-
Liczba zawartości
78 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
qwerty2's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
No to biję się w piersi. Nie mam wiedzy w zakresie blachodachówek. 3 % odpadu - to znakomity wynik. Kupowanie dachówki ceramicznej ze względu na ponad 100 letniokres użytkowania jest absurdalne, dlatego ja kupuję bo mi się bardzo podoba. Ja jeszcze małe zastrzeżenie do blachodachówki - gdy pada deszcz - hałas się przenosi na pomieszczenia poniżej. Nie jest to wada znacząca - ot tak by się przyczepić :). Gratuluję fajnych dachówek. 40 lat, ech kto tyle będzie żył, przecież w przyszłym roku koniec świata.
-
Płytki wybrane - co najmniej producent, i płytka, teraz leżą sobie w salonie i patrzymy na nie od 3 dni, by wybrać właściwy kolor i format. aaa to jest Stonewood z Nowej Gali Płytki są na podłogę do prawie całego domu ( bez łazienek).
-
Szukałem dachówek, przede wszystkim ceramicznych. Dlaczego ceramicznych - główne kryterium - bo ładne, (trwałe, porównując do cementowych lżejsze, itd, ) Dachówki betonowe - nie podobają mi się, ze względu na porowatą strukturę ( co najmniej te które widziałem). Bardzo popularne blachodachówki - te najtańsze - po kilku latach, nie chciałbym urazić właścicieli - ale tracą na urodzie, a te markowe droższe - no cóż doganiają dachówki ceramiczne. Jest mnóstwo innych materiałów - które można położyć na dach -dachówki bitumiczne, trzcina, klepki drewniane, płyty włóknisto cementowe, blachodachówki, dachy zielone i nie wiadomo co jeszcze. Wracając do dachówek ceramicznych miały być ceramiczne,brązowe i najlepiej w macie. No co tu dużo mówić z wyborem szału ni ma. I tu jest czas, kiedy polecę w WAZELINĘ. Zajrzałem do firmy SKAT w Gdyni, w zasadzie krajoznawczo - szukałem kostki brukowej na przyszły rok, czyli tak naprawdę smęciłem się po sklepach. U kobiety - to odpowiednikiem byłaby wizyta w centrum handlowym, bo te buty kupione w zeszłym tygodniu to już stare są. Wszedłem bez celu, a wyszedłem z dachówką, ślicznym klinkierowym parapetem, i pasującym do zestawu brukiem. No wkurza mnie moja podatność na sugestie handlowców. Oto komplet: I jeszcze mnie wkurza, że baaaardzo mi się to podoba. I wkurza mnie, że jest drogie i mnie na to nie stać. I tak sobie chodzę wkurzony. A tu zdjęcie dachówek ze strony producenta: No posypać orzeszkami i zjeść
-
Ponieważ wprowadzam się na święta - trzeba przyspieszyć robotę - to przygotowujemy się do kładzenia dachówki: o dachówce za chwilę, a na zdjęciu rzecz ważna: brama I tu kilka chwil o założeniach. Każdy, łącznie z moim kierownikiem budowy mówił mi o tym, że to co sobie założyłem należy przemnożyć X1.5, a jeśli jestem mniej świadomy życia - to X2. Nie jest tak źle, jak na razie nie jest tak źle - pomyliłem się o 10%. Oczywiście na moją niekorzyść - czyli w górę. Chociaż z drugiej strony - nie poszedłem na żaden kompromis jakościowy. Czyli na polski - kupowałem zawsze to co mi się podobało. Można się pewnie było zmieścić w budżecie biorąc towar troszkę gorszy, czy trochę tańszy. 0 kompromisu. Chociaż jestem świadomy tego, że ten dzień jest tuż za rogiem. Wracając do bramy i do mojego budżetu. Wyszacowałem, że szeroka 5m brama + ładne drzwi wejściowe 7000zł. To się nie da. Jakościowo dobra bramaod 6000 w górę, a drzwi wejściowe - takie w moim guście - za 8000 znalazłem, i to netto. Kupiłem bramę Krispola w kolorze stolarki okiennej z napędem Hormanna, taki miksik - jak twierdzi sprzedawca bardzo zgrany i rozsądny. Krispol ma wzmocnienia bramy, za które H. każe sobie dopłacić - tu sa w cenie. Mój ulubiony V. a właściwie ich dystrybutor nie stanął na wysokości zadania - zaproponował mi bramę Wiśniewskiego za 7300, Krispol z 2 pilotami - 6300. Co zaś do drzwi wejściowych - na razie stoją chińskie jednorazówki za 400 zł, wrzucę je sobie gdzieś do piwnicy, a drzwi - po długich pposzukiwaniach będą za około 3000 ( czytaj ponad 3000). I tak się własnie budżet rozjeżdża.
