Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wladmet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wladmet

  1. po pierwsze jaki gaz (różne obroty wentylatora dla różnego rodzaju gazu) po drugie sprawdzić ciśnienie gazu po trzecie usunąć daszek z komina rura powinna być goła po czwarte sprawdzić szczelność komina (analiza spalin powietrza zasysanego) jeżeli jest CO2 komin jest nieszczelny. po piąte zaleca się stosowanie komina o przekroju 80 mm każdy autoryzowany instalator o tym wiedzieć powinien.
  2. wladmet

    Piec De Dietrich MCR II

    w twoim przypadku najlepszą propozycją było by zastosowanie kotła De Dietrich MCA 25 kocioł ten pozwala na zastosowanie do 3 obiegów grzewczych w tym dwa mieszaczowe, dodatkowo posiada wymiennik ze stopu aluminium,magnez,krzem co daje długą zywotność kotła w przypadku kotła MCR jest on bardzo ubogi , będzie ci bardzo trudno wysterować ogrzewanie podłogowe, zupełnie iny algorytm. po zatym musisz dokupić sterownik co podraża koszty, a także ma on bardzo czuły na zabrudzenia wymiennik ze stali kwasoodpornej, tanie wessmany,vaillanty mają identyczne wymienniki. radzę dołożyć i wybrać coś lepszego MCA jes mercedesem w swojej klasie. w załączniku masz zdięcie kotła MCA wraz z instalacją solarną oraz trzema obiegami grzewczymi
  3. zgadza się jak już pisałem pomieszczenie będziesz sterował termostatem grzejnikowym działa on na temp w pomieszczeniu sterownik w pomieszczeniu referencyjnym wyłącza całą instalację w całym domu musisz mieć dokładnie policzoną instalację i idealnie dobrane grzejniki zaś podłogówki nie powinno się sterować zadajnikiem pomieszczeniowym ze względu na dużą bezwładność instalacji. np. ustawiając temp w pom. n 21 stopni. temp zostanie osiągnięta kocioł wyłącza się ale podłoga jest jeszcze ciepła i oddaje ciepło do pom. i zamiast 21 stopni mamy 24 25 i odwrotnie. co zaś tyczy się modulacji również maz rację kocioł moduluje od temp zewnętrznej oraz od rużnicy temperatur (delta T) alezastosowanie zwykłego termostatu nie daje ci możliwości modulacji niezależnie dwoma obiegami gdy zastosujesz VS-a możesz ustawić dwie niezależne temperatury np ogrzewanie grzejnikowe w zakresie od 20 do 70 stopni natomiast podłogówkę od 20 do 50 w zależności od temp zewnętrznej ( dwie krzywe grzewcze) temp najwyższą na wyjściu z kotła osiągasz przy - 20 stopniach na obiegu podłogówki stosujesz zawór trójdrogowy z siłownikiem oraz dodatkową pompę, czujnik temp zasilania oraz termostat zabezpieczający przed przegrzaniem.
  4. VS-a możesz zamontować w kotłowni i sterować obiegami grzewczymi od temp.zewnętrznej . jest to lepsze rozwiązanie od termostatów. nie będziesz musiał kręcić zaworami przy każdej zmianie temp. na zewnątrz wycinasz tylko temp wewnętrzną i gotowe. grzejnikami i tak sterujesz termostatem.pamiętaj że termostaty do podłogówki są zupełnie inne od grzejnikowych. grzejnikowe reagują na temp wewnątrz pomieszczenia a podłogówki na temp wody w rurach. kocioł MCR jest to tanie rozwiązanie i nie oczekuj rewelacji trudno wymagać od mercedesa klasy A by jeżdził jak klasa S
  5. Automatyka tego kotła je st prosta jak budowa cepa jaki kolwiek termostat zamontujesz zachowuje się tak samo poprostu styk zwarty pracuje rozwary stop kotła modulacja dwa rodzaje delta T (różnica temperatur) pogodówka (punkty odniesienia) jak w większości sterowników jeżeli chcesz trzy obiegi to zastosuj sprzęgło. od sprzęgła możesz nawet 30 obiegów wpiąć sterownik niezależny i będzie działać. bo na kotłowym nic z tego na kotłowym tylko droższe wersje np INNOWENS MCA zupełnie inny algorytm dużo pisania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...