Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adrianek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Adrianek

  1. No właśnie, dlatego zadałem to pytanie, gdyż żal mi je byłoby wymieniać. Grzejniki są w idealnym stanie, tak zewnątrz jak i wewnątrz. Zawsze układ jest pod wodą i jakiś czas pracował na specjalnej emulsji. Ale sens mojego pytania jest taki – czy podany Junkers może pracować z tego typu grzejnikami, czy nie wymagane są takie blaszane albo panele o małej pojemności? A może ktoś wie jak to jest od strony teoretycznej. Dlaczego niby te blaszane o małej pojemności, czyli układ o małej pojemności jest ekonomiczniejszy od tego o dużej pojemności? W moim przypadku woda się będzie dłużej grzała, ale i dłużej oddawała ciepło, czyli piec będzie dłużej pracował nagrzewając wodę ale później będzie dłużej w stanie wyłączonym. No jak to jest naprawdę z tą teorią i ekonomią? Dziękuję!!!
  2. Chcę sobie wymienić piec do centralnego ogrzewania w moim mieszkaniu. Obecnie używam taki stary, chyba ma symbol PG-12. Kupię Junkers CERACLASS ZW 14-2 DV KE i przy okazji usunę podgrzewacz PG6. Obecnie mam grzejniki żeliwne 600 mm. Czy do tego Junkersa mogą one pozostać, czy też muszę razem z piecem wymienić grzejniki? Dziękuję!!!
  3. Czy można stosować bakterie do betonowych szamb czy tylko do szamb wykonanych z tworzywa sztucznego? Dziękuję!!!
  4. Ja stosuję już od dwóch lat "Tabletki biologiczne do szamb" kupuję na Allegro 12 szt i mam je na pół roku. Co dwa tygodnie jedna tabletka i jest wszystko OK. Poprzednio stosowałem Super Szambex i byłem z tego środka niezadowolony, żle mi to działało, teraz jest super.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...