Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzysztof49

Banned Users
  • Liczba zawartości

    679
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Tytuł
    Firma Ciepły Montaż Okien Inż. Krzysztof Kwiatkowski kom. 604-240-299
  • URL Twojej strony
    www.cieplymontazokien.pl
  • Rodzaj usługi
    Specjalista Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia,
    Doradca w tym zakresie
    Sprawdz rozwiązania na:
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Polska
  • Kategoria
    usługi

Krzysztof49's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Pchelek, żeby zakończyć tą jałową dyskusję, wejdź na forum Muratora "Domek nad Odrą" i zapytaj Inwestora w jakich warunkach były robione te zdjęcia. Z Jego opisu wynika, że dom jest zakończony, a zdjęcia robione były z zewnątrz przy temperaturze - 2*C. Nie miej pretensji do mnie, bo ja jestem przeciwny osadzaniu okien z licem muru, dlatego te straty ciepła wykazuję.
  2. Pchelek, to Ty bełkoczesz nie stworzone rzeczy. Rama VEKA90 ma trzy rzędy uszczelnienia. Te straty ciepła są na wszystkich oknach. I wszystkie są akurat rozszczelnione do zdjęć termowizyjnych ? Te okna są osadzone z licem muru, to znaczy, że rama 9cm znajduje się 1,5-2cm od muru na całym obwodzie, prócz parapetu. Co to jest 1,5-2cm piany na szerokości ramy 9cm ? To jest liniowy most termiczny między murem a ramą. Musisz to zrozumieć.
  3. Pchelek, oczywiście, że to dotyczy całego budynku. Sprawdzenie jednego okna nie ma sensu, bo jak to zrobić ? Cały budynek na koniec robót zlecasz do sprawdzenia tej firmie, ona w tym się specjalizuje. Gdybyś chciał wymagać od Firmy badań każdych jej poczynań, to nic byś nie wybudował, bo każde jej posunięcie skończyłoby się badaniami, gwoździ, podpór, złączy. Dlatego chorzy ludzie nie budują domów, bo podejrzewają wszystkich o wszystko.
  4. Sławek, mylisz się, gdyby te okna VEKA 90, były zamontowane w warstwie ocieplenia, to rama miałaby temperaturę - 1,2*C, tak jak to widać na zdjęciu dolnym tej samej ramy. To nie jest pieprzenie bzdur, ale nauka która zawsze przychodzi ciężko, szczególnie na starsze lata.
  5. Pchelek, ja tego nie robię, ja tylko gwarantuję, że montaż w systemie AD daje taką szczelność. Bada to Firma LUFTHAUS-energie z Poznania. Do niej kieruj wszystkie pretensje i zażalenia jak ona to robi. Na pewno nie trzyma tego w tajemnicy.
  6. Sławek, zgadzam się z Tobą, że jest to most na całej długości styku szklenia z ramą ale 5cm dalej na ramie, jest to samo gniazdo z tą samą temperaturą. Dlaczego ? Bo jest to osadzenie okna z licem muru. Szeroka rama 9cm, pobiera ciepło bezpośrednio z muru. Dałbyś jeszcze szerszą i cieplejszą ramę, to więcej ciepła ona pobierze. Tak jest na wszystkich oknach tego Inwestora.
  7. Sławek, przeczytaj dokładnie o węglu w Polsce. Przewiduje się, że za 30 lat, nie będzie co wydobywać na dużą skalę jak dzisiaj. Chyba że pójdziesz z wiaderkiem pod taśmę koło Bełchatowa, to może coś nazbierasz, ale takich umorusanych zbieraczy będzie pełno. Węgiel mizerny bo brunatny, więc będziesz dwa razy obracać. Przepraszam, pod Bełchatowem już go nie ma, przenoszą kopalnie koło Szczercowa. Jak będziesz szedł z wiaderkami w kierunku Katowic, to jest po lewej stronie trasy.
  8. Pchelek, piszesz, że nie ma możliwości określenia tych strat ciepła, a przytoczone zdjęcia termowizyjne z różnicą temperatur +6,6*C i -1,2*C jednoznacznie wskazują na różnicę 7,8*C. To powinno Ci dać do myślenia, a nie wykrzywiania faktów. Tam nie ma pojedyńczych szyb. Te okna to VEKA 90 w potrójnym szkleniu i dają taką rozbieżność temperatur.
  9. Jareko, gdyby to było napisane WIERSZEM, więcej osób by to zrozumiało. Jeżeli nie potrafisz rozpocząć logicznego wyliczenia zwrotu kosztów systemu JB-D osadzenia okien w warstwie ocieplenia, to ja Ci pomogę: 1. koszt 1mb ramy osadzenia w JB-D to 100zł, dla 80mb = 8000zł 2. koszt tradycyjny 1mb ramy z licem muru to 20zł, dla 80mb = 1600zł 3. faktyczny koszt do policzenia to 8000zł - 1600zł = 6400zł 4. montażowa strata ciepła 1mb ramy w systemie JB-D to ?????????????? Dalej musisz mieć odwagę określić tą wielkość przy założeniu, że wkładasz 3kg stali w przeciętne okno, które jest energooszczędne Napisz to jasno, może być wierszem, ale konkretnie bez zawiłości inowomowy
