Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dkma

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dkma

  1. koszt roboty 1m2 z bk24 to prawdopodobnie 16-18 zł
  2. dom parterowy, niepodpiwniczony z użytkowym poddaszem, dach dwuspadowy prosty, bez lukarn i okien powierzchnia użytkowa 140m2; parter 85m2, poddasze 55m2, kubatura ław fundamentowych 12 m3 powierzchnia ścian fundamentowych 92m2 powierzchnia ścian zewnętrznych nośnych 135m2 powierzchnia ścian wewnętrznych nośnych 32m2 powierzchnia ścian wewnętrznych działowych 52m2 powierzchnia stropu 94m2 powierzchnia dachu 184m2 wysokość domu 7,6m ława szer.0,6mxwys. 0,3m ściana fundamentowa wys.1,5 m x szer.0,25m ława wylewane beton B20, mury fundamentowe z bloczków betonowych ściany nośne zewnętrzne i wewnętrzne bk24 ściany działowe z cegły dziurawki szer. 0,12m strop teriva trzy kominy z cegły więźba ok.7m3 dach deskowany, jedna warstwa papy izolacje przeciwwilgociowe poziome i pionowe izolacja termiczna ścian fundamentowych do poziomu zero wylana posadzka 0,1 m grubości wykonanie jednego podciągu oraz nadproży uwaga- roboty ziemne we własnym zakresie bardzo proszę o podanie orientacyjnej ceny przedstawionych robót budowlanych
  3. Widziałem wykonywanie studni kopanej przez ekipę. Robili wykop o srednicy około 1,5m na glębokość około 10m. Uważam tą technologię za ryzykowną. Zgadzam się, ze kopanie w kręgach jest o wiele bezpieczniejsze. dylemat natomiast powstaje, gdy kregi nie chcą się osuwać niżej, gdy się oddzielaja i nie zachodzą na siebie później felcami. samo kopanie w moich rejonach jest łatwe, przeważa ziemia głownie gliniasta, bez żwiru kamienia i innych przeszkód. Ekipa wycenia się na około 300zł za mb. Wiercenie jest zbliżone w cenie. Tak wiec koszt usługi dość wysokoki. Wiercić należałoby jeszcze glębiej bo do drugiej warstwy wodonosnej. Prosze o dalsze uwagi i porady.
  4. Do głębokości około 15m. kopać w kręgach, czy bez nich,jak zabezpieczyć prace.
  5. Przyjmuje,że będzie kopanie w kręgach do głębokości ok. 15m.
  6. Mam zamiar wykonać systemem gospodarczym studnię kopaną na głębokość około 20m. Grunt jednorodny, raczej gliniasty bez kamieni, tak więc łatwy do kopania. Wydajność 1-2 m na dzień. Moim skromnym zdaniem kopanie okrągłego dołu o średnicy około 1,2 m (bez zabezpieczenia ścian) do takiej głębokości niesie duże ryzyko wypadku (chociaż grunt wydaje sie być stabilny). Chciałem prosić o podzielenie się ze mną swoimi doświadczeniami. Mam wątpliwości jak np. kopać w kręgach, by się one równo osuwały w miarę kopania w dół, by się nie blokowały i nie oddzielały od siebie. Może jest jakiś inny nieznany mi sposób wykonania studni kopanej, by jak w najmniejszym stopniu narażać zdrowie?
  7. Chcąc adoptować wybrany przeze mnie projekt do działki elewację frontową domu (wraz z wejściem) mam usytuować od strony południa czy od północy. Innej możliwości usytuowania nie ma (wschód lub zachód). Ustawienie budynku ze względu na usytuowanie pomieszczeń względem stron świata (nasłonecznienie) wskazuje aby wejście do domu (wraz z elewacją "frontową")było z tyłu działki (nie od drogi). Co zrobić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...