Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mirekzak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mirekzak

  1. Witam. Planuję budowę budynku gospodarczego. Nie będzie on ocieplany, gdyż nie planuję w nim ogrzewania.Na elewacji zewnętrznej tynk na siatce. Moje pytanie do wszelkich fachowców w tej dziedzinie brzmi: czy powinienem mimo wszystko dać wiatroizolację, a jeżeli tak to czy na płycie OSB, czy przed płytą, tylko wtedy nie będzie szczeliny wentylacyjnej między płytą a folią. Gdybym budynek ocieplał, to nie było by problemu, bo do wiatroizolacji przykręcam styropian ryflowany i po kłopocie, ale jak wspomniałem wcześniej nie planuję ocieplenia. Proszę o jakąś poradę.
  2. Stół w jadalni jest na 6 osób (rodzinka liczy 5) po rozłożeniu do 3m spokojnie mieści się 12, barek wystaje około 70cm od blatu ( blat standardowo 60cm ) Ogrzewam gazem. Piec wisi na kominie w piwnicy, zbiornik na CWU, hydrofor i cała aparatura CO jest w drugim pomieszczeniu piwnicy. Piwnica jest dokładnie pod salonem i kuchnią a schody do niej jak i na poddasze są na przeciw wejścia ( w oryginalnym projekcie D26 jest tam garderoba) W pokojach i salonie jest parkiet, w pozostałych pomieszczeniach płytki i wszędzie tam jest ogrzewanie podłogowe. System ten sprawdził się bez zarzutów. Piecem steruje regulator wewnętrzny, choć myślę, że zastosowanie regulatora pogodowego bardziej byłoby efektywniejsze. Polecam wentylacje mechaniczną z rekuperatorem. Mam to u siebie i naprawdę się sprawdza. Komfort, świeże powietrze i oszczędności w ogrzewaniu. To tak na marginesie Pozdrawiam Mirek
  3. Nie wiem czemu tylko 5 zdjęć się dało wgrać, więc kontynuuję: Chętnie podzielę się jakimiś doświadczeniami w tym temacie. Tyle na dzisiaj, pozdrawiam i życzę sukcesów w budowie.
  4. Witam ponownie Co prawda zdjęć z całej budowy mam ponad kilkaset ( cała kronika budowy), ale nigdy ich nie wstawiałem na forum. Brak czasu. Znalazłem jakiś plik z rzutem ścian po mojej przeróbce. Pozostałe zdjęcia to kuchnia, salon i "prywatna" łazienka przy sypialni. Okno w kuchni jeszcze bez firanek. Szczerze mówiąc, kuchnia w projekcie D26 jest trochę mało ustawna, ale generalnie, może być. Uważam, że cały rozkład pomieszczeń jest bardzo dobry, wszystko na parterze, nie trzeba biegać na starość po schodach do sypialni
  5. Witam Bardzo fajne rozwiązanie projektu D26 Dom Rodzinny. Ja od 3 lat mieszkam w domu z tego projektu, oczywiście z wieloma przeróbkami. Budowałem D26 w wersji z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczony. Ogólnie jestem zadowolony z dokonanych zmian ( zrezygnowałem z jednego pokoju kosztem zwiększenia sypialni, w której jest osobna łazienka) Jedynie z czego nie jestem zadowolony, to długość garażu, który w/g projektu ma bodajże 5,3m i jest trochę za krótki. "Przeciętny" samochód ma około 4 m długości ( mój ma 4,30m ) i zostaje miejsca na styk, a o jakichś regałach na różne narzędzia itp można zapomnieć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...