-
Najpierw cieszymy się swoim szczęściem budowania, chwalimy się wszystkim, jak nam idzie, pierwsza wbita łopata, pierwszy wmurowany pustak, do tego ( co najmniej u mnie) 500 zdjęć na godzinę, koparka zajeżdża na pole, koparka bierze pierwszy zamach dalszy ciag zamachu, zbliżenie na łychę, wyrzut piachu, drugi zamach i tak pozostałe 495 zdjęć. A potem ci wszyscy znajomi, których zbombardowaliśmy wiadomościami o naszej budowie - pytają cyklicznie: KIEDY SIE WPROWADZACIE? Mam na to uniwersalną odpowiedź: NA ŚWIĘTA O to juz za 2 miesiące, a czy ja mówię, że na najbliższe święta, jakieś święta przy przeprowadce się znajdą.
-
Jest świetna, podobno tą rasę można nauczyć do 200 komend, to już jakis prosty język programowania opanuje. Miałem już kilka psów, ale tak niezależnego uparciucha - jeszcze nie. Pochłonęła już kilka par butów,:) ten dywan na którym leży - też już go nie ma. Pewnego dnia wróciliśmy z pracy i pomyśleliśmy " a po co nam ten dywan - bez niego też ładnie" bynajmniej nie żałuję, ale domek z ogródkiem mógłby być - bo w mieszkaniu się trochę nudzi jak jestem w pracy. Ma kilka imion - oprócz właściwego , ponieważ ma czerwoną obróżę - moja żona mówi o niej "ta małpa w czerwonym", aaa i jeszcze ma wzrok otwierający lodówkę :))))
-
DOM PASYWNY - to żeś mi przymercedesił, że tak powiem,:) Wrzuciłem w gogla "mercedes wśród okien "- i wyszło mi: Schuco SI 82 grubość profilu 82 mm KÖMMERLING EuroFutur 5K Classic - profil aż 70 mm :) VEKA. 6-cio komorowa rama o grubości 90mm, pakiet 3 szyb o współczynniku U=0,5 PCV Salamander rama o grubości 76mm Wchodzisz do salonu okiennego a jak byś był w Dubaju - mercedes na mercedesie :) i mercedesem pogania. Schuco posiada: z szybą o współczynniku Ug=0,7 W/m²K można wykonywać okna wysoko energooszczędne o współczynniku Uw=0,9 W/m²K zbadana wartość współczynnika przenikania ciepła dla przykładowego okna o wymiarach 1230mm x 1480mm, przy zastosowaniu szyby o współczynniku Ug=0,6 W/m2K osiąga wartość Uw = 0,84 W/m2K. Vetrex przy współczynniku Ug=0,7 W/m²K ma identyczny wynik Uw=0,9 W/m²K, przy Ug=0,6 W/m2K nie znalazłem, mam za to Ug=0,5 W/m2K i na poszczególnych oknach mam Uw od 0,76 do 0,85. Nie do końca to jest ważne. Ważne, że obaj mamy fajne okienka. Jeśli ktoś ma Drutexa - też niech się nim cieszy - w końcu "drutex - najlepsze okna". Zgadzam się, że ważny jest stosunek jakości do ceny, wybraliśmy różne firmy - a jak sądzę tak naprawdę kupiliśmy to samo.
-
Lubię, jeśli tylko mam taką możliwość kupić wszystko na budowę z wyprzedzeniem. Najlepiej kilkumiesięcznym. Tak samo ekipy lubię mieć umówione z wyprzedzeniem. Nie zawsze działa to dobrze, czasami poprzesuwają się terminy, czasami ktoś sprzeda moje zakupione wcześniej pustaki - ot życie Ale w jednym miejscu przegiąłem, no przegiąłem w 3 d:spam:y, po prostu przespryciłem. oto mój zakup: Przecudowna, mądra, uparta jak jasna cholera młoda rhodesianka, Dzięki niej wstaje sobie codziennie o 5,30 rano by pogodzić psa i pracę. Nie wszystko warto kupować z wyprzedzeniem.
