Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jwasilewski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O jwasilewski

  • Urodziny 03.07.1977

Informacje osobiste

  • Zawód
    Informatyk
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Stan 0
  • imię i nazwisko
    Jacek Wasilewski

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jwasilewski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Polecam elektryka z Bełchatowa. P. Krzysztof Redlich. Strona: http://www.piot-kam.pl/ U mnie robiona była elektryka i jestem bardzo zadowolony. Wszystko ładnie w korytkach, w peszlach i równo. Szafa rozdzielcza ładnie opisana. Pełna profeska. Zakres usług jest szeroki. Od zwykłej instalacji po inteligentną wraz z alarmem, TV itp. Polecam.
  2. Doczytałem i faktycznie garderoba i spiżarka to czyste pomieszczenia. Przemyślę też temat instalacji na skrzynkach rozdzielczych.
  3. Zasugerowałem się projektem wentylacji, który mam w projekcie budynku. Tam jest na trójnikach. A ponieważ zmieniłem położenie centrali wentylacyjnej i lubię wiedzieć co i dlaczego więc zacząłem rozpracowywać temat.
  4. Kanały to rury elastyczne flex. Mam kratownicę więc zamierzam wrzucić to w przestrzeń między płytą karton gips a kratownicą i wszystko zasypać granulatem. Średnice od centrali w metrach: Nawiew: - główna - 0,2 - salon - 0,1 - pokój1 - 0,075 - sypialnia, pokój2 i pokój3 - 0,1 Wywiew: - główna - 0,2 - kuchnia i łazienka1 - 0,1 - pom gosp, wiatrołap, WC, łazienka2 i garderoba - 0,075
  5. Bardzo dziękuję za uwagi. Hm, zawsze myślałem, że to brudne pomieszczenia i trzeba powietrze wyciągać. Tak, aczkolwiek 0,9 to na najwyższym biegu centrali. Na najniższym będzie około 0,4 kubatury na godzinę. Zakładam, że na najwyższym centrala będzie pracować sporadycznie np. imprezy. Dla ścisłości, kubatura budynku to 370m3, natomiast biegi centrali: high - 350 m3/h, medium - 230 m3/h, low - 150 m3/h A, być może pomieszałem kolory na rysunku. U mnie na niebiesko to nawiewy a na czerwono to wywiewy. W każdym bądź razie bardzo dziękuję za uwagi i czekam na więcej....
  6. Witam, Przewertowałem cały wątek i postanowiłem zaprojektować instalację wentylacji. Starałem się trzymać założeń: - dzielenie na dwie równe strugi - w miarę równe długości kanałów, chociaż z tym to różnie - wymiana 0,9 kubatury na godzinę - prędkość powietrza do 3m/s a na najniższym biegu nie mniejsza niż 1,5m/s. Tutaj w niektórych pomieszczeniach się nie dało Bardzo proszę o ocenę. Jestem otwarty na wszelkie sugestię i poprawki. Pozdrawiam/Jacek Link do rysunku w lepszej rozdzielczości: https://onedrive.live.com/redir?resid=40D0681F76979EE1!2076&authkey=!AEqwIgrwknq6Po0&v=3&ithint=photo%2c.jpg
  7. Witam, Polecam murarza dla budujących w okolicach Pabianic/Lutomierska. Pan Sylwester Dudziński tel: 604 53 97 51 W zeszłym roku budował fundamenty a w tym roku surowy otwarty. Rzetelność, czasowość, czystość na budowie i przede wszystkim fachowość. Nie miałem żadnego problemu w ekipą. Ekipa w umówionym terminie rozpoczęła i zakończyła pracę. Również polecam architektkę z Bełchatowa. Pani Katarzyna Lalek-Brzeska tel: 609 39 77 29. Generalnie to robiłem adaptację i w tym roku jeszcze zmieniałem rozkład pomieszczeń. Polecam za terminowość, fachowość i dobrą cenę. Jacek.
  8. Witam, Planuje zrobić GWC. W tej chwili preferuję glikolowy (w grę wchodzi też rurowy) ale to zależy od poziomu wody i gruntu. Zrobiłem u siebie wykop na 1,8m aby obadać grunt. Pod humusem mam glinę wymieszaną z piachem. Generalnie jest mokra glina. Do wody (bardziej błota) dokopałem się na 1,7-1,8m. Kopałem dzisiaj a od 2-3 tygodni deszczu za bardzo nie było. Wiem, że przegapiłem najlepszy okres odwilży Kopałem w tym miejscu gdzie planuje położyć GWC. W przeciągu 2 tygodni muszę się zdecydować jaki typ GWC robić bo wchodzi mi hydraulik robi odpływy/przepusty a później murarze z chudziakiem ruszają. Co radzicie? Ja po lekturze wątku myślę, że glikolowy będzie OK na głębokości 1,7 - 2m. Jest glina i będzie w miarę mokro. Planuje zrobić dwie pętle i do tego dwa przepusty z rur fi160. Będzie dobrze? Nie za duże te rury? Zdjęcie dołu (kliknięcie powiększa):
  9. Witam, Poczyniłem obliczenia w audytorze OZC i teraz przebrnąłem przez audytora OC. Wprowadziłem dane do programu i otrzymałem wyniki, które po lekturze tego wątku są na moje oko wiarygodne aczkolwiek nie jestem praktykiem i proszę "speców" o ich weryfikację. Generalnie, domek parterowy, pow ogrzewana 140m2. W podłodze 10cm styro, na ścianach 20cm i w stropie 30cm. Wszystko jest na rysunku: Zastanawiam się, czy nie połączyć pętli w łazience 2 z powrotem z pokoju 1. Powinno dać radę, ale na 100% to nie wiem. Prawdopodobnie, tutaj na 90% tak zrobię, połączę powrót z pokoju 4 z wiatrołapem. Na rysunku połączenia ze znakiem "?". W korytarzu i kuchni nie dam wężownicy bo to będzie się grzało z rozprowadzeń. Oczywiście program OC wywala mi ostrzeżenia za dużego ciśnienia w mały pętlach (wiatrołap i łazienki) ale dowiedziałem się, że przy małej wymaganej wysokości podnoszenia (u mnie 1,3m) nie ma co się tym przejmować. Racja to? Zresztą podreguluje sobie na rozdzielaczu. Zwiększyłem średnicę rur w pokoju 3 (20mm) ponieważ tam jest największe wymaganie na ciepło i chcę obniżyć opory hydrauliczne tej pętli. W małych pętlach zmniejszyłem średnicę (10mm, 12mm) aby wymusić przepływ na poziomie 0,1 m/s. Aczkolwiek jak je połączę z powrotami to ten problem jest z głowy. Będzie to działać??
  10. jwasilewski

    Obliczenia w OZC

    Witam, Uporałem się z audytorem OZC. Czy ktoś mógłby zerknąć w mój plik i potwierdzić czy wyliczenia są OK? Przymierzam się do Audytora CO ale przed tym chciałbym potwierdzić uzyskane wyniki w OZC. Mam plik do OZC 5.0 Demo bądź 4.8 Demo. Z góry dzięki
  11. jwasilewski

    Obliczenia w OZC

    Dzięki za pomoc i odpowiedź. 1kW różnicy jest do zaakceptowania. Wiesz może, gdzie zmienić opcję aby te zyski od oświetlenie itd. się liczyły? Bo zmieniłem typ pomieszczenia a wyniki bez zmian.
  12. jwasilewski

    Obliczenia w OZC

    Drzwi skasowane: moc cieplna: 916W; 64,4 W/m2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...