Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mlody

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    148
  • Rejestracja

mlody's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. mlody

    Oświetlenie diodami

    CMYK a masz może jakieś zdjęcia swoich oświetlen? Na przykład jak byś pokazał blat kuchenny oświetlony LEDami to byłoby SUPER!
  2. Pytanie dla posiadaczy zmywarek - jak ma się sprawa z podłączeniem zmywarki do ciepłej wody? Mam już gorącą wodę i może taniej byłoby ją dostarczyć niż żeby podgrzewać zimną elektrycznie? Można tak zrobić? Czy to zależy od modelu zmywarki?
  3. mlody

    Hydraulik do usług

    Dzieki Niezły - o to mi właśnie chodziło!
  4. mlody

    Hydraulik do usług

    Dzieki Niezły - o to i właśnie chodziło!
  5. mlody

    Cięcie płytki

    Zapomniałem dopisac, że potem szpachelką podskrobałem łuk aby wsunąć ząbki od listwy maskującej, choc jak pisze Kuleczka nie byłoby to potrzebne, ale chciałem zostawic szparke luzu panelom. Ponieważ płytki były 2mm wyższe niż panele - pod panele dołozyłem 2mm korek tak z 50cm na około łuku (pomimo pianki).
  6. mlody

    Cięcie płytki

    Witam! To chyba będę mało orginalny bo powiem że ciąć po położeniu!! A dlaczego?! - sam tak robiłem u brata na podłodze. Ma otwartą kuchnię i łukiem kończą się płytki a zaczynają panele! A robiłem to tak: - przykleiłem wszystkie płytki - za pomocą cienkiej długiej listewki wykreśliłem linię (ćwierć elipsy) [uWAZAC NA PRZYPADKOWE POPLAMIENIE PLYTEK MAZAKIEM LUB OŁOWKIEM!] - po "przyschnieciu" kleju do płytek - ja to robiłem na drugi dzień rano! - gumówkę w rękę i ładniutko powolutku przekroiłem płytki po narysowanej lini - delikatnie pukając majzelkiem najnormalniej odkleiłem bez rozbijania niepotrzebne części płytek a pozostały klej zeskrobałem bez problemu szpachelką! I to wszystko! Jak znajde zdjęcie to wstawie! Pozdrawiam!
  7. mlody

    Hydraulik do usług

    Witam! I ja mam pytanko do Pana Niezłego. Czy końcówki rur 1/2" pod krzywki do kranu należy dac równo z licem ściany czy z licem płytek później na niej przyklejonych? Zależy mi aby potem normalne rozetki ładnie to przykryły i aby nie było dużo "luzu" między nimi a złączkami na kranie. Wielkie dzięki za odpowiedź!
  8. Ja mam w domu na końcu pokoju szerokiego na 2,5m i długiego na 5m zrobiony podest na wysokości 44cm o długości 1,5m. Do ścian bocznych mam przykręcone 3 kołkami rozporowymi fi 12mm listwy drewniane 50x25mm. Na tych listwach spierają się 3 kształtowniki stalowe 50x30 rozstawione co 70cm. Ścianka tych kształtowników to 2mm, a długość rzecz jasna 2,5m. Na tych 3 poprzecznych kształtownikach leży sobie właśnie płyta OSB i na niej wykładzinka. Całość jest o tyle fajna że "wisi" w powietrzu i pod spodem nie ma nic! A co do stabilności - jak wejdą 3 dorosłe osoby to czuć, że podest troche "chodzi" ale już jest 2 lata i nic sie nie dzieje. Uważam, że jak dasz rozstaw co 50cm i nawet takich jak moje płaskowniki, to na rozpiętości o 1metr krótszej będzie to o wiele bardziej stabilne! Dodam też, że płyta tylko leży na płaskownkach i nie jest do nich przykręcona. A z doświadczenia podpowiem Ci żebyś dał jakąś taśme lub folie na kształtowniki a pod płyte, żeby nie skrzypiała jak będzie się minimalnie uginać! Pozdrawiam.
  9. Jerzysio - wydaje mi sie ze ten wlasnie tynk mozajkowy jest do lazienki "bezpieczny" bo nie puszcza wody w głąb, nie jest ostry bo kamyczki sa zaokraglone, i nie widac na nim sladow wody bo jest "chropowaty". Dlatego zastanawiam sie nad ewentualnym posadowieniem samego brodzika (plus zaslonka foliowa) bo sciana bedzie odporna na dzialanie wody. A ciekawie byloby sprawdzic czy aby wykonanie brodzika z takim tynkiem nie byloby tez mniej poslizgowe niz tradycyjny brodzik. Oczywiscie trzeba sprawdzic jak to czyscic bo troche zakamarkow to bedzie miec. A wieksze muszle (takie np na mydelko ) to przykleilbym jakims klejem do glazury, bo chyba powinno trzymac, najwyzej troszke podszlifowac miejsce styku ze sciana na muszli.
  10. Tez myslalem o takim tynku tylko nie o korniku ani baranku, a o takim mineralnym "kuleczkowym" (nie wiem jak sie on dokladnie fachowo nazywa). Ma postac takich malutkich (1-3mm sred.) kuleczek w roznych kolorach. Mozna by na przyklad wokol wanny dac taki w kolorze mokergo piasku i faliscie stykal by sie z takim w kolorze suchego piasku. powklejac gdzie niegdzie muszelke, rozgwiazdke - i wlasna plaza w lazience! teraz mam tapetki ale nastepne bedzie juz - WYBZEZE
  11. Wlasnie chcialbym miec w moim drewnianym domku, taką "wewnetrzna sciane akumulacyjna" z ceramiki, ktora dogrzewalaby 4 pomieszczenia i tak sobie wymyslilem zeby zrezygnowac z grzejnikow Tylko wlasnie nie wiedzialem jakie tego konsekwencje.
  12. Tak sie zastanawiam czym to jest konkretnie uwarunkowane ze grzejniki sa przewaznie (a moze zawsze??) pod oknem? WIem ze ma znaczenie tu konwekcja i ruch powietrza w calym pomieszczeniu, ale chcialbym umiescic grzejniki na scianach naprzeciw okien - tylko czy wtedy nie bede mial zawsze zimno pod oknem a goraco przy scianie?
  13. mlody

    Domy z bali

    Puchatku powodzenia z tymi mebelkami! A moze jakies zdjecie sie trafi - co? A jak zabezpieczyłes powierzchnie tego stołu? Mnie osobiscie podobaja sie takie meble tez "mało obrabiane" ale wygladajace na stare, juz uzywane przez lata. Caly czas szukam informacji jak robią te meble żeby tak wyglądały, ale nie bardzo mogę sie dowiedziec. Moze Ty wiesz jak?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...