-
To tyle jeszcze podpowiem, jeśli chodzi o MS będę montował ich parapety marmurowe. Do tego jeszcze chwila ale juz leżą i oko cieszą. Mają kilkadziesiąt wzorów, ale od ręki 3 konglomeraty i 1 marmur. I mnie marmur zadowala pod względem estetycznym. Ceny za te gotowe - umiarkowane. http://www.ms.pl/index.php/produkty/poznaj_magie_kamienia/parapety" rel="external nofollow">http://www.ms.pl/index.php/produkty/poznaj_magie_kamienia/parapety" rel="external nofollow">http://www.ms.pl/index.php/produkty/poznaj_magie_kamienia/parapety" rel="external nofollow">http://www.ms.pl/index.php/produkty/poznaj_magie_kamienia/parapety na tym linku akurat na Iym zdjęciu a tu ceny netto: http://www.ms.pl/index.php/cenniki/parapety" rel="external nofollow">http://www.ms.pl/index.php/cenniki/parapety" rel="external nofollow">http://www.ms.pl/index.php/cenniki/parapety" rel="external nofollow">http://www.ms.pl/index.php/cenniki/parapety i co ważne, jak się ma znajomego pośrednika idzie dostać od tych cen 21% upustu
-
O oknach po raz ostatni, i o roletach słów pare.
qwerty2 dodał komentarz → qwerty2 wpis bloga → KAMEA - kto kogo wykończy
Oczywiście VETREX - słuszna uwaga, porympało mi się. -
Znalazłem kalkulator dzięki któremu można sobie policzyć oszczędności: http://pl.ticalculator.cz/" rel="external nofollow">http://pl.ticalculator.cz/" rel="external nofollow">http://pl.ticalculator.cz/" rel="external nofollow">http://pl.ticalculator.cz/ Ciutku przesadzają z tymi oszczędnościami. Mi wyszło, że koszt systemu to tylko 1400złotych, tymczasem wszyscy chcieli ode mnie z 2 razy więcej. Oszczędość pieniędzy to 430 złotych rocznie:jawdrop:, w ciągu dziesięciu lat prognoza oszczędności to 5575zł. Jeśli do tych oszczędności dołożyć: - oszczędności wynikające z ciepłego okna ( w porównaniu ze standardowym), - oszczędności wynikające z położenia kilku dodatkowych centymetrów styropianu, - oszczędności wynikające z pieca kondensacyjnego i pewnie jeszcze kilka magicznych tabelek z cyferkami to wyjdzie, że już nie musimy pracować, możemy żyć z oszczędności jak rentierzy.
-
O oknach po raz ostatni, i o roletach słów pare.
qwerty2 dodał a blog entry → w KAMEA - kto kogo wykończy
Dla wszystkich, którzy chcą poczytać o profilach okien PCV: http://oknotest.pl/systemy-okienne/systemy-okienne.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/systemy-okienne/systemy-okienne.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/systemy-okienne/systemy-okienne.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/systemy-okienne/systemy-okienne.php sam nie wiedziałem, ze tego aż tyle jest. Tu jeszcze jeden link do rankingu okien. http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php i odnośnik do okien Vertex. http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php" rel="external nofollow">http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php Do rankingu trzeba podejść z przymrużeniem oka, lub nawet okna . Oczywiście to, że innych okien nie ma w rankingu, lub są na niskich pozycjach - nie oznacza, że są złe, producent po prostu mógł nie przystąpić do wyścigu. Jeśli jest to producent mały ( niszowy) warto go zapytać o badania, i profile z jakich robi okna. Zwłaszcza jeśli sa to okna tzw. gabaryty - czyli poza normą. Tutaj wskazana jest duża ostrożność. O oknach rozmawiałem chyba z 20 oferentami. Sporo z nich nie widziało problemu - dopiero po dopytaniach coś tam zaczynali kombinować - wspominali, że może się dozbroi. A ogólnie to DAMY RADĘ. BĘDZIE PAN ZADOWOLONY. Moja rada: Jeśli mamy okna poza standardem - zaufajmy firmom z doświadczeniem. Wracając do V. negocjacje trwały ponad 1.5 miesiąca. Zaczęliśmy od ceny 24000zł, Skończyliśmy na dodaniu paru dodatków okiennych ( typu chowane zawiasy, ciepły montaż) za 20000zł. Dodatkowo rolety w dobrej cenie. Co prawda nie jest to rasowy ciepły montaż typu illbruck, a raczej jego odmiana, ale darmowemu montażowi w taśmy się nie zagląda. O roletach słów kilka Rolety jak widać na zdjęciu: Miejsca na nie zostały zaplanowane dużo, duuuuuużo wcześniej. Podczas murowania. Rolet jak się okazało jest z metra: antywłamaniowe - kosztują