Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dawiniel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

1 obserwujący

O dawiniel

  • Urodziny 06.06.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    czekam na pozwolenia
  • imię i nazwisko
    Dawid Kozlowski

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gliwice
  • Kod pocztowy
    44-122
  • Dzielnica
    Trynek
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dawiniel's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Jeśli ktos zastanawia się i przez chwilę przemknie mu gdzieś w głowie piec Lazar UNIKOMFORT to nauczony doświadczeniem zdecydowanie odradzam. Powiem tak, wydając około 10tys złotych za piec miałem nadzieje, że będzie służył kilka dobrych lat i nie jest marketowym wynalazkiem. Rzeczywistość okazała się inna. Po dokładnie 2,5 roku użytkowania spora niespodzianka. Z rury podającej zaczął sie sypać rozdrobniony węgiel. Zacząłem się zastanawiać co jest tego powodem czy przypadkiem nie jakaś dziurka na silikonowym uszczelnieniu. Okazało się, że w rurze gdzie ścianka powinna mieć około 5mm grubosci mamy dziurę. Wołamy serwis. Otrzymujemy informację Panie to normalka - musi się posuć, tu zbiera się woda nie dajemy na to gwarancji. Mogło panu pójść to po roku:o Po demontażu okazało się, że ze ślimaka też nic nie ma a dodatkowo kolanko podające (niby żeliwny odlew z 8mm grubości) a ścianka jak z papieru. Przerdzewiała i zrobiła się dziura na około 3cm średnicy. Wymienimy to panu.....ponad 1000pln.!!! Chyba więcej nie potrzeba aby wyrobić sobie zdanie na temat jakości. Szkoda, że nasz rodzimy produkt i producent pozwala sobie na taką jakość jak made in PRC. Wszytko ładnie widać na zdjęciach. Miłej lektury i mam nadzieje poprawy jakości rodzimego producenta.
  2. dawiniel

    Paroizolacja

    ok - dzięki za podpowiedzi - dostosuję się - chyba mam odpowiedzi zapas folii
  3. dawiniel

    Paroizolacja

    Witam, czytałem na rocwool, że paroizolację daje się tylkow pomieszczeniach mokrych takich jak łazienka itp. nad resztą nie ma potrzeby. Spotkaliście sie już z taką opinią? Pozdrawiam.
  4. Zgadza się pomyliłem fakty - mam nadbitkę i tego dotyczy temat. Deskowanie jest tylko na zewnątrz tam gdzie jest widoczne i w związku z tym mam membranę dachową. Rozwiązanie ze styro zaproponowałem w zwiazku z tym, że chatka zostaje tak na zime bez ocieplenia zewnętrznego i nie chciałem aby wełna zaciagnęła wilgoci. Tomek W. Ponieważ mam nadbitkę rozumie, że Twoja rada nieaktualna.
  5. dawiniel

    Dach ciąg dalszy :)

