Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marsylia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marsylia

  1. Ja ustawiłam dom 10m od drogi,aby zimą nie odśniezać dużo wyjazdu,nauczona doswidczeniami mojej siostry,która ma prawie 60m od garażu do bramy i widząc jak ona biega z kosiarką co tydzień góra dwa,trawki też zbyt dużo nie będzie. A to nie będzie smutno, tak w koło domu bez zieleni? Duża działka to i roboty też musi być dużo, nasza ma 1400 m i nie mogę się już doczekać koszenia:D. Na razie wyrównujemy teren w koło garażu, do rozwiezienia mamy jakieś 5 wywrotek ziemi, z wywrotkę torfu, dosiewamy trawę i kosimy, mam nadzieję że niedługo
  2. Cieszę się "lukiasz" że my mamy tak samo jak wy, w sumie u nas też już piec parę dni nie chodzi, jest ciepło, w salonie w słońcu jest 23-24 stopnie C, przyszedł nam rachunek za gaz, za 3 miechy - 1600 zł. Tak miało być - pozdrawiam Pana Mariusza, naszego hydraulika- który nam wszystko urządził wedle swego planu. Co do pęknięć, pojawiają się i na ścianach, po pewnym czasie, tak jak była mowa, wszystko pracuje jak na razie. No nic, remont się pierdyknie generalny za jakiś czas;). Mimo wszystko nam mieszka się super, dom jest naprawdę dobrze zaplanowany. Co do stropu i całej budowy: nie oszczędzaliśmy na materiałach, ekipy też mieliśmy w miarę dobre, nie żałowaliśmy 5 czy 10 zł więcej na dany materiał, czy 1m2 roboty, bo to się nigdy nie opłaca, a na pewno wyjdziena PLUS.
  3. Chciała bym wtrącić się w temacie tynkowania ścian i wylewek podłogowych tzw. mixokreta. Teraz patrząc z perspektywy czasu najpierw zrobilibyśmy wylewki na podłodze, a po miesiącu lub dwóch otynkowalibyśmy ściany. Nie wiem jak u innych, ale my zrobiliśmy najpierw tynk cementowo-wapienny na ściany, potem mixokreta na posadzki. Na dole jest OK, ale na górę-kto ma wersję z poddaszem użytkowym- idzie minimum 6 cm betonu na podłogę, mniej nam nie chcieli wylać. Jak by nie patrzył jest to ciężar dla belek stropowych i w salonie gdzie jest duża powierzchnia otwarta, ok 30 m2 stropu, po pewnym czasie zaczęła pojawiać się pajęczyna na owym stropie, w pokojach trzech po 16 m2, nie było tak źle, ale też były pęknięcia na owym stropie. Reasumując, na całym stropie po tynkowaniu musieliśmy naciągać siatkę i zaciągać wszystko gipsem i szetrokiem co generuje dodatkowe koszty. Czy ktoś z was też tak miał? Spotkaliśmy się z opiniom że to jakiś błąd obliczeniowy w projekcie, ekipa co nam to poprawiała się z takim przypadkiem jeszcze nie spotkała.
  4. Nasz piec jest kondensacyjny z zasobnikiem 120l wody, sterowany programatorem w domu, gdzie możemy sobie nastawić parametry grzania na każdą godzinę. Nie montowaliśmy pogodówki na zewnątrz, gdyż nasz monter -pozdrawiamy Pana Mariusza- stanowczo nam odradził. Poza tym mamy dobrze ocieplony dom, steropian 15cm i ściany z porotermu 25cm pióro wpust. Nasz domek trzyma ciepło jak termos:lol:. Kominkiem nie dopalamy gdyż mamy na razie dosyć babrania się z popiołem:). Piec włącza się ze dwa razy na dobę, po trzy godziny pracy.
  5. Mada okna są Veki koloru orzech, elewacja natomiast Ceresit nie pamiętam ale savana czy sahara (piasek, beż). Arus z wyspą taką typową na środku może być trochę za ciasno, ale bez problemu wejdzie półwysep (tak jak u mnie stoi barek), wcześniej też miałam takie plany indukcję tam wstawić ale jakoś nie byłam do końca przekonana, teraz po czasie zdecydowałabym się . Reniajs mieszkamy dopiero od października więc dopiero mieliśmy rachunek za światło, w przeliczeniu wyszło 100 na miesiąc. Teraz czekamy za gaz, już tak kolorowo nie będzie:eek:. średnio spalamy 8metrów (ciepła woda i ogrzewanie) a w domu mamy w dzień 21-22 stopnie, chyba że słoneczko świeci to nagrzewa się nawet do 24, a w nocy 19. W pokojach mamy grzejniki a w pozostałej części domu podłogówke. Wcześniej ktoś prosił o zdjęci PG więc wklejam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...