Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

raaa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

raaa's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dostałem opis styropianu. Ponizej w linku. https://docs.google.com/fileview?id=1nuFVWh2DNDLmYrpaWrnRRkZIcv5KXdRYFH4E5zMv0k6vXnPKNRtFCUja_or7&hl=pl
  2. Byłem zrobiłem parę zdjęć. Tym razem zabrałem kolegę dobrego, który wykończenia robi. Fachowiec od dewelopera przy nas skuł kawałek posadzki przy przerwie dylatacyjnej abyśmy sprawdzili grubość. Grubość taka jak w projekcie 4-5 cm. Pod posadzką był styropian grubości 3cm (tez zgodne z projektem). Zanim wycięliśmy kawałek styropianu który wydawał się jakiś taki miękki spod posadzki, fachowiec od dewelopera przyniósł kawałek z paczki świeżo otwartej dla przykładowego pokazania. Po porównaniu tych dwóch kawałków tego z paczki i tego spod posadzki wyszło że grubość taka sama ale twardość już inna nawet dla laika który dłońmi sprawdza. Dodatkowo ziarna miękkiego styropianu są większe od tego bardziej sprasowanego i twardego z paczki. Stad cały problem uginania się posadzki przy nastąpieniu w okolicy przerwy dylatacyjnej. Co teraz można z tym zrobić jak udowodnić, że pod posadzkę wsadzono za miękki tańszy styropian? Są jakieś normy co można a co nie? Znajomy fachowiec stwierdził że wszystko do skucia. Ale jak to formalnie załatwić? Zdjęcia, na górze styropian spod posadzki (miększy) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/184128/1/ http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/184128/2/
  3. Trudno mi na to rzeczowo odpowiedzieć. Inspektor powiedział, że to przerwa dylatacyjna, która dla mnie wygląda na pęknięcie z rysą. Jednakże jest w miarę prosta rysa Postaram się zrobić zdjęcia i zamieścić.
  4. Izolacja akustyczna – styropian gr. ok. 3 cm, warstwa wyrównawcza pod posadzkę (szlichta) gr. ok. 4cm, bez warstwy wykończeniowej posadzki.
  5. Odbieram nieługo mieszkanie i przed odbiorem finalnym poszedłem zobaczyć je z znajomym inspektorem budowalnym. Poza standardowymi ustarkami braku kąta pełnego i uszkodeniami stolarki okiennej okazało się coś poważniejszego według niego. Otóż gdy stawałem na posadzkę po obydwu stronach przerwy dylatacyjnej unosiła się ona na milimetr lub opadała gdy nacisk znikł. Widać było ruch pionowy. Do tego dochodziły odgłosy tarcia dwuch części posadzki po obydwu częściach przerwy. Według inspektora jest to poważna wada gdyż przerwa dylatacyjna posadzki nie powinna ruszać się pod naciskiem człowieka a tym bardziej nic nie powinno chrupac przy stapamiu na nim. Podobno styropian jest za miekki w izolacji posadzki. Jaka jest wasza opinia. Jestem zupełnie zielony a zostałem uświadomiony przez inspektora, że poprawka tego może zabrać miesiąc (skucie, położenie nowej i wyschnięcie).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...