Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamilwarka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kamilwarka

  1. Jak już wspomniałem nie znam sie na budowlance tak wiec nie wiem czym ocieplał strop. Widziałem rownież ze wykorzystuje taki... ni to różowy, ni to fioletowy styropian, jest bardzo twardy, podobno świetnie izoluje i słyszałem ze kosztuje ok 500pln/m3 i to chyba szło na strop. Co do podłóg, przeszedłem po całym piętrze i w każdym mieszkaniu była położona taka sama grubość styropianu: 24cm (miałem miarke) Wydaje mi się że robi to nie tyle pod kontem izolacji cieplnej co izolacji akustycznej. Ale tak jak powiedziałem... nie znam sie:-) Na chwile obecna męczy mnie fakt czy partacz ktory postawił mój bloczek kierując sie oszczędnościami nie nagiął norm prawa budowlanego stosując 5cm styropianu w jednej warstwie na podłodze w mieszkaniu położonym na parterze. Jak ktoś wie gdzie mógłbym sobie tego poszukać to prosze o info.
  2. Co by nie zakładać nowego tematu, podłączę sie pod bierzacy Od 2 lat mieszkam w "bloku" Nowe budownictwo, blok 3piętrowy z garażem podziemnym, mieszkanie na parterze. W kuchni oraz przedpokoju i łazience położony jest gres... jest tego ok 25m2. W zimie gres jest tak zimny ze nie da sie ustać bez kapci. Komfort - żaden. 2 lata jakoś z żona przemęczyliśmy sie, jednakże w tym roku pojawił się Maluszek, wiec postanowiłem zrobić ogrzewanie podłogowe. I teraz prosze o pomoc forumowiczów zorientowanych w deweloperce. Ile powinienem mieć styropianu na podłodze w mieszkaniu na parterze? U mnie po skuciu wylewki położona jest jedna warstwa 5cm płyt styropianu. Nie wnikałbym w to gdybym dziś przypadkiem nie był na budowie bloku innego dewelopera gdzie na 3 piętrze widziałem w każdym mieszkaniu na podłodze 24 cm styropianu ułożonego w 3 warstwach na zakładke. Nie mam pojęcia o sztuce budowlanej a tym bardziej o normach... dlatego też zwracam sie z prośbą o informacje. Ile powinno być minimalnie cm styropianu na podłodze w mieszkaniu na parterze???
  3. Naturalnie. I jeszcze jedno pytanie dotyczace zakladania trawnika: Po przerzuceniu gleby glebogryzarka, darnie starej trawy trzeba usunac?
  4. Musi byc w tym cos prawdy. Jak wspomnialem kilka postow wczesniej, przygotowywalem kiedys kawalek ziemi (jakies200m2) pod domem pod trawnik u pewnej wlascicielki sklepu z chemia rolnicza. Wolala zaplacic x2 za reczne pielenie chwastow niz po kosztach prysnac Rundapem.
  5. Ja mam mniejszą bez niezależnego napędu - coś w tym stylu: Filmik nie jest zbyt przekonujacy... zaczynam miec watpliwosci, aby nie wyrzucic pieniedzy w błoto. Potrzebuje sprzetu typowo pod zakladanie trawnikow. Przyjrzałem sie glebogryzarkom z niezależnym napędem... masz racje, od razu widac wyzszosc technologiczna. Niestety cena x2. Z niezaleznym napedem zaczynaja sie od 5tys pln. Poza moim zasiegiem. Jesli bez napedu to tylko wsciekly dwusuw:-)
  6. Dorywczo zajmuje sie drobnymi pracami ogrodniczymi na pobliskich ogrodach dzialkowych. Chce w to wejsc troche glebiej tzn zainwestowac w sprzet, gdyz zapotrzebowanie jest a wykonania wielu prac odmawiam ze wzgledu na brak maszyn. Potrzebuje maszyny za pomoca ktorej przekopie ogrodek w powiedzmy 6 godz a nie 3dni przy pomocy szpadla. Efekt podobny, czas kosmicznie rozny a kasa ta sama (za te 6 czy 30 godzin pracy). Pomyslalem o glebogryzalce o ktorej praktycznie nic nie wiem. Dlatego szukam pomocy u Was...
  7. Odswiezam temat... Potrzebna dobra rada. W polowie sierpnia mam do wykonania zadanie: przygotowac pod załozenie trawnika kilka dzialek, kazda ok 250-300m2. Dzialki porosniete sa stara kilkunastoletnia trawa (ziemia zbita, darnie grube). Gdzie niegdzie mlecze. Kiedys przekopalem taka dzialke szpadlem, zajelo mi to 30godzin (z pieleniem chwastow) ciaglej pracy i nie bylo lekko. Ze wzgledu na powierzchnie dzialki nie ma szansy na wjechanie ciagnikiem rolniczym. W jaki sprzet powinienem zainwestowac? Maksymalnie do3000zl. Czy glebogryzalka spalinowa da sobie z tym terenem rade?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...