Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JerzyJ

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

JerzyJ's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. No tak.....po tylu latach coś mi umknęło z pamięci To rzeczywiście może być terrazyt a nie tynk cementowo-wapienny, ale cóż, laik ze mnie w tym temacie .....dlatego jestem tutaj i pytam Czyli jeśli tynk dobrze się trzyma, to procedura powinna być taka ? : 1) wyrównać powierzchnię poprzez starcie 2) zagruntować 3) położyć klej z siatką 4) naciągnąć tynk, na przykład silikonowy Czy tak będzie dobrze ?
  2. Tak wygląda mój cementowo-wapienny tynk : Jeden z wykonawców stwierdził, że wystarczy go zetrzeć czyli wyrównać powierzchnię bo wtedy będzie łatwiej położyć klej z siatką i będzie mniejsze zużycie kleju. Czy po starciu/wyrównaniu tynku powinienem powierzchnie zagruntować przed położeniem kleju z siatką ? Jeśli tak, to jaki grunt powinienem użyć na tego rodzaju tynk ?
  3. Witam wszystkich, Na forum jestem od kilku lat , ale czytam więcej niż pisze Mój dom zbudowałem 20 lat temu z pustaka MAX + 8cm styropianu+ cegła kratówka. Jest otynkowany tynkiem cementowo -wapiennym tzw. metodą "na miotłę" . Tynk w wielu miejscach jest nierówny i popękany ( niestety trafiłem na słabą ekipę tynkarską ). Aktualnie planuję zmienić elewację i chociaż czytałem wiele postów na temat tynków to jednak nadal mam dylemat. Mam kilka pomysłów i poradźcie, który jest najlepszy pod względem ekonomicznym i praktycznym: 1) naciągnąć na stary tynk klej żeby go wyrównać, następnie położyć druga warstwę kleju z siatką, pomalować gruntem i farbą silikonową. 2) naciągnąć dwie warstwy kleju z siatką, położyć tynk mineralny i pomalować farbą silikonową. 3) naciągnąć dwie warstwy kleju z siatką, położyć tynk silikonowy. Myślałem też o tym, żeby nałożyć na elewację 2cm styropianu + klej i siatka dla wyrównania krzywości i pęknięć , ale niestety wiąże się to ze zmianą podbitki dachowej i parapetów okiennych a to wszystko zdecydowanie powiększa koszty. Poradźcie, którą metodę wybrać oraz jaki tynk i farbę. Co do tynku lub farbie to myślałem o produktach Caparolu, ale jak kiedyś były o tej firmie dobre opinie tak teraz bywają zróżnicowane. Pozdrawiam
  4. Czyli jeden wariant już rozwiązany . A co sadzicie na temat wariantu nr. 2 , czyli nałożenie na dwie warstwy kleju z siatką tynku mineralnego i pomalowanie go farbą silikonową ?
  5. Tynk jest popękanym, ale trzyma się dobrze. Czy sądzisz, że dwukrotne nałożenie kleju oraz zatopienie w nim siatki a później pomalowanie jej gruntem i farbą silikonową jest gorszym wyjściem niż nałożenie tynku cienkowarstwowego ?
  6. Witam wszystkich, Mój dom zbudowałem 15 lat temu z pustaka MAX + 8cm styropianu+ cegła kratówka. Jest otynkowany tynkiem cementowo -wapiennym tzw. metodą "na miotłę" . Wprawdzie nie jest to stary tynk, bo ma dopiero 15 lat, ale w wielu miejscach jest nierówny i popękany ( niestety trafiłem na słabą ekipę tynkarską ). Aktualnie planuję zmienić elewację i chociaż czytałem wiele postów na temat tynków to jednak nie znalazłem rozwiązania problemu. Mam kilka pomysłów i poradźcie, który jest najlepszy pod względem ekonomicznym i praktycznym: 1) naciągnąć na stary tynk klej żeby go wyrównać, następnie położyć druga warstwę kleju z siatką. Pomalować gruntem i farbą silikonową. 2) naciągnąć dwie warstwy kleju z siatką, położyć tynk mineralny i pomalować farbą silikonową. 3) naciągnąć dwie warstwy kleju z siatką, położyć tynk silikonowy. Myślałem też o tym, żeby nałożyć na elewację 2cm styropianu + klej i siatka dla wyrównania krzywości i pęknięć , ale niestety wiąże się to ze zmianą podbitki dachowej i parapetów okiennych a to wszystko zdecydowanie powiększa koszty. Poradźcie, którą metodę wybrać oraz jaki tynk i farbę. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...