Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tejta

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tejta's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. http://www.c-n-f.pl/karta_produktu/33558/zaprawa_baumit_beton_b20 Wygląda na to, ze temat zamykam, podając link do ciekawej strony z opisami produktów, danymi technicznymi, szczegółami na str. producenta. Jest zaprawa do prac betoniarskich w tym ogrodowych o wytrzymałości "C16/20" Mozna tez znaleźć zaprawę o klasie" M10 " Zadziwia mnie, ze nie wymyślono słupków z gotowymi kotwami do wbijania w ziemie bez tej całej zabawy w murowanie...
  2. Wszystko fajnie tylko ja nie wiem co do tej zaprawy dodali i w jakich proporcjach,czy jest wapno czy inne ulepszacze. Jeli na opakowaniu by napisali ze jest 1 cz. cementu 1cz.piachu to wiem ze można dodać jeszcze żwiru i koniec zabawy,ale nie piszą.
  3. ps. zadna grucha do mojego ogródka nie wjedzie to kawal drogi i za duzy stres z dzwiganiem ,wiazaniem sie betonu.. Lubie powoli dokładnie i systematycznie .
  4. http://allegro.pl/okazja-beton-jastrych-betonowy-quick-mix-b03-30kg-i2354009360.html Przy tym pisze ze do prac betonowych ,ogrodowych ...uziarnienie do 8mm Klasa CT- C25-f4 -co to znaczy? Czy sie nadaje ? Czytam, ze do prac fundamentowych stosuje sie zaprawę o klasie M10 lub M20 -o jakie tu składniki i proporcje chodzi nie wiem .
  5. Chce kupić zaprawę w sklepie, a najlepiej przez allegro, by postawić parę słupków. Rozumiem, ze najlepszy beton jest z gruchy ale pytam, jaka zaprawę można kopić w sklepie żeby metoda wiaderkowa postawić słupki. Ewentualnie jakie oznaczenia maja zaprawy w sprzedaży, które nadają się do takich prac.
  6. A jaka zaprawa by się nadawała oprócz B20 ? To tylko 7-8 słupków czyli ok. 6 worków zaprawy po 25kg by starczyło. Siatka zgrzewana, wiec bez naciągania. Nawet fachowcy nie chcą się podjąć tak malej roboty.
  7. Witam, chce kupić zaprawę do zalania słupków pod ogrodzenie,metodą punktową. Proszę o radę jaka to ma być zaprawa. Jak się nazywa. Szukając na allegro jest tego masa ale nie mam jasności czy te zaprawy nadają się do wykonania tego typu prac ( czy tylko są do murowania z cegieł). http://allegro.pl/listing.php/search?string=zaprawa+murarska&category=0&sg=0&order=d
  8. Witam, posiadam kocioł termet MINI MAX TURBO GCO-DP-21-03 proszę o poradę jaki kupić prosty, tani, bezprzewodowy regulator temperatury pomieszczeń ? Niestety nie znalazłam w necie informacji czy sterowniki innych firm można instalować z tym kotłem,a proponowany przez firmę Termet sterownik (TERMET 3000TX) jest bardzo drogi. Dziekuje.
  9. Dziękuje ale w instrukcje już oglądałam i na tej podstawie zauważyłam ,ze w mim systemie odprowadzania spalin odskraplacz zainstalowano z boku przewodu (odskraplacz pionowy)- według schematu na rysunku powinien być od spodu (poziomy). [byc możne gdy jest więcej przewodu spalinowego pionowego(tak jak u mnie) zanim skręci w komin ,można tez z boku instalować odskraplacz bo jest miejsce na to... wiec moze jest to prawidlowo zrobione...? Niemniej w systemie gdzie przewód spalinowy jest całkiem pionowy instaluje się oskraplacze z boku i problem jak to dzial pozostaje . Proszę bardziej dociekliwych o wytłumaczenie jak skropliny wydostają sie z przewodu do odskraplacza zainstalowanego z boku ,zanim zadzwonię z reklamacja do kominiarzy ...nie chce się wygłupić. Splywając w dol nagle skręcają pod katem 90 stopni w mały otwór odskraplacza?? Czy to możne działać? A jeśli tak to jakim sposobem?
