Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gosupicasso

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

gosupicasso's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. No wlasnie po to jak dla mnie jest drenaz czy skrzynki czy komory drenazowe. Zeby uniknac problemu odprowadzania wody gdziekolwiek. Woda z tych systemow jest wprowadzana do gruntu i zasila wody gruntowe. Taka jest idea ich dzialania ma odciazyc kanalizacje sanitarna i obnizyc koszta i tym samym ilosc odprowadzanych sciekow.
  2. Z tego co mi wiadomo to na podlozu gliniastym nie wskazany jest drenaz bo to warstwa nieprzepuszczalna zabardzo. chyba ze rury posadowione sa nizej gdzie byc moze znajduje sie warstwa bardziej przepuszczalna. Ja mam pytanie z innej beczki zdecydowalem sie odprowadzic wody deszczowe z dachu pow 150 m2 do instalacji rozsączającej systemu skrzynkowego Azura firmy wavin. Obliczylem maksymalna ilość deszczu dla mojego miasta na podstawie danych imgw i obliczylem ilosc skrzynek potrzebna do przyjecia takiej ilosci wody. Co sie okazalo po wejsciu na strone internetowa producenta on zaleca zupelnie inna ilosc skrzynek. Dla takiej powierzchni dachowej. jezeli grunt jest dosyc dobrze przepuszczalny np piaski grube i średnie i ilość skrzynek jest znacznie sie rozni bo wg obliczen konieczna jest 1 skrzynka. A producent dla tego gruntu zaleca 3. dziwie sie dlaczego skoro na tego typu gruncie woda jest dobrze wchlaniana i nie rozumiem po co ? 1 skrzynka ma pojemnosc 200 l maksmalna ilosc wody opadowej z dachu to 158 l / dobe dla nawalnych deszczy o natezeniu 0.131 m3/s/ha w takim razie po co producent zaleca 600 l ( 3 skrzynki ) skoto tam nigdy tyle wody nie bedzie. Moze mi to ktos wyjasnic prosze ?
  3. teraz sie zastanawiam po co liczy sie ile deszczu srednio splywa z powierzchni dachu skoro wielkosc instalacji powinna byc na tyle duza zeby przyjac nawalne deszcze wiec pod tym katem trzeba wyliczyc ilosc skrzynek czy komor drenazowych zgadza sie ?
  4. Witam serdecznie licze sobie ilosc deszczu mam dane dla mojego miasta sredniej rocznej ilosci opadow. Powierzchnie dachu mam 150m2 wspolczynnik splywu przyjalem 0,9 wyliczylem q - miarodajne natezenie deszczu i dobowa ilosc deszczu z powierzchni dachu. No ale wiadomo czasami jest tak ze zdazaja sie nawalne deszcze. Zamierzam polozyc skrzynki rozsaczajace ewentualnie komory drenazowe. I teraz w trakcie projektowanai trzeba przyjac maksymalne natezenie deszczu skad taka informacje zdobyc ? moze prawnie jest narzucona jakas ilosc ? musze to uwzglednic zeby nie przeciazyc instalacji. POMOCY !!!
  5. Witma serdenie chcialbym zrobic projekt takiej instalacji, umiem go wykonac od strony obliczeniowej. przynajmniej tak mi sie wydaje. Zalozmy ze projekt dotyczylby działki z domkiem jednorodzinnym. Mysle o zastasowaniu skrzynek rozsączających albo Komór drenazowych. Moja prosba i pytanie jest takie. Kto z panstwa juz robil taki projekt od strony prawnej. Najwazniejsze jest dla mnie to ze potrzebuje informacji dotyczacych uwarunkowan prawnych pozwolen przepisow co jest potrzebne od strony prawnej do wykonania takiej instalacji czy mozna ja wykonac samemu ? ktore z pozwolen sa konieczne ? czym sie roznia te uwarunkowania od uwarunkowan dotyczacych przydomowej oczyszczalni sieków, ktos napewno rozsączał deszczówke... Pozdrawiam Mateusz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...