-
Liczba zawartości
27 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Hecata
-
A ja poszukuję zdjęcia domku z dachówką Tondach Holenderka brązowa angoba. Może ktoś gdzieś widział?? dziekuję
-
Sprzedam drewno kominkowo-opałowe bukowe Do sprzedania po bardzo atrakcyjnej cenie około 6 m3 drewna kominkowo-opałowego bukowego. Drewno jest pocięte w szczapy o długości około 25-30 cm. Drewno znajduje się w miejscowości Lipnica Murowana (woj. małopolskie, najblizsze miasto Bochnia). Transport we własnym zakresie. Cena około 100 zł za m3 (do uzgodnienia). Istnieje możliwość kupna mniejszej ilości. Kontakt: 609441464, 605440747
-
A ja mam pytanie do posiadaczy płaskich dachówek ceramicznych... Bardzo mi się takie podobają, ale czy one są jakoś gorsze/lepsze w układaniu i w użytkowaniu? Czy w ogóle kształt dachówek ma wpływ na ich trwałość?
-
Problemy budowlane? Może pomożemy
Hecata odpowiedział Redakcja → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Witam, To może ja zacznę Buduję dom w piwnicą i mam problem z drenażem odwadniającym, a konkretnie z miejscem, do którego będzie on odprowadzał wodę. Dom będzie na lekkim podniesieniu terenu, obsypany glebą nieprzepuszczalną nachyloną "od domu". Pozwoli to na zabezpieczenie od wody opadowej. Czyli w normalnych warunkach piwnice i dom nie są narażone na zalanie, a drenaż nie będzie miał nic do roboty, bo woda nie będzie dochodzić do rur. W normalnych warunkach poziom wody jest ponad 1 m poniżej poziomu ław fundamentowych. Za drogą jest rzeczka (patrz rysunek). Woda w rzece jest na stałym poziomie, poza momentami powodzi jak w zeszłym roku. Wtedy woda płynie od strony rzeczki, czyli od przodu działki. W okolicy nie ma kanalizacji burzowej, dookoła są inne działki z domami, czyli jedynym sposobem odprowadzania wody z drenażu jest wykopanie studni chłonnej. Jednak, jeśli wybudujemy studnię przed domem (skąd idzie woda) to przy wzroście poziomu rzeki rury drenażu będą wręcz szkodzić, ponieważ woda idąca od rzeki będzie nimi płynąc w stronę domu. W przypadku zrobienia zbiornika odpływowego za domem zmieniamy naturalny bieg wody. Woda w gruncie opada o około 2 cm na metr w stronę rzeki i za domem jej poziom jest wyższy, a do tego tamtą stroną idą żyły wodne. Co zrobić w takim przypadku? Czy robienie drenażu w ogóle ma sens? Jeśli tak, to jak rozwiązać problem z odprowadzaniem wody? http://images45.fotosik.pl/817/4e3c2e5297489a69gen.jpg Nasz dom będzie na środku. Pozdrawiam.- 19 odpowiedzi
-
- budowlane?
- moze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Agatka49, rzeczywiście okno 120 cm do łazienki to troszkę zbytek łaski i o ile moim zdaniem im większe okna w pomieszczeniach tym lepiej, to jednak w łazience może to być kłopotliwe. Jednak z rzutu wynika, że to okno jest symetrycznie położone do okna pokoju (kuchni?) na rogu po prawej, więc zmniejszenie tego okna wprowadzi chaos do bryły budynku... Ale ja bym jednak zmniejszyła to w łazience. A jaka to jest strona? Północ?
-
Co do dachówki, to ja też jestem chętna, żeby ktoś coś polecił, bo zupełnie nie mamy informacji w tym temacie.
-
My też budujemy z Porothermu 30 + 10 cm ocieplenia. Wszyscy nam odradzali 25, ponieważ mają szczeliny w poprzek ściany, a 30 mają wzdłuż. Jak szczeliny są wzdłuż to daje dużo lepszą izolację cieplną.
-
Witam, my też dołączamy się do grona bocianów, ale tych późno wiosennych - planujemy rozpoczęcie budowy w czerwcu. Nasz projekt to "Dom w lewkoniach 2P" ze zmianami. A budujemy się pod Krakowem. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę, ekipa wybrana i zaczynamy zbierać materiały. Budujemy z porothermu 30 P+W. Pozdrawiam wszystkich
-
nomoz, bardzo ładna kuchnia. A powiedz mi, bo nie mogę tego ze zdjęć wywnioskować, drzwi do spiżarki macie z kuchni czy zamurowane? I jak jest z wysokością okna w kuchni, jest dokładnie tak jak w projekcie? Bo wam się bez przeszkód mieści bateria pod otwartym oknem? Jak ja robiłam wstępne plany to mi się to nie pomieściło... A u nas z nowości to odebraliśmy już projekt po adaptacji i złożyliśmy papierki o pozwolenie na budowę... Mamy nadzieje na szybkie rozpatrzenie i do dzieła:)
-
U nas zaproponowane ceny za lewkonie 2 z podpiwniczeniem oraz z kryciem dachu były następujące (okolice Krakowa): - kilka ofert w okolicach 50 tys, - 65 tys, - i to co nas najbardziej ubawiło - 135 tys I to wszystko za ten sam zakres robót. Wydaje nam się, że rozsądna wycena to jest właśnie około 50 tys zl.