  10. Witam , proszę o poradę - w kotle z zamknięta komora spalania ,dwu funkcyjnym ,w systemie z oddzielnymi przewodami spalinowo powietrznymi ,biegnącymi poziomo ,zainstalowano odskraplacz w taki sposób ,ze z kawałka pionowej części wkładu wyprowadzony jest wężyk z syfonem biegnący do kanalizacji . Jakim cudem skropliny maja trafić do tego wężyka -rozumiem ze ściekają po ścianach wkładu w dol, jak zakręcają do tego wężyka ? Przeciez to bylo by możliwe gdyby otwor i wezyk do skroplin umiejscowiony byl w poziomej części wkładu od spodu... Czemu takie rozwiązanie widnieje w instrukcji dla wkładów dwuściennych biegnących pionowo ,a dla wkładów poziomych nie? Czy ktoś możne to wyjaśnić? Boje się ze skropliny zaleją mi nowy piec.Czy reklamować zamontowanie odskraplacza?
  11. Witam , prosze o porade - w kotle z zamknięta komora spalania ,dwu funkcyjnym ,w systemie z oddzielnymi przewodami spalinowo powietrznymi ,biegnącymi poziomo ,zainstalowano odskraplacz w taki sposób ,ze z kawałka pionowej części wkładu wyprowadzony jest wężyk z syfonem biegnący do kanalizacji . Jakim cudem skropliny maja trafić do tego wężyka -rozumiem ze ściekają po ścianach wkładu w dol, jak zakręcają do tego wężyka ? Przeciez to bylo by mozliwe gdyby otwor i wezyk do skroplin umiejscowiony byl w poziomej czesci wkladu od spodu... Czemu takie rozwiązanie widnieje w instrukcji dla wkładów dwuściennych biegnących pionowo ,a dla wkładów poziomych nie? Czy ktoś możne to wyjaśnić? Boje się ze skropliny zaleją mi nowy piec.Czy reklamować zamontowanie odskraplacza?
  12. Nie ma tu odpowiedzi na pytania które mnie męczą, Czy 05 metra odleglosci wylotu rury spalinowej od okien dotyczy pionu czy poziomu? W jakiej odleglosci od konca okapu ma byc wylot rury spalinowej? Czy moze byc pod okapem?
  13. Witam, Mam do zainstalowania piec dwufunkcyjny 21kw z zamknieta komora w domku jednorodzinnym- kominiarz radzi by rure koncentryczna wyprowadzic przez sciane. Jej wylot na zewnatrz jest pod okapem dachu w narożniku, po wyzej jest na strychu wykusz z oknnem mojego mieszkania (praktycznie nie uzywane) Co mowia przepisy o odleglosci wylotu spalin w pionie od okien bo rozumiem przepis 175 ze 05 mera w poziomie chodzi. . Okap dachu ma od lica sciany do konca rynny 75 cm czy rura moze byc pod okapem czy musi byc wysunieta dalej niz 75 cm? Obawiam sie ze spaliny beda sie gromadzic pod okapem i ze rura zamiast powietrza bedzie zasysac te spaliny .Czy jest jakies zabespieczenie w rurach koncentrycznych zeby nie zasysala spalin? Przepis ogolny mowi tez ze rura nie moze byc dluzsza niz 2 metry ,czy sa jakies szczegolowe przepisy dotyczace tego tematu? Jakies odstepstwa? Dzieki za porady.
  14. Ad1 - podobna myśl mnie poddali , ale komin stary i sie sypie gruz z niego ...A druga mysl to taka zeby z jednego kanalu czerpac powietrze do pieca a z drugiego (gdzie jest kwasowka teoretycznie bo jej nie widac) wypuszczac spaliny. Czy to dobry pomysl i jak to technicznie jest mozliwe do wykonania sie zastanawiam ...możne znowu jakaś bzdura.? Jak od pieca ma biec dwuścienna to jak ona ma laczyc te dwie osobne rury? Kominiarz niczego lusterkiem nie zobaczy bo przewód jest zygzakowaty,Ale kula to by wyczaili czy nie ma przewężenia fakt.A kwasowke to wsadzali od gory i pewnie na zakręcie komina sie kończy bo na dole jej nie ma.;( Serwisant fakt musi odpalić piec bo inaczej gwarancji niema .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...