg ma m2 i jest w niezłej cenie.Nie wiem tylko czy deskować płytą OSB czy zwykłymi deskami? Deski sąchyba lżejsze? i tansze.
  15. A najpierw należy sprawdzić czy więźba się nadaje pod dachówkę! Pozdrawiam. Więźba byłafachowo przeliczona i oglądnięta przez porządnego fachowca, zalecił kilka wzmocnień prostych do wykonania i nie miał zastrzeżeń. Połąć południową czyli tę zw spadem 20stopni odeskuję płytą osb 15mm i opapuję.Północną gdzie słońce nigdy nie zagląda zostawię ofoliowaną. Nie do kńca ufam foliom.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...