Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

siruba

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

siruba's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Bateria rozkręcona, uniwersalnym kluczem do szlifierki kątowej. W środku znajduje się głowica ceramiczna, którą chyba trzeba wymienić. ALE w mojej głowicy ośka nie jest kwadratowa i w dodatku z ząbkami na pokrętło. Na alledrogo nie znalazłem takiej jak moja, tylko z kwadratem w dodatku tylko do baterii kranowej jednouchwytowej. Wydaje mi się, że taka raczej nie będzie pasować do mojego prysznica. Czy mam rację? I czy wogóle jest szansa, że w jakimś sklepie dostanę taką głowicę jak szukam?
  2. Bateria zaczęła cieknąć po obu stronach, tj przy zaworach zwiększającym przepływ wody oraz tym drugim ciepła-zimna. Na zdjęciu pokazałem to co widać po zdjęciu pokrętła zaworu. To co wystaje to ośka obrotu. Po obu stronach ośki znajdują się jakieś dwa otwory, które przypominają stożki. Tak jakby ktoś zaczął wiercić w tym miejscu. I nic poza tym co opisałem tam nie widać. Skoro cieknie to miałem ochotę uszczelnić, ale nie wiem jak to rozebrać by zobaczyć skąd dokładnie może cieknąć i czy możliwa jest naprawa. Może ktoś już rozkręcał coś takiego? Potrzebny jest jakiś specjalny klucz, który będzie pasował na opisane wyżej otwory? Nie wiem też co siedzi w środku , więc nie jestem pewien czy możliwe jest uszczelnienie tego.
  3. Muszę zabezpieczyć ogniomur papą, którą planuję przykleić lepikiem. 1. Nie wiem jednak czy powinienem wcześniej zagruntować mur. Grunty które widziałem wspominają (opis na opakowaniu) o papach rozgrzewanych. Wydaje mi się, że grunt polepszyłby izolację i przyczepność, ALE nie jestem pewien, czy jest konieczny. Stąd moja prośba o opinię w tej sprawie. 2. Pokrycie dachu jest wykonane: papa, styropian, papa. Pomiędzy styropianem a ścianą jest pewna szczelina, nie pamiętam w tej chwili jej szerokości. Nie jestem pewien czy powinna ona zostać czymś zapełniona. Jeżeli tak to czym??? 3. Kliny styropianowe muszę wycinać ręcznie. Brak w sprzedaży w mojej okolicy. ewentualne pozostałości z płyt planuję wykorzystać jako wypełnienie szczeliny pomiędzy już leżącymi na dachu płytami styropianowymi a ścianą. 4. podobno lepik zawiera w sobie rozpuszczalnik, który może zniszczyć styropian-klin. Przed położeniem papy na lepik trzeba trochę odczekać aż rozpuszczalnik odparuje. Jednak nie wiem, czy to wystarczy by po położeniu papy kliny pozostały nienaruszone. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi.
  4. Witam wszystkich Mam pytanie odnośnie odnowienia pokrycia dachu. Stan na zdjęciach. Wolałbym nie zdejmować tej powierzchni która jest. Pod papą, pod jedną częścią dachu znajduje się wełna mineralna a pod inną styropian. Na jednej części jak widać powierzchnia jest mocno pofalowana, na innej już mniej ale są poprostu dziury. Na tej pofałdowanej części, na zakładkach, położone na siebie części odczepiają się od siebie. Nie jestem pewien czy wcześniej dobrze zostały zarobione końcówki dachu. Moim zdaniem powinny one zostać podwinięte na ścianę. Czy wystaczy tylko posmarować w miejscu zakładaek i poprawić w ten sposób łączenie, poprawić zakończenia papy na krańcach dachu, czy jednak trzeba kłaść nową warstwę na całej powierzchni dachu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...