    Witam, Zastanawialiście się jak wykonacie łaczenie ocieplenia poddasza z ociepleniem ściany? Właśnie stoję przed takim dylematem na jednym z moich postów szczegóły. Pozdrawiam.
  6. czyż nie ma specjalistów znających się na ocieplaniu poddasza z nadbitką? zaczynam sobie sam odpowiadać na moje pytania.... Może zerknijcie proszę czy zaproponowane na zdjęciu rozwiązanie jest ok. Wygląda to tak, że najpierw mocuję wełnę i wysuwam trochę za murłatę. Docinam następnie na wymiar pomiędzy krokwie styro 5cm i zakrywam wystającą wełnę. Ponieważ styro docięte na wymiar jest dobrze zamocowane i zlicowane ze ścianą. Planuję troszkę dopiankować dla lepszego mocowania. W tym roku nie będzie ocieplenia zewnętrznego więc w takiej kondycji chcę chałupkę przezimować z delikatnym ogrzewaniem. W przyszłym jak będziemy dawać 15 styro nie będę już demontował tych płyt 5cm bo są ładnie zlicowane ze ścianą. Proszę o opinię czy przypadkiem nie powinienem pomiedzy styro a nadbitką zostawić jakiejś szczelinki dla lepszej wentylacji wełny. Pozdrawiam.
  7. Witam wszystkich. Stoję przed zadaniem ocieplenia połaci dachowej. Przeszedłem wstępne szkolenie u kilku znajomych na budowach i mam zamiar zabrać się do tego sam. Mam jednak jeden dylemat. Dotychczas miałem okazję widzieć jak ociepla się poddasze do wysokości ścianek kolankowych co nie wydaje się super trudnym zadaniem. U mnie sytuacja jednak wygląda troszkę inaczej ponieważ na poddaszu przez dłuższy czas nie będę robił ścianek kolankowych. Obecnie konstrukcja dachu opiera się na słupkach drewnianych i na murłatach. Chciałem ułożyć ocieplenie na całej długości dachu od kalenicy po murłatę. W związku z tym, jednak, że mam podbitkę, pomiedzy murłatą a deskami nadbitki pozostaje szczelina. Rozumiem, że wełnę powinienem wyciągnać najdalej tak aby w przyszłości połączyła się ze styropianem elewacyjnym budynku. Pytanie jednak nasuwa się takie czy dodatkowo ją w jakiś sposób zabezpieczyć np. folią paroizolacyjną czy paroprzepuszczalną. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
  8. no tak - fajnie ja już mam porotherm i dachówkę - na kominy się decyduję, ale pewnie decyzja zapadnie szybko:)
  9. wiesz sprawdziłem te wymiary - chyba nie do końca wyglada tak jak pisałeś http://http://www.kominy.icopal.pl/index.php?page=icopal-wulkan-ci-eko-z-wentylacja#wymiary czyli wyglada na to, że mają dokładnie taki sam wymiar jak zakupione przez ciebie a nawet całkiem możliwe, że 200tka CJ blok jest większa o 4cm i dłuższa o 2. Chyba, że od czasu kiedy wybierałeś oferta icopal-a uległa zmianie. poniżej ICOPAL http://img502.imageshack.us/img502/5006/icopal.png a teraz twój CJ Blok http://img141.imageshack.us/img141/9008/cjblok.png
  10. OKi - dzięki zerknę na ten produkt. Z drugiej strony ciekawe czy ICOPAL jest tak mało popularny czy tak słaby, że nie widać na jego temat opinii na tym forum.
  11. różnica w cenie to około 500-700pln na komplecie, ale oczywiście porównując gołego shiedla bez wełny do wszystko mającego icopal-a
  12. Witam wszystkich. Przeczytałem od deski do deski i nie znalazłem opinii na temat kominów firmy ICOPAL WULCAN ECO. Ostatnio mocno namawia mnie sprzedawca na zakup tego zestawu. We wcześniejszych ofertach i wycenach wszyscy namawiali i wyceniali schiedla. Dowiedziałem się jednak, że oferowane w wycenach systemy to proste kominy bez wełny ocieplającej i pewnie podawane były w wycenie aby przyciągnąć uwagę w miarę niską ceną. Przedstawiony w ofercie WULCAN jest bardzo podobny do shiedla - oglądałem w hurtowni oba modele. Dla mnie różni się tylko drzwiczkami rewizyjnymi, ale jestem w tym temacie laikiem. Nadmienię, że w ostatniej hurtowni dysponują i shiedlem i wulcanem więc wygląda na to, że sprzedawca jest bezstronny. Proszę o opininię na temat ICOPAL-a.