tyle, że w moim wypadku byłyby absolutnie niepotrzebne - ze środka już by nie było co ukraść, może tylko tynk zdrapać. ocieplone - fajna rzecz, ale przy ciepłych okienkach taki trochę zbytek, ale jak ktoś ma wolne fundusze to polecam. zwykłe - takie dla białego człowieka z ocieploną puszką, w kolorze okna, w moim wypadku orzech. I takie mam. Najzwyklejsze pod słońcem, elektryczne, normalne. Co warto wiedzieć o roletach: Są dwie wysokości puszek ( conajmniej u mojego producenta). Standard o ile dobrze pamiętam to 21.5cm, mieszczą sie tam wszystkie roletki za wyjątkiem balkonowych. Te potrzebują wyższej puszki 25cm. Przy montażu rolet tak jak u mnie w bryle ściany - zamówiłem wieksze puszki 25cm, by nie kombinować 10 razy z wysokościami zbrojeń itd. Cena puszek jest prawie taka sama, a w większej mniejsze rolety sobie troszkę luźniej leżą. Miałem BARDZO DUŻY KŁOPOT ze znalezieniem firmy, która wykona rolety w długości 3.60 m w jednym kawałku. Jezuuuu jak ludzie cudowali. Robili mi na oknie 2 rolety, albo 3. W jednym kawałku nie będą działać, silniki się popalą, roleta się połamie od wiatru - i takie tam. A moja ulubiona firma na V. wzięła ( robił to pod wykonawca) i trzasnęła mi eleganckie rolety w jednym kawałku. Jak dąb przykazał I są działają jak na razie super. Byli jedyną firmą z około 10, która podjęła się zadania i wykonała je - jak na razie elegancko. ZALETY ROLET -tłumią hałas, -latem mozna zostawić "szpary" w roletach i zostawić okno otwarte, by się świeżego powietrza nałykać -do kina domowego fajna rzecz po zamknięciu - ciemno jak ... sami wiecie gdzie WADA ROLET i to moim zdaniem zasadnicza - to krótka gwarancja. Krótka, czyli 2 letnia.Przy dość długim procesie inwestycyjnym może się zdarzyć, że zanim porządnie odpalimy roletki będzie po gwarancji. Aaaa ile to jeszcze wszystko kosztowało: Okna+roletki 35000. Z jednej strony sporo. ( to z mojej strony) Z drugiej strony dostałem ofertę na okna drutexu - cieniutkie, szybki mało ciepłe +roletki za 37000. Różnica w produkcie znaczna, a i cena jakby nie zachęca. -
Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się ani przez chwilę. Okna Alu są bardzo ładne i trwałe, mają 2 wady: 1. Są drogie, 2. Są zimne. Wersja super ocieplona ( co najmniej te które widziałem) mają współczynnik przenikania k=1.1, a więc delikatnie mówiąc średni, podlejsze k=2.3 lub gorzej. Ich niewątpliwa uroda to nie wszystko.
-
Jest to jakiś tam rodzaj ciepłego montażu - dopłaciłemza to extra kaskę - moim zdaniem nie do końca było to warte tych pieniędzy, ale ponieważ stargowałem znacznie ( moim zdaniem) cenę okien - pozwoliłem sobie na tą extrawagancje. U góry to nie jest miejsce na roletę - tam już jest roleta :)
-
Przebierałem, wybierałem, marudziłem - no i są. OKNA VETREX http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html" rel="external nofollow">http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html" rel="external nofollow">http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html" rel="external nofollow">http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html Dlaczego Vetrex? -markowy produkt, -firmowe grube profile, nie grube-gruuuubaśne -długa gwarancja, -ciepły montaż -klamki Secustik, która w skrócie ma mi robić dobrze, -niezłe szybki ( wiem, że mogą być lepsze, ale k=0.5 powinno być ok,) -mam okno balkonowe - ponad wymiar zostało dodatkowo "zazbrojone". Inni producenci zwłaszcza wersji biodegradowalnych nie widzieli problemu w myśl zasady "jakoś to będzie", bardziej świadomi nie chcieli podjąć tematu, a najlepsi byli Ci ( z litości nie podam nazwy firmy) którzy chcieli mi je zrobić za 20000zł, ale bez gwarancji, ze będzie prawidłowo działać - na moją odpowiedzialność. Na moją odpowiedzialność to ja mogę pączka ze śledziami zjeść a nie okno za 20tysi sobie kupować. -dodatkowo uszczelka zapobiegająca zabrudzeniu w profilu ( drobiazg a przy myciu okna cieszy) -chowany w ramie zawias, podobno wściekle trwały i niepsujny. -automat do drzwi balkonowych I sam nie wiem co jeszcze Okna zamontowane i jednym słowem: FAJNE, ech przepełnia mnie entuzjazm - ujme to w dwóch słowach: BARDZO FAJNE