Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jacekska

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    150
  • Rejestracja

jacekska's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Nie liczyłem ile zł na 1m2 wychodzi ale: zużyłem 4 puszki drewnochronu chyba po 14zł za litr = 56zł 2 puszki akrylu po 22zł za litr = 44zł 3 puszki lakieru po 46zł za 0,9 litra = 138zł W sumie 238zł. Taras ma wielkość 4m x 4,5m. Pięć legarów 6x5cm, deski o grubości 3,5cm. Jeśli założyć że taras ma ok. 18m2 /deski układałem z 1cm odstępem/ to za "farby" na 1 m2 wychodzi ok. 13,22zł. Koszt nie jest chyba zbyt wysoki ale roboty przy tym od ...... no dużo.
  2. Proponują zerknąć tu: http://www.fotodom.xon.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=2
  3. Właśnie kończę taras pokryty deskami. Krótki opis: Taras betonowy, pokryty wasrstwą "Cekolu" mrozo i wodoodpornego z zachowanym spadkiem. Na to na gumowych podkładkach legary /sosna z suszarni/. Legary i deski /sosna z suszarni/ impregnowałem drewnochronem x 3 Następnie 2 x akryl /farba/ Na koniec 3 x lakier do malowania m.in łodzi Tikurilla - nawiasem mówiąc jedyny jaki znalazłem do malowania zewnętrznych podłóg. Jedna uwaga techniczna - lakier nie daje idealnie przeżroczystej powłoki.
  4. Czy te rysy są widoczne na zewnątrz i wewnątrz? /pęka cała ściana czy tylko tynk/ Jeśli tak to może być problem. Jeśli nie to nie ma wielkiego strachu.
  5. jacekska