  10. Pchelek, piana PUR, powstaje na bazie spienienia najsilniejszych klejów poliuretanowych jakie są na rynku. Oczywiście, im większy jest stopień spienienia, tym warstwa spajająca jest słabsza, ale przyczepność spienionego kleju w dalszym ciągu jest bardzo dobra. Okna na samej pianie PUR nie wypchniesz Ty i Twoi koledzy. Sprawdź to osobiście, zanim napiszesz komentarz, tak aby to nie były brednie. Co do zwrotu kosztów osadzenia okien w warstwie ocieplenia, to nie wziąłem pod uwagę wzrostu cen energii. W tym roku ceny gazu poszły w górę o 10%. Jeżeli przyjmiemy taki wzrost w następnych latach, to ten zwrot kosztów będzie się kształtował: 8. w pierwszym roku 360zł, w drugim 396zł, w trzecim 435zł, w czwartym 479zł 9. po zsumowaniu wychodzi 1670zł 10.już w czwartym roku jest cały zwrot kosztów + zarobek 70zł Od tego momentu będą zyski, bo nie będzie wydatków, tak przez następne 46 lat
  11. Kszhu.int, w tej materii wszyscy przecierają drogę. Moje wyliczenia znasz. Okna osadziłeś sam. Kiedy przyjdzie zima, w pomieszczeniach będziesz miał temperaturę 21*C, a na zewnątrz 0*C, to zrobisz zdjęcia termowizyjne ramy okiennej. Z tej temperatury będzie można obliczyć straty ciepła Twojego montażu. To będzie wiarygodne i potwierdzone przez Ciebie. Dlaczego to zdjęcie ma być przy 0*C, ponieważ jest to średnia temperatura dla całego okresu zimowego w Polsce. Łatwo będzie można wyliczyć straty montażowe 1mb ramy w roku grzewczym. Straty w systemie AD to 1 kWh/mb ramy. W systemie JB-D, który stosuje Jareko, straty ciepła też można wyliczyć, ale On nie chce iść na współprace. Taką propozycję otrzymał, ale widocznie ma obawy.
  12. Arturo72, wierzysz w deklarację producenta betonu B-30, którym zalana jest Twoja płyta, jednocześnie nie chcesz uwierzyć w moją deklarację nośności 100kg podpory okiennej ? Nie piszę tego na gębę, tylko je niszczę na prasie przy sile 250kg. Miej trochę wiary w ludzi. Przeciętne okno 2m2 dwuszybowe waży ok.55kg, a dla spokoju sumienia, można użyć trzecią podporę, co daje 18kg na jedną i współczynnik bezpieczeństwa 14, to jest dwa razy więcej niż dla liny do windy. Ale czy jest sens tego zabezpieczenia ? Okno nigdy nie wypadnie bo są jeszcze kotwy 12 szt po 100kg, węgarki, piana PUR.
  13. Bwojtek, rozumie, że inne bzdury dotyczą dodatkowych kosztów demontażu okien. Na pewno jakieś będą, może 5zł/mb ramy, ale okno w budynku musi wytrzymać 50 lat, więc przy rosnących kosztach energii jest problem do zastanowienia.
  14. Arturo72, co żeś się przyczepił podpór AD, szukaj badań w systemie JB-D, tam przeprowadź śledztwo, tylko tą samą miarą. Każdy producent badania przeprowadza we własnym zakresie. Papier na skład stali i jej parametry wystawia huta, a nie laboratorium zewnętrzne przy Ministerstwie Wiary
  15. Pchelek, zobacz, jak wygląda zwrot kosztów po 4 latach: 1. Tradycyjny montaż z licem muru to 20zł/mb ramy 2. Montaż w systemie AD w warstwie ocieplenia 40zł/mb ramy 3. czyli wzrost kosztów z tytułu tego montażu to 20zł/mb ramy co daje sumę 1600zł przy 80mb ramy 4. strata ciepła z tytułu osadzenia okna z licem muru 10kWh/rok/mb ramy co daje 800kWh/rok = 400zł/rok 5. strata ciepła z tytułu osadzenia okna w warstwie ocieplenia to 1kWh/rok/mb ramy co daje 80kWh/rok = 40zł/rok 6. zarobek z tytułu osadzenia okien w warstwie ocieplenia to 360zł/rok 7. Zwrot kosztów 1600zł/360zł = 4,444 lata Podaj teraz swoje rozwiązania osadzenia okien w warstwie ocieplenia, koszty tego montażu i przewidywany zwrot w latach. Bądź konkretny i wiarogodny. Pokaż co potrafisz. Nie bądź malkontentem i wiecznym krytykantem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...