  13. Podsumowując 105 m siatki wraz z płytami betonowymi, systemem mocowań i słupkami jak również 50 m siatki leśnej wyniosła nas 5tys. pln. Uważamy, że cena wyjątkowo niska tym bardziej, że siatka wygląda na solidną: grubość ocynkowanego drutu w otulinie to 3,1mm. Mamy nadzieję, że postoi lata. Oczywiście robocizna w naszym przypadku to nasza własna siła ramion, czas i nasze paliwo na dojazd, które i tak byśmy wydali na nadzór nad pracownikami firmy:p Oszczędności czas zacząć W przypadku zainteresowania kogoś z forumowiczów podobnym ogrodzeniem na terenie śląska podam namiary na producenta materiałów. Solidna firma i da się dogadać w sprawie sporego rabatu i darmowego transportu. Powodzenia przy waszych ogrodzeniach....
  14. Nadszedł czas napisać coś więcej na temat prac przy płocie: Dość długo zastanawialiśmy się jakie ogrodzenie wybrać. Trudna decyzja ponieważ obwód naszej działki to około 250m więc liczyliśmy się ze sporymi kosztami. Braliśmy pod uwagę: - ogrodzenie tymczasowe z siatki leśnej rozpiętej na stemplach świerkowych - docelowe ogrodzenie drewniane znajomi jednak dość szybko i skutecznie wyperswadowali nam nasze pomysły. Po pierwsze tymczasowy taki wielki - szkoda pieniędzy na siatkę i stemple, które potem trzeba będzie wywalić. Drewniany 250 m to koszmar cenowy............. I tak po podliczeniach i zebranych kilku opiniach zdecydowaliśmy się na kompromis: 105 m siatki stalowej ocynkowanej w otulinie 3,1mm i kawałek około 40m siatki leśnej z tymczasową bramą 6m na wjazd na działkę (przyszły teren budowy). I tak ogrodziliśmy ponad połowę działki czyli całą długość od strony drogi 90m i reszta od sąsiada. Cała reszta zostaje na tą chwilę nieogrodzona. Pomyśleć można, że wariactwo, ale nasza działka jest tak jak wspomnieliśmy dość specyficznie usytuowana a jej kształt ma formę (ciżemki), która podeszwą opiera się o drogę:) Specyfika ta polega właśnie na nieregularnym kształcie jak również na tym, że mamy tylko jednego sąsiada od zachodu. Od północy jest droga a południe i wschód to naturalne ogrodzenie jakim jest dość stroma skarpa z bardzo dużą ilością jeżyn i dość podmokła. Bez gumiaków a najlepiej spodniobutów nie ma co się tam wybierać. Postaramy się kiedyś umieścić fotkę Pewnie docelowo wykonamy tam także ogrodzenie chociażby po to aby sarny nie wchodziły nam do ogródka co w tej chwili jest tam na porządku dziennym, ale na tą chwilę liczymy, że ci, którzy lubią bogacić się cudzym kosztem szanują swoje zdrowie i ubranie:) Jeżyny i błocko nikomu nie odpuszczą. Sam miałem okazję się o tym przekonać i już nie zapuszczam się w te rejony. Muszę przyznać, że przed rozpoczęciem prac przy płocie wydawało mi się, że sprawa jest prosta i nie będzie nastręczała zbyt dużo problemów - myliłem się. Uczyłem się na błędach, ale w trudnych momentach najważniejsze oparcie miałem w żonie:yes: Tzn. wyglądało to tak, że za całą logistykę oraz prace fizyczne odpowiadałem ja, ale zawsze mogłem liczyć na tzw. kuksańca uświadamiającego mnie, że coś jest krzywo lub za nisko:D. Żarty żartami, ale prawdę powiedziawszy miałem spore wsparcie i bez niego stawianie tego ogrodzenia trwałoby dużo dłużej. Relacja fotograficzna z operacji: 1. wiercenia otworów nie uwieczniłem - robiłem to wówczas bez żony a może i dobrze bo po wywierceniu ręcznie w pierwszym dniu 48 otworów na głębokość około 80 cm zabiłbym każdego kto pojawiłby się w okolicy i np. zapytał jak idzie:p 2. osadzanie i zalewanie słupków http://img412.imageshack.us/img412/765/potopis.jpg" rel="external nofollow">http://img412.imageshack.us/img412/765/potopis.jpg bardzo ważne jest ustalenie wysokości jak również pionu i liniowości, zdecydowanie polecam użycie sznurka. 3. osadzanie płyt podwalinowych http://img20.imageshack.us/img20/4098/potopis2.jpg" rel="external nofollow">http://img20.imageshack.us/img20/4098/potopis2.jpg uznaliśmy, że wylewanie podmurówki mija się z celem, płyty betonowe systemowe układa się dość sprawnie. Staraliśmy się je delikatnie wkopać aby utrudnić ewentualne podkopywanie przez przyszłe osiedlowe i nasze psiaki. 4. rozpinanie siatki - to było wyzwanie, ręcznie i bez specjalistycznego sprzętu. Kij od szczotki, sznurek i drut. efekt przekroczył nasze oczekiwania:D 5. naciąganie drutu napinającego - to już finał, ale dość istotna sprawa. Najgorsze jest przeplatanie drutu przez oczka, ale pokrycie go pewną ilością oleju ułatwia zadanie bardzo znacząco - polecam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...