    gont

    Seba_77 ilu użytkowników tyle opinii. Gdyby np. gont był zdecydowanie lepszy od dachówki betonowej, pewnie nikt nie kupiłby dachówki i odwrotnie. Myślę że lepiej zrobisz stawiając pytanie typu "użytkownicy gontu /dachówki/ jak zachowuje się ten materiał po 5 czy 10 latach - czy jesteście zadowoleni?". Dopiero na podstawie ich opinii podejmiesz pewnie decyzje. Oczywiście poczytaj też na forum w poprzednich postach dyskusje na ten temat, ale raczej nie znajdziesz tam jednoznacznych odpowiedzi na pytanie co jest lepsze. Ja mam gont ale dobiero trzeci rok - nie mogę powiedzieć na razie nic złego. Pod dachówkę betonową z pewnością potrzebna będzie droższa więźba /większe przekroje/. Pod gont powinno się położyć płytę OSB, a ta też nie jest tania.
  6. Chyba najlepiej zrobisz zabezpieczając drewnochron-em bezbarwnym. Zabezpieczysz drzewo i zostawisz sobie możliwość na położenie koloru wiosną. Jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt iż nie każdy lakier, i nie każdą lakierobejcą będziesz mógł położyć na drewnochron. Link do produktu poniżej. http://www.drewnochron.pl/index.php
  7. I ja dołożę swoją opinię o "PORCIE". Zamówiłem komplet drzwi wewnętrznych do całego domu z regulowanymi ościeżnicami. Dystrybutor poinformował mnie że czas oczekiwania u tego producenta to 3 do 4 tygodni. Zgodziłem się na termin, zostawiłem zaliczkę i czekałem. Po 7 tygodniach bez odzewu ze strony dystrybutora, odwiedziłem tę firmę z pytaniem - czy mają zamiar dostarczyć mi drzwi. Okazało się że jeszcze tydzień i już będę je miał. Ok -poczekałem i faktycznie przywieźli drzwi z ościeżnicami. Montażyści zabrali się do pracy i ........... . Pierwsza ościeżnica jaką rozpakowali - posiada widoczną wadę, pytają czy montować taką? Oczywiście nie zgodziłem się. Otwierają drugą paczkę okazuje się że i druga ościeżnica jest uszkodzona. Teraz już nie pytali a zapadła cisza. Pojechałem do dystrybutora zapytać w jakim terminie mogą wymienić te uszkodzone ościeżnice - odpowiedź powaliła mnie - 5 do 6 tygodni. Ponieważ znam znacznie przyjemniejsze sposoby podnoszenia sobie ciśnienia powiedziałem aby zabrali wszystkie ościeżnice i drzwi (pozostałe nie miały uszkodzeń) i oddali mi zadatek. Faktycznie tak zrobiłem a dystrybutor oddał mi zadatek. Mogę tu dodać że propozycja ze strony dystrybutora padła abym zapłacił za drzwi z oscieżnicami, oni zamontują te dobre a uszkodzone ja wyreklamuje sobie. To już przeszło moje najśmielsze wyobrażenie o handlu. To dokładnie tak jak kupić telewizor z uszkodzonym kineskopem, zapłacić jak za dobry i wyreklamować go, to już za 5 może 8 tygodni wymienią mi kineskop. Cała ta sytuacja mogłaby stanowić fajny epizod w filmie typu "Miś" czy "Rejs", a zdarzyła się w realnym świecie. W końcu zamówiłem drzwi z Wołomina, termin (3 tygodnie) ok, drzwi i ościeżnice też. Wiem że taki "szarak" jak ja nie zmieni polityki "Porty", ale jeśli większość będzie podnosiła poprzeczkę jakości i terminowości to i taki potentat jak "Porta" w końcu będzie musiał zauważyć i tych malutkich z których w końcu żyją.
  8. marekcmarecki napisał: Ja u siebie zrobiłem tak: http://www.fotodom.xon.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=64&Itemid=44 No ale jeśli już masz położoną papę na wydeskowanym dachu to na takie rozwiązanie już jest za późno. Niemniej podaje link, bo może komuś się przyda.
  9. Piotr Krzysztofik - tel. 0501686680, lub 0501309646. Podałem dwa numery, bo nie jestem pewien który jest dobry. Robili u mnie szybko, sprawnie i solidnie. Najpierw oczywiście poprosiłem o kosztorys, a kiedy okazało się że ceny mają dobre - zleciłem wykonanie. Nie żałuję.
  10. To i ja dołożę coś o gontach /jako właściciel owych na swym dachu/. Jak i co robiłem przy dachu opisałem na swojej stronce. Jeśli miałbym coś doradzić to : Nie układałbym gontów na dachu o małym pochyleniu /rzędu kilkunastu %/. Mam gobty na domu i na garażu, na domu gdzie kąt dachu jest powyżej 35% wszystko jest ok. Natomiast na garażu gdzie mam ok. 14% czasem przy silnych opadach i dużym wietrze zdarza się jakaś plama na podłodze.
  11. Ja natomiast słyszałem, a nawet znam to z własnego /i nie tylko/ doświadczenia że fundament dobrze jest "przezimować". Jednak dodam że, jest to zależne od gruntu na którym buduje się dom. Na niektórych podłożach poddatnych na osiadanie wylanie fundamentu, i zamknięcie stanu surowego w jednym sezonie to nie najlepszy pomysł i to pomimo faktu iż ławę fundamentową wylewa się poniżej strefy przemarzania. Ale w końcu jest to forum i dobrze jest poznać różne opinie a później w oparciu o to co powie kierownik budowy i własne przemyślenia należy podjąć właściwą decyzję.
  12. jacekska

    bruk

    Piasek z cementem też chłonie wilgoć, i nie tylko pochodzącą z opadów atmosferycznych ale także z powietrza /wiosna, jesień - duża wilgotność powietrza/ więc nawet wiata do końca nie załatwi sprawy. Jednak moim zdaniem przedłuży żywotność cegły - pytanie o ile? Z drugiej strony jeśli materiał masz tani to chyba warto tak zrobić, w najgorszym przypadku po kilku latach będziesz musiał zerwać cegłę i położyć coś mocniejszego. Chyba że masz sporo metrów tego wjazdu to wtedy dobrze przemyśl sprawę - szkoda pracy i kasy. Poczekaj na głosy innych w tej sprawie, może ktoś już ma jakieś doświadczenia własne i podzieli się nimi. Ja dywaguję czysto teoretycznie. Pozdrawiam
  13. jacekska

    bruk

    pepi cegła pewnie wytrzyma nacisk samochodu osobowego. Pytanie - jak długo? Moim zdaniem cegła to nie jest najlepszy pomysł na wjazd, ale poczekaj na opinie innych. Ja mogę się mylić nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Widziałem natomiast jak wygląda cegła która leżała kilka lat w ziemi /wilgoć, mróz itp/ - rozsypywała się w ręce.
  14. jacekska

    bruk

    Dla tych którzy chcą sami "kombinować" z kostką granitową. http://www.fotodom.xon.pl/index.php pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...