Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krepek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

krepek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. POradzcie mi prosze - chcę opryskać randapem działkę, czy po oprysku można normalnie chodzić po tym czy lepiej przez jakiś czas (czytałem 24 godziny od oprysku środek "zanika") nie zbliżać siedo tego - pytam z uwagi na wszedobylskie dziecko?
  2. Wiem ze taki bez skali to do niczego i ciężko sie odnosić do czegokolwiek. Lewa strona jest na szerokość podjazdu (właśnie 4 m) inne wymiary mogą mieć te co są na "szczycie". Ale ogólnie nie będą szersze niż 4 m. Te z prawej jeszcze węższe. A wogóle to czy np. taka jedna "chmurka" nie może stanowić jednej rabaty płynnie przechodząc w kolejną i tak dookoła trawnika?
  3. Mógłbym pomyśleć nad tym aby ze schodzących łuków płynnie to przechodziło w postaci jakiejś fali. W najszerszym miejscu będzie jakieś 4 m od płotu - od biedy można wsadzić jakąś "kładkę" lub zrobić przestrzenie pomiędzy tylko jak to będzie sieprezentować. A z tym "językiem to nie mam pomysłu jak to ogarnąć.
  4. Mając już "jakiś zarys" ogordu postanowiłem troche go przerobić i wyszło co wyszło. Wydłużyłem trochę taras, "zaokrąglilem kształty" - wydają sie być lepsze niż te początkowe, pozmieniałem to co ma być przed domem i nawet znalazłem miejsce na drewutnie - mianowicie zaraz za domem, ale chyba to zbyt blisko więc pozostanie tam gdzie jest, po prawej stronie - troche daleko, ale co tam. Miało zmian wielkich nie być, no ale jak człowiek ogląda i czyta to aż sie prosi. Pytanie tylko takie, czy "stożkowe drzewka" lub "kule" to przycięty cis, czy może inny rodzaj drzewek? Bez
  5. Pytanie ode mnie, a wlaściwie to upewnienie się czy dobrze planuję przygotowanie placu pod trawę. Dodam że chciałbym w tym sezonie tylko przygotować zanim zostanie cokolwiek zasiane, zasadzone itp. Otóż, ziemia w większości gliniasta, obecnie na powierzchni rośnie wszsytko co nie powinno. Zamierzam to zlać roundup'em, później zaorać i uprzątnąć. Dalej odpowiednio teren równać. Czy po orce, mogę na ziemię wysypać jakiś nawóz, wapno czy chociażby piasek i dodatkowo podczas prac wymieszać wszsytko, czy jest to jeszcze za wcześnie. O walcowaniu jeszcze nie myślę bo uważam że tonie tenm czas a ziemia sama sie uleży. Walcowanie przeprowadziłbym dopiero przed sianiem. Czy może jest coś jeszcze o czym zapomniałem?
  6. Skula to drzewko z postu #370 (po lewej) wiesz jak sie nazwywa, i cz ono wyrasta w taki kształt czy trzeba je odpowiednio podocinać? Co prawda gdzieś wpadło mi w oko takie małe, ale nie iwem jak sie zachowuje dalej.
  7. Panie Arturze, całość licząc część za domem to jakieś 400 m2 (plus minus 20), wymiar ok: 19m szerokości i 20 długości. Plac zabaw jest umowną nazwą, miałem tu na myśli mała piaskownicę, małą zjeżdżalnie itp rzeczy, nic wielkiego i skomplikowanego. A huśtawka będzie miala wymiar szer. ok. 2 do 2.5 m wys 2 i głębokość 1.2m. Co do drzewka to dobrą propozycja.
  8. Rzeczywiście huśtawka będzie narażona na stałe nasłonecznienie. A pnącze na huśtawce, nie myślałem o tym - hustawka będzie zadaszona, ale tak czy siak wystawiona na słońce. Chyba że zostawić ja w miejscu gdzie była a część ogniskową przenieść za huśtawkę. Przynjamniej będzie trochę cieniasiedząc tyłem do słońca.
  9. Mateusz właśnie doszedłem do wniosku że czasem warto sie pomęczyć i ponieść drewno dalej, a mieć jakoś zestawioną drewutnie z całością ogrodu i oto efekt. Dokonałem też troszkę zmian na pozostałych elementach. Chyba zbyt haotyczny był tamten plan, aczkolwiek nie został całkowicie skreślony. http://w687.wrzuta.pl/obraz/powieksz/78WYYpoZcTv
  10. dobrze wycisza wytłoczka od jajek a moze pomyśl o specjalnych "wykładzinach" jakie są używane do wyciszania studia nagrań itp
  11. Elfir, ta drewutnia jest koszmarem i w ogóle nie mam na nią pomysłu. Pod murem budynku...hmmm...szczerze jest to jedna z wielu opcji ale jakoś nie przekonuje mnie bardzo. Wolałbym juz odśnieżyć dodatkowo X metrów więcej i mieć ja gdzieś dalej w głębi ogrodu wkomponowaną w całość. poza tym jeśli drewno miało by przylegać do budynku - od strony podjazdu to jest to wiecznie zacienione miejsce i nie pada tutaj słońce, poodbnie za domem juz od strony ogrodu. pozostają dwie ściany taras - tutaj już nie ma jak i część frontowa ale tutaj chyba raczej nie wypada. Najbliżej to miejsce zaraz obok warzywnika - tutaj odśnieżyć nie będzie dużo a i można ułożyć niewielką ścieżkę nawet z drewnianych elementów. Mateusz, rozumiem że część z hustawką miałaby stanowić swoistego rodzaju wyspę, taka część "wznosząca"... hmmm, przyznam ciekawy pomysł wart zastanowienia, tym bardziej ze mogłaby zasłonić nieco bardziej drzewa owocowe znajdujące sie tuż za nią. Co od drugiego elementu, wokół studni......... nie do końca widzi mi się kształt tej rabaty, ale oczywiście może podlegać pewnym modernizacjom. Tak czy siak pomysły dobre warte zastanowienia.Dzięki.
  12. Znowu zmieniłem troche plan z uwagi na drewutnie. Przemodelowałem troch eczęść frontową i "okolice tarasu". Na drewutnie, która będzie wśród rabat przeznaczyłem trzy miejsca (czerwone kreskowanie) a jej wys to max 1 m. http://w294.wrzuta.pl/obraz/powieksz/8otdhFlxFeo Zastanawiam się co z miejscem przy tarasie?
  13. Może zadam zbyt banalne pytanie ale muszę, na prjektach ogrodów - czy to na rabatach czy przy płotach - kółkiem planuje się "coś", niekiedy to kółko (w zasadzie zawsze) wychodzi poza pole przznaczenia, czy w rzeczywistości też to się tak ma? Pytanie drugie czy rabaty mogą być uformowane na " wywyższeniu" - np w wymurowanym z cegieł lub wykonanym z podkładów kolejowych korytach - a całość miałaby się znajdować pomiędzy furtką a wejściem do domu (odległość jakieś 7m)?
  14. SKula jaki program używasz do tych "kreśleń" - czy jest to może Virtual Garden?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...