Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tup

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tup

  1. Jeśli chodzi o HEBa, u nas kierownik budowy porobił wyliczenia i wyszło mu, że bezpiecznie będzie zastąpić go belką drewnianą o wymiarach 30x18cm, długą na 7m (garaż dwustanowiskowy). Może nie być łatwo taką dostać, bo nie każdy tartak ma odpowiedniej wielkości drewno, ale chyba warto poszukać. Nam się udało dostać tę belkę i dach z powodzeniem się na niej opiera
  2. Witam fanów Oliwki, na nowej stronie autorów projektu - http://hbstudio.pl/ - pojawiły się wizualizacje wnętrz naszego ulubionego domku
  3. Też się nad tym zastanawialiśmy, gdy robiliśmy adaptację projektu. Architekt powiedziała nam, że krokwie mogą być nadwieszone do 1m, jeśli chcemy więcej, trzeba dawać specjalne wsporniki. Ostatecznie u nas nadwieszenie krokwi wynosi 97cm nad garażem (tutaj podnieśliśmy ściankę o 35cm). Na domu ściankę podnieśliśmy tylko o 1 ytong (20cm), więc krokwie przedłużyliśmy tylko odrobinę - dopiero podczas budowy, więc tutaj nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie ile. Jeśli chodzi o garaż, to wyrównaliśmy podłogę w garażu z podłogą w domu, przez co nadproże nad bramą garażową jest wyżej (bliżej dachu), co pomaga zniwelować efekt podniesienia ścianki kolankowej.
  4. My impregnowaliśmy i nadbitkę, i widoczne części krokwi. Najpierw dawaliśmy impregnat - bazę, a potem impregnat barwiący. Nie ryzykowałabym braku impregnacji przy drewnie - szczególnie na zewnątrz. Są też preparaty kompleksowe, które jednocześnie barwią i impregnują bez konieczności dawania podkładu. Życzę wszystkim Wesołych, ciepłych i rodzinnych Świąt!
  5. My za samą dachówkę (dachówki podstawowe, gosiąry, boczne) na cały dach - też z Braasa (dawniej Ruppceramika) zapłaciliśmy niecałe 17tys. (dachówka Topas 13V miedziana angoba)
  6. Byloeb, nie ma problemu, będziemy z mężem robić jutro porządki, więc będziemy na budowie i moglibyśmy Wam pokazać domek. Napisz na priva, czy Wam jutro pasuje, to się umówimy.
  7. Szczęśliwie udało nam się zakończyć stan surowy przed zimą Załączam parę fotek przedstawiających, jak teraz wygląda domek oraz rzuty Oliwki ze wszystkimi zmianami, jakich dokonaliśmy. Reszta zdjęć jest w galerii na blogu - link w stopce. Byloeb, nasza Oliwka stoi pod Wrocławiem:) Pozdrawiamy Oliwkowiczów!
  8. My planujemy kibelek i bidet dać nad garażem - w części przylegającej do łazienki, oddzielonej tylko małym murkiem od łazienki (nawet tam drzwi nie będzie). A dalej w głębi - za kolejnym murkiem - zrobić małą pralnię. Mamy garaż dwustanowiskowy podzielony na garderobę - z wejściem z sypialni - i część kibelkową + pralnia - z wejściem z łazienki. Za kominem będzie wtedy do wykorzystania duża wnęka na prysznic (ścianę między sypialnią a łazienką mamy zrównaną z linią schodów).
