Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawel1188

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pawel1188's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Niby piec jest cały ze stali. Aż będę musiał mu się przyjrzeć jak będę u babci lub w sklepie gdzie go kupiliśmy jeśli jeszcze są bo ponoć szybko znikały. Jak wnioskuję to najważniejsze to oczyścić instalację.
  2. Cała instalacja jest zrobiona z miedzi. Grzejniki stalowe panelowe. Zapowietrzanie zaczęło się po wymianie pieca. Pierwszy raz zdarzyło się to już następnego dnia po wymianie. Pompa została założona również nowa. Babcia dopuszczała wody bo ktoś jej tam doradził. Obecnie jest plan aby wiosną lub latem ściągnąć grzejniki i je wypłukać oraz przełożyć pompę na dół pieca(obecnie jest u góry)
  3. Pomyśle nad pomysłem CityMatic. Na tą chwilę zakazałem dopuszczać wody do instalacji. Wg mnie tworzy się tylko poduszka w piecu gdyż grzejniki nie wykazują wtedy objawów zapowietrzania a jedynie pompka nie ma skąd brać wody i chodzi na pusto. Ogólnie to ta instalacja jest trochę skopana ale nie chciałbym mówić źle o tych osobach gdyż to rodzina robiła. Nieszczelności na 99% nigdzie nie ma. Jest też w niej sporo syfu gdyż z grzejników potrafił lecieć że tak powiem szlam przy odpowietrzaniu.
  4. Witam. Problem dotyczy instalacji co zamontowanej u mojej babci więc może trochę zająć jego rozwiązanie. W grudniu po kilkunastu latach zaczął cieknąć piec co u mojej babci więc z ojcem postanowiliśmy go wymienić. Cała instalacja znajduje się na jednym poziomie. Naczynie wyrównawcze zostało założone na strychu(sam nie wiem po co). Brak w instalacji boilera. Po paru dniach od montażu okazało się że instalacja jest zapowietrzona. I tak się dzieje średnio co 2 tygodnie. Sposób w jaki ją odwietrzam jest następujący: odkręcam dopływ wody, następnie popuszczam delikatnie śrubunek przed pompą, po wypchaniu całego powietrza śrubunek jest zakręcany po czym dopiero jest włączana pompa. Następnie rajd po wszystkich grzejnikach. Zakręcam dopływ wody. Piec jest rozpalany i w międzyczasie znowu przelatuję się po wszystkich grzejnikach. Sytuacja jest w normie przez parę dni(w międzyczasie kilka razy babcia dopuszcza wody) po czym znowu pompa zaczyna strasznie głośno chodzić i znowu trzeba odpowietrzać. W razie dodatkowych pytań postaram się w miarę szybko odpowiedzieć. Jak się z tym uporać żeby ten problem nie powracał?
  5. Witam. Chciałbym się poradzić w kwestii wykonania obudowy kominka. Chciałbym się dowiedzieć czy konieczne jest montowanie wełny ognioodpornej przy montażu obudowy. Chciałbym ją wykonać jak najtańszym kosztem a jak wiadomo wełna trochę kosztuje. Mam zwykły wkład kominkowy. Będzie on służył do ogrzewania mieszkania ale z jego obudowy będzie wyprowadzona jedynie rura do łazienki a reszta pomieszczeń jest w stylu otwartym, Obudowa będzie wykonana z płyt regipsowych.
  6. Witam. Moim problemem jest to z czego wykonać schody. Od razu informuję iż schody będą znajdować się na zewnątrz i będą na pewno zabudowane. Będą one prowadziły na poddasze które znajduje się około 2 metrów nad ziemią. Doradźcie mi z czego je wykonać. Czy zrobić je w całości z drewna? Czy wybetonować je? Czy zrobić ramę ze stali a stopnie z drewna ? Na końcu schodów zamierzam zrobić mały podest. Który ze sposobów ich wykonania będzie najtańszy i najmniej pracochłonny ? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...