Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

uAli

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    136
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez uAli

  1. Kupiłam dom w stanie surowym, który stał kilka lat. Ława fundamentowa jest z kamienia, nieizolowana z zewnątrz. Co z tym zrobić? Dom bez piwnic, na terenie o prostych warunkach gruntowych, do głębokości 20 cm gleba nieurodzajna, poniżej piaski drobnoziarniste, suche, średniozagęszczone. Zwierciadło wody gruntowej 1,7 mp.p.t. Wyporność gruntu 2,0 kG/cm kw. Strefa przemarzania 1,00 m kw. Czy robić odwodnienie? Doradźcie, z góry dziękuję Ala
  2. Zastanawiam się jeszcze czy od wewnątrz (przed tynkowaniem) ramę okienną izolować folią paroszczelną?
  3. Niestety skruszała....
  4. Dziękuję. A od środka? Za tydzień tynkowanie ścian wewnątrz.
  5. Kupiłam dom w stanie surowym, który stał tak kilka lat. Pianka w oknach nie wygląda za ciekawie. Jest zwietrzała i wykruszona. Braki uzupełnię nową. Jeżeli ocieplenie i tynkowanie z zewnątrz planuję na jesień to teraz tę piankę powinnam jakoś zabezpieczyć po uzupełnieniu? Czytałam, że można to zrobić malując ją białą farba emulsyjną lub silikonem. Czym lepiej? I co zrobić od wewnątrz?
  6. Podepnę się do wątku. Planuję kable elektryczne. Teraz kupuję dom w stanie surowym, który inwestor zaczął ocieplać styropianem 10 cm. Czy zrywać to co już zrobił i dawać po całości 20? Czy da się na tę ścianę przodu budynku i na pozostałych na górnych częściach dołożyć ocieplenie? A ile dać cm styropianu w wylewkę?
  7. Proszę mi wybaczyć jeśli już było, ale wątek jest naprawdę spory... Zainteresowało mnie ogrzewanie elektryczne w domku - projekt "dom nad stawem" http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-nad-stawem. Bardzo chciałabym ogrzewanie podłogowe elektryczne z możliwością akumulacji prądu z taryfy nocnej. Bardzo proszę o polecenie konkretnego rozwiązania kompletu takiego ogrzewania. Na poddaszu z racji tego, że nie wiem kiedy go wykończymy chyba dobre były by piece akumulacyjne. Proszę o porady. Jaką firmę z woj. świętokrzyskiego moglibyście polecić? Bądź o poradę aby wykonać to samemu
  8. A co w tych zdjęciach jest nie tak? Dom był stawiany w 2007/2008 roku. Razem z atrakcyjną działką, częściowo zalesioną - 32 ary, mam go okazję kupić za 150 000 zł. Popatrzcie na zdjęcia, czy faktycznie to nie jest okazja? Budowany wg. projektu: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-nad-stawem/m40f52ced05c6b
  9. 120 cm jest głęboko fundament i jest równo z ziemią. To co wystaje to podmurówka ok. 40-50 cm.
  10. Wylewkarze podpowiedzieli nam wyjście z sytuacji. Mianowicie proponują skucie młotem pneumatycznym wszystkich wystających podmurówek przy ścianach. Powiedzcie czy to jest dobry pomysł. Czy kucie podmurówek młotem pneumatycznym nie naruszy fundamentów? A może jest jakieś inne niebezpieczeństwo?
  11. Ale czy przy tak dużym osiadaniu nie byłoby widać śladów gdzieś na suficie np. jakieś popękania? Na przestrzeni 13 metrów mamy 9 cm różnicy w poziomie fundamentów. Co jeszcze i jak możemy jeszcze sprawdzić? Jutro jadę tam z dużą poziomicą zobaczy jak piony ścian zewnętrznych domu.
  12. Zamierzamy kupić dom w stanie surowy i dzisiaj byli wylewkarze z przyrządem pomiarowym (laserowym). Stwierdzili, że różnica w poziomie między drzwiami wejściowymi a oknem balkonowym w salonie (przeciwległe ściany domu) wynosi aż 9 cm. Znaczy to, że drzwi balkonowe są 9 cm niżej osadzone. Sama ława w salonie jest niżej i łagodnie (nie trzymając poziomu) dochodzi do drzwi wejściowych. Wymieniając drzwi balkonowe na 9 cm krótsze niby sprawę można załatwić, ale wtedy otwory drzwiowe w pokojach trzeba i tak wycinać u góry, żeby zastosować standardowe drzwi. Ale to i tak nie załatwi poziomego sufity - w salonie będzie niżej, niż przy drzwiach wejściowych o 9 cm. Na strychu również trzeba "prostować" strop/podłogę do poziomu - różnica wynosi 6 cm. Czy w takim stanie rzeczy jest sens pchać się w zakup takiego domu? Jakie konsekwencje na przyszłość może to nieść?
  13. uAli

    Łazienka/WC/Pralnia

    Witajcie, połączyłam pomysły alycji i kinki: Co sądzicie?
  14. uAli

    Łazienka/WC/Pralnia

    alicyja, dziekuję a te dwa przejścia od wanny do wc przez pralnię to drzwi przesuwane czy inna możliwość?
  15. uAli

    Łazienka/WC/Pralnia

    Kanalizację można dowolnie poprowadzić.
  16. uAli

    Łazienka/WC/Pralnia

    Dokładnie teraz jest tak:
  17. uAli

    Łazienka/WC/Pralnia

    Kinka, dzięki. Na tę chwilę właśnie ściana stoi tam gdzie ją wstawiłaś. Poprzedni właściciel zrobił tam wejście o szerokości 1 metra do garażu (którego nie będzie)
  18. uAli

    Łazienka/WC/Pralnia

    Ale jesteście szybcy Okno mamy dopiero wstawiać. Więc możemy delikatnie poprzesuwać. Wejście jest z tego samego korytarza. A sypialnie są z obydwu stron. Doradźcie które wejście do toalety
  19. Witajcie, właśnie kupujemy dom w stanie surowym. Mam takie pomieszczenie z oknem i chciałabym podzielić go na 2 pomieszczenia. Podpowiedzcie jak je podzielić i zaaranżować by WC było oddzielnie niż łazienka. W łazience wanna (160 lub 170), prysznic, umywalka i grzejnik drabinkowy . Oraz gdzie umieścić pralkę z szafą z koszami na brudne ubrania. Z góry dziękuję za pomoc.
  20. Rozumiem. Dziękuję.
  21. Wyobrażam sobie, ze poleci po ścianie (z kolankami) do np. otworów wentylacyjnych. Dlatego pytam oto, czy to jest realne.
  22. Problem jest taki, że komin przy kominku nie jest wybudowany i średnio chcę, aby był w tym miejscu, ponieważ zaburzy nam projekt poddasza. Chciałam podpiąć kominek z salonu do komina, wentylacji w kuchni/kotłowni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...