  9. Czaryki, jesteśmy na tym samy etapie i też mamy zgryz ile zamówić. Też mamy Oliwkę z dwustanowiskowym garażem i dodatkowo zadaszony ganeczek z tyłu domu. Prawdopodobnie zdecydujemy się zamówić 14 palet dachówki podstawowej, czyli 14x 18,5m2. Wyjdzie około 260m2 do pokrycia dachówką podstawową i do tego dachówki skrajne, które zajmują około 10m2. Razem 270m2 dachu (jakieś 3470 dachówek razem ze skrajnymi, naszej dachówki wchodzi 12,8 na 1m2) Nie mamy pewności, czy to starczy, ale ponieważ u nas nie ma problemów z domówieniem w krótkim czasie, zaryzykujemy. Bo jeśli chodzi o hurtownie to faktycznie wyliczenia są bardzo różne. Mataj, moim zdaniem do stylu rustykalnego będzie pasować drewno w łazience. A więc drewnopodobne płytki na podłogę lub panele przeznaczone do łazienek np. Quickstep lagune. Fajnie wyglądałaby wanna na stelażu drewnianym wolnostojąca, którą też można by ustawić przy skosie. W miejscach narażonych na wodę moim zdaniem warto dać trochę płytek - mozaika lub małe płytki w kształcie kwadracików lub cegiełek powinny pasować do tego stylu. Resztę ścian można wykończyć farbą do łazienek. No i oczywiście drewnanane mebelki łazienkowe - jakaś szafka lub stolik pod zlew w klasycznym stylu, półeczka na ręczniki, dodatkowa szafeczka pod skosem, lustro w drewnianej ramie, a do tego drewniany panel prysznicowy... Wtedy będzie to bardziej "pokój kąpielowy" niż zwykła łazienka Sama u siebie planuję coś podobnego, ale w nowoczenym stylu koniecznie ocieplonym drewnem.
  10. Zbyszek, gratuluję SSO! Już nie mogę się doczekać, jak nasza Oliwka dobrnie do tego etapu... Podnosiliście ściankę kolankową? Jest sporo przestrzeni na poddaszu?
  11. Zbyszek, Asia i Paweł - czy budujecie Oliwkę z garażem? My przypuszczamy, że stan surowy otwarty (w tym okna dachowe, rynny, dach, robocizna) wyniesie nas 140tys. Budujemy Oliwkę z garażem dwustanowiskowym pod Wrocławiem.
  12. Hej! U nas właśnie zaczynają stawiać mury parteru. Budujemy z ytonga, chudziak mamy wylany równo z ostatnim bloczkiem fundamentowym. I tu mam pytanie: na jakiej wysokości od chudziaka robiliście otwory okienne w salonie? Liczyliśmy, że grubość podłogi (wylewka, ocieplenie, płytka) wyniesie ok.25cm. 5 bloczków ytong (100cm) to za mało, bo wtedy okno będzie tylko 75cm od gotowej podłogi do okna, a jeżeli damy bloczek więcej, to wtedy będzie 95cm - a standardowo okna są na wysokości 85cm. Czy dawać więc 5,5 bloczka pod oknami? W samym projekcie nie jest to jasno opisane, a chcielibyśmy zachować właściwe odległości od podłogi i stropu. Pomóżcie!
  13. Cześć Daniel, tak właśnie po oglądaniu wielu różnych modeli dachówek zdecydowaliśmy się na reńską. Szczególnie przypadł nam do gustu ten creaton, bo tworzy swoistą "falę" na dachu. Zbadamy koszt całości dachu. Mam nadzieję, że wycena nas nie dobije, bo nie chciałabym znów szukać i szukać...
  14. My też budujemy oliwkę z garażem dwustanowiskowym. Podoba nam się Creaton Terra Optima - koniecznie w kolorze miedzianym. Na razie czekamy na wycenę. Na tej stronce jest zdjęcie tej dachówki: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67295-Poka%C5%BCcie-swoje-dachy!!!!!!!!&p=3889899
  15. My też mamy działkę na wzgórzu i bardzo przepuszczalną glebę (nawet po ostatnich burzach woda nie stała nawet 1 dzień). Chyba pójdziemy za Twoim przykładem i też zamiast drenażu zagospodarujemy deszczówkę
  16. Irryd, fajny pomysł z tymi zbiornikami na deszczówkę, a co planujecie robić z nadmiarem wody w tych zbiornikach? Będziecie gdzieś odprowadzać? Czy do każdego zbiornika będzie podłączona pompka, by wykorzystać wodę do podlewania ogrodu?
  17. Hej, czy robiliście drenaż opaskowy wokół swoich Oliwek? Jaki wyszedł Wam koszt materiałów i robocizny? Zastanawiamy się, czy warto robić taki drenaż w naszym wypadku, jak mamy piasek? Pozdrawiamy!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...