Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podspodek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

podspodek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Witam, czy ma ktoś wiedzę jaki właściwie dobrać proporcje? Będzie służył do wykonania wylewek na styropianie 6cm, piasek płukany.
  2. Do posiadanego przeze mnie domu dobudowana jest przybudówka ( dostępna z wnętrza domu m.in mieści się tam łazienka, letnia kuchnia oraz dwa tzw. letnie pokoje dostępne z zewnątrz, łazienka jest ogrzewana w pozostałym pomieszczeniach jest prąd) Na mapce przybudówka określona jest jako (i)budynek gospodarczy w związku z czym płacę za nią większy podatek. Czy jest możliwe przekształcenie tego budynku w mieszkalny albo scalenie z domem (pod względem formalnym bo faktycznie budynki tworzą jedną całość)? będę wdzięczny za porady.
  3. A czy w przypadku domu murowanego oblicowanego deską równierz należy zachować odległość 6m dla ściany z oknem??
  4. Witam Również zamierzam się " tanio" wybudować, na tę chwilę zgodziłem cenę działki oraz opracowuje koncepcje domu na bazie tego projektu http://www.varsasvillan.se/detaljer.asp?prod_id=45 , zanim pójdę do architekta wstępnie ustaliłem , że będzie podpiwniczony ( kotłownia na paliwo stałe - drewno ) -bloczek 25 cm styropian 5-10 cm , piwnica nieogrzewana ściana z silikatu 18 ocieplona 2 x 8 wełny na drewnianym ruszcie oblicowana szalówką stropy ackermana, schody wylewane dach z pełnym deskowaniem i papą, ocieplony wełną 15 (miedzy krokwiami) +8 (na kantówkach przybitych do krokwi) podłogi deski na legarach, w łazienkach/kuchni wylewki Prosze o poradę czy planowane rozwiązania są poprawne i nie nazbyt drogie.
  5. Mam tę samą koncepcje, tym bardziej, ze planuje ogrzewać paliwem stałym ( drewno/miał), mam obawy tylko co do komina, raz ,że wystawał by nad połać dachu jakieś 3-4 m, dwa, że wyjście komina przez kalenicę bardzo mi się podoba. Klodzik określiła koszty SSZ na 120-130tys, ja będe dysponował ok 200tys (działka będzie na kredyt), jeżeli nie wystarczy to będe się "wykańczał" etapami. Co prawda moja budowa to jeszce koncepcja ale już mam kilka pytań do osób zainteresowanych Z91; - potrzebował bym jeden pokój więcej niż w planie, myślałem o podziale 2 szczytowych pokoi na 3 mniejsze ( 9-10m2) , ale wtedy zachodzi konieczność zmniejszenia też pokoju (tego 12,56m) o korytarz co już nie bardzo mi odpowiada, byłbym wdzięczny za podpowiedź jak rozwiązać tę zagadkę -jak w projekcie rozwiązane jest połączenie ocieplenia ściany szczytowej poddasza z ociepleniem stropu tak by nie powstał mostek termiczny?
  6. Witam, zdecydowałem się na budowę( na tę chwilę jestem dopiero na etapie poszukiwań działki) i z dostępnych projektów Z91( wersja z garażem jednostanowiskowym) odpowiada mi najbardziej, mam do Was pytanko; na jaką kwotę szacujecie koszty budowy tego domu? ja będe dysponował budżetem ok 200 tys z czego 50tys planuje wydać na działkę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...