Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pan_dorka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

pan_dorka's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Podnoszę, bo szukam na ten temat inf. W przypadku jeżeli styro ma 20 cm i wylewka 8 poszerzenie pod oknem musi mieć 28 cm? Czy jest to możliwe? Czy można ewentualnie zrobić poszerzenie na 12 cm tak żeby zachodziło na styro i poniżej dać beton komórkowy? Proszę o pomoc, bo muszę uzbroić się w argumenty przed ponowną wizytą u montażysty
  2. Dziękuję za odp. Od południa mamy duże przeszklenia plus akumulacyjne ściany, więc też zakładamy zyski ze słońca. Pewnie z kominka też bedziemy korzystać raczej rekreacyjnie. Rozprowadzenie dgp planowaliśmy raczej jako alternatywę w jakiejs sytucji kryzysowej. Teraz skupiamy się jeszcze na mocy kominka. Również chcę uniknąć przegrzewania salonu okolo 30 m2, a pan kominkowy zmusza nas do 10 kW. I na nic tłumaczenia, że dom wychodzi okolo 5 litrowy i to dla nas za dużo ehhh.... pozdrawiam
  3. Witam. Do wątku zaglądam od początku i niezmiennie zachwycają mnie wasze wnętrza. Natomiast wątki dotyczące strony technicznej traktuję jak FAQ . Oczywiście również mam pytania odnośnie kominka i rekuperacji. Przy DGP obawiam się przypalania kurzu i problemów z przegrzewaniem pomieszczeń. Myślę więc o umieszczeniu anemostatu przy obudowie kominka. Troszkę martwią mnie straty ciepła na reku, ale czy nie jest tak, że to wywiewane cieplejsze powierze chroni nas przed zamarzaniem na wylocie reku? W jaki czasie zauważalne są zmiany temp. w pomieszczeniach? Sptkałam się z opinią, że trwa to kilka godzin. Mnie zależałoby jednak na trochę szybszym dogrzaniu pomieszczeń. Czy takie rozwiązanie jest wystarczające do ogrzewania domu w okresach przejściowych? Nie wiem co jeszcze jest znaczące w takim rozwiązaniu. Generalnie od wszystkich inf. mam już mętlik w głowie , na hasło, że chcemy grzać prądem ludzie pukają się w czoło - i pomyśleć, że rok temu wiedziałam tylko, że dom to ma dach okna i ściany.
  4. Witam, szukając metody na zmniejszenie mostka pod działówkami z silki, natknęłam sie na ideę ułożenia pierwszej warstwy na chudziaku z BK. Czy ktoś zastosował, albo spotkał się z takim rozwiązaniem. Ewentualnie proszę o linki, jeśli ten temat gdzies się przewinął.
  5. Właśnie coś takiego zakładam. Odnośnie Silki i BK- nasz architekt. Podobno inaczej pracują i na styku ścian mogą pojawiać się rysy.
  6. Dzięki Tomi78_ brałam pod uwagę kocioł i PW, myślałam też o buforze z grzałką. Teraz szukam rozwiazań, które pozwoliły by jak najbardziej uprościć ten system. Sądziłam, że bezpośrednie grzanie podłogówki jest bardziej efektywne niż bufora pośrednio. Awaryjnie będzie kominek (wiem mostek termiczny ) . Na tym forum znalazłam wypowiedzi o bezpośrednim grzaniu podłogi tylko nie wiem czy te osoby mają to w planach czy już realnie użytkują. HenoK zakładam, że pomnożenie zapotrzebowania na ciepło x 2 (mniej więcej stosunek taryfy taniej do drogiej) i zwiększenie akumulacyjności domu nie będzie rozwiązaniem optymalnym? Nie jestem w stanie zrobić takiej symulacji, bo brakuje mi wiedzy praktycznej, szukam wiec u was wskazówek. Jeszcze w temacie (przepraszam z gory za OT) odradzono nam łaczenie ścian z BK zewnetrzne z silką wewnętrzne podobno rożnie pracują?
  7. Witam. Planujemy podlogówke wodną ogrzewaną piecem elek. w II taryfie (dom 100 m2 poddasze użyt. energooszczedny). Z zapotrzebowania budynku na ciepło wynikają wieksze rozstawy rurek niż proponowane mi 15 cm. Rozumiem natomiast,że buforowanie ciepła bezpośrednio w podłodze w II taryfie wymaga grubszej wylewki i mniejszego rozstawu rurek, niż wynikałoby to z obliczeń. Jak to wygląda u was? Co powinnam uwyględnić w obliczeniach? Proszę o pomoc, bo po rocznej batalii z instalatorami w stylu to se baba prund wymyśliła już niczego nie jestem pewna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...