
bartroze
Użytkownicy-
Liczba zawartości
19 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez bartroze
-
Obróbka blacharska krawędzi balkonu- czy można bez ?
bartroze odpowiedział fiolek → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
A to w takim razie jeszcze jedno pytanie - czy obróbka blacharska krawędzi balkonu powinna wylądować pomiędzy płytą balkonu, a wylewką cementową - i na wylewkę okładzina, czy obróbka ta powinna być umieszczona na wylewce? -
Obróbka blacharska krawędzi balkonu- czy można bez ?
bartroze odpowiedział fiolek → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Podbiję troszkę temat. Albo ktoś chce mnie zrobić w balona, albo w gąszczu informacji z forum nie potrafię wychwycić tej prawidłowej. Sytuacja jest następująca - płyty balkonowe zostały wylane ze spadkami, początek płyty na poziomie stropu na poddaszu. Na strop przyjdzie styropian 5cm + wylewka + okładziny, na balkon 2-3 cm styropianu + wylewka. Na balkonie leży w tej chwili pas papy termozgrzewalnej wywinięty na ścianę i obłożony styropianem. Do tego chcę przykleić z wodą dalsze pasy papy. Specjaliści albo "specjaliści" proponują obróbkę blacharską krawędzi balkonów, ale także obróbkę blacharską przy ścianie. O ile z niniejszego tematu mogę wywnioskować, że z obróbki krawędzi można ewentualnie zrezygnować, o tyle nie mogę znaleźć informacji, czy obróbka przy ścianach jest potrzebna-niezbędna, czy "specjaliści" chcą mnie raczej naciągnąć. Bardzo proszę o jakieś porady. Pozdrawiam! -
I jak tam po wycieczce po sklepach?
-
Niestety muszę Cię zmartwić - mało osób z forum użytkuje ten kocioł. Również się interesuję takim zestawem, ponieważ mój instalator zaproponował m.in. zestaw premium green 24 za coś koło 5400zł, ale nie wiem czy nie pomylił się we wpisanej nazwie czy cenie. Generalnie coś koło 7000 chodzą takie zestawy. Pozdrawiam! PS. Pochwal się jak już się na coś zdecydujesz.
-
Dzięki za wszelkie podpowiedzi Szukam dalej Może ktoś jeszcze posiada takiego (albo podobnego) Aristona o którym może coś powiedzieć? Ekonomia? Awaryjność? Serwis?
-
Przeczytałem - i takie krótkie pytanie jeszcze - czy jakąś różnicę w zużyciu pomiędzy auto a stałym zasilaniem wyczułeś?
-
Owszem - ale nie powiedziałem, że chciałbym non-stop grzać 70st.C. Generalnie grzejniki będą przewymiarowane do zasilania niską temperaturą. Ale są takie dni, że człowiek potrzebuje poczuć ciepło - wtedy podkręcam temp. na piecu i już mam gorąco na grzejnikach - bez czekania kilku godzin na reakcję podłogi. Poświęcę te kilkanaście procent sprawności na kilka wieczorów w sezonie. To po pierwsze. A po wtóre - różnica w cenie między kotłem z zamkniętą komorą a kondensacyjnym jest dzisiaj znikoma, o ile w ogóle jest. Otwarta nie wchodzi w grę. Pozdrawiam!
-
A czy możesz w przybliżeniu określić zużycie gazu? Zamieszkujecie już w domku? Czy grzejesz i wykańczasz? Jaki sterownik pokojowy masz zamontowany - mój instalator wycenił euroster bezprzewodowy - nie wiem czy się sprawdzi. Dzięki za wszelkie odpowiedzi!
-
Witam 1950. Mam zamiar robić za kilkanaście dni instalację co/cwu. Dom z poddaszem użytkowym ok. 120m2 po podłogach, do tego 22m2 garażu i kotłowni - też ogrzewanych. Ściana porotherm 25 i styropian 15cm, 24 cm wełny w skosach i stropie, podłoga pod częścią mieszkalną 15 cm styro, pod garażem i kotłownią 10cm. Zamieszkiwać będą póki co 2 osoby + 1 dziecko. 2 łazienki (wanna, prysznic). Korytarz, łazienki i kuchnia (ok. 25m2) ogrzewanie podłogowe + grzejniki, pozostałe pokoje, garaż, kotłownia - tylko grzejniki. Łącznie ok. 11-13 szt. Chciałbym jak najwygodniej sterować całym zestawem, ale w granicach rozsądku cenowego. Jaki zestaw polecasz? Jakie miałbyś ewentualne ceny? Dziękuję za wszelkie informacje.
-
Chętnie podbiję. Mam okazję do zakupu pakietu Ariston Premium Green - w składzie kocioł Genus Premium 24 System ff, zasobnik BADC 120l i ClimaManager. Ma ktoś z szanownych Forumowiczów podobny kocioł? Bardzo proszę o podzielenie się swoimi odczuciami o tym modelu. Ewentualnie jeżeli ktoś może coś ogólnie powiedzieć o kotłach Aristona...
-
Też zastanawiałem się nad mniejszą mocą i większym zasobnikiem, bo dodatkowo za kilka (5-6) lat przestanę intensywnie ogrzewać garaż - będzie służył zgodnie z przeznaczeniem. Rozmawiałem z instalatorem i stwierdził, że kocioł jest faktycznie większy niż wynikają potrzeby, ale lepiej żeby był zapas mocy, niż miałoby jej zabraknąć. Stwierdził też, że moc zostanie ograniczona przez serwisanta uruchamiającego kocioł adekwatnie do potrzeb domu, a wszystkie z wymienionych mają dolną moc ok. 5,5kW czyli wcale dużą. Z tym, że jeżeli chodzi o aristona (ku któremu się skłaniam - o tym za chwilę) to najmniejszy jest właśnie model GP 24. Przy Ferroli i Junkersie mam jeszcze coś koło 18kW do ewentualnego wyboru, bo w 14 Cerapura to już chyba się nie będę pchał... I dlaczego Ariston? W proponowanych modelach kotłów instalator napisał "Ariston Premium Green" / Junkers Cerapur... / Ferroli econcept.. - wszystkie w zbliżonych cenach. Nie znalazłem w ofertach kotła premium green - znalazłem za to informację, że Premium Green to pakiet kocioł genus premium + zasobnik 120 + czujnik zew. + clima manager. Zadałem pytanie czy to miał instalator na myśli, na co stwierdził, że tak - w związku z czym jest to atrakcyjna cenowo oferta - do pozostałych kotłów musiałbym dokupić zasobnik i sterownik - ok. 1200zł. Czy ten Junkers 14 dałby radę z moim domkiem? Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź RAPczyn - gdybyś miał jeszcze jakieś przemyślenia to chętnie je odczytam. Pozdrawiam!
- 6 590 odpowiedzi
-
- 2011
- 25