-
Licuid, bardzo fajne wizualizacje Nie wiem czy dobrze rozpoznaję, ale były chyba robione w programie Sweet Home 3d. Tak? Ja też tam próbowałam, ale nie miałam takiego fajnego wyposażenia jak ty. Skąd wziąłeś te wszystkie meble i akcesoria? Co do rozkładu pomieszczeń, to podobnie jak Kangurzyca, zrobiłabym wejście do spiżarki z kuchni. Chyba, że to nie będzie spiżarka spożywcza tylko taki schowek... I troszkę dziwnie wygląda ta ściana oddzielająca kuchnię od salonu. Taka niedokończona...Ja bym bardziej oddzieliła kuchnie od salonu i zrezygnowała z drzwi do kuchni od strony przedpokoju, na rzecz szerszego przejścia. A jaka jest szerokość łazienki? Taka jak w projekcie czy poszerzona kosztem spiżarki?
-
Nomoz, myślę że damy radę tak urządzić salon, aby było i ładnie i wygodnie Zależało nam bardzo na wpuszczeniu dużej ilości światła do salonu, właśnie od strony południowej, a mi się zawsze marzyły wielkie okna narożne. Spełniamy więc nasze marzenia Teraz szukamy ekipy budowlanej z okolic Krakowa. Może ktoś ma jakieś namiary na sprawdzonych budowlańców?
-
Rysunki dostałam od architekta, a obrazek przerobiłam z wizualizacji ze strony biura...Zupełnie niefachowo w paincie Co do umeblowania salonu, to nie ukrywam, że będzie to wyzwanie, ale dużej ilości mebli tam nie przewidujemy. Wyjście na taras będzie tylko od strony wschodniej (ściana z wykuszem), więc do ściany frontowej nie będzie wymagane bezpośrednie dojście. Kanapa będzie stała na środku, a na ewentualny tv jest ściana granicząca z wiatrołapem. Takie są wstępne plany. Przed nami niestety jeszcze bardzo długa droga do urządzania. Przyznam się też, że ja zupełnie nie czuję etapu budowy domu. Przeraża mnie ogrom wyboru technologi, materiałów, sprzętów...Totalny laik ze mnie.
-
Filary, niestety muszą być więc będą, ale wykończenie nie będzie ich eksponować.. Kształt prostopadłościenny, obite kamieniem lub klinkierem. Skorzystałam z obrazka na stronie biura projektowego i efekt końcowy wyglądu domku ma być zbliżony do tego: http://images39.fotosik.pl/606/119dc630e77fbfff.jpg
-
Mirabillis, masz rację. W końcu nie budujemy domu na jeden sezon. A każda decyzja, której nie da się zmienić to zła decyzja:) Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny domku to planujemy coś takiego: od przodu http://images35.fotosik.pl/428/f7cbaf31c08613b9.jpg i od boku http://images35.fotosik.pl/428/5e67c7ce529ceb88.jpg Tylko wykończenie (stolarka, balustrady, okna) w stylu bardziej nowoczesnym a nie dworkowym.
-
Fajnie, że pomimo tego, że ten projekt nie jest nowością, to nieustannie jest popularny:) My ostatnio zupełnie przez przypadek natknęliśmy się na nowo wybudowane lewkonie 2p w miejscowości, w której będziemy budować Miło było pooglądać. Co prawda modyfikacje w projekcie są zupełnie inne od naszych, bo i zastosowanie domu ma być specyficzne. Marecki, co do piwnic, a raczej ich braku, to ja ci trochę zazdroszczę... Ja nigdy nie chciałam domu z piwnicami, bo i duży jest koszt ich wykonania i nie znajduje dla nich zastosowania. Jednak mój mąż nie wyobraża sobie domu bez piwnic. Efekt naszego kompromisu był taki: robimy piwnicę pod części domu, bez garażu i bez salonu i jadalni. Niestety podczas rozmów z ekipami wszyscy zaczęli nam odradzać takie rozwiązanie. Miejsce gdzie ma stanąć dom jest najniższe na działce. Piwnice nie będą więc głęboko kopane, a reszta ziemi będzie nadsypywana. Fundamenty pod całością domu będą na tej samej głębokości i po przeliczeniach wyszło, że zasypanie zrobionej piwnicy pod częścią domu będzie kosztować porównywalnie do zrobienia tej piwnicy... Walczyłam jeszcze, ale ponieważ nie bardzo jestem obeznana w technologi budowania domów to spasowałam. Efekt końcowy: piwnica pod całym domem, prócz garażu...
-
Witam wszystkich, Mam nadzieję, że wątek odżyje dzięki pojawieniu się nowych budowniczych Domu w lewkoniach:) My już zakupiliśmy projekt (Dom w lewkoniach 2p) i planujemy rozpocząć budowę jak tylko formalności będą załatwione (miejmy nadzieję że późną wiosna lub wczesnym latem ruszymy). My wybraliśmy ten projekt z powodu ilości pokoi oraz ich rozmieszczenia. Przed zakupem udało nam się zobaczyć domy już wybudowane (za co dziękujemy bardzo innym użytkownikom tego forum:) ). Zmian w projekcie dokonaliśmy kilku, najważniejsze to likwidacja podcienia i wydłużenie kuchni poprzez przesunięcie ściany na całej wysokości wraz z daszkiem. Jeszcze przeróbki przy oknach, zwłaszcza w salonie, zobaczymy jaki będzie efekt Jeśli ktoś jeszcze planuje rozpoczęcie budowy, zapraszam do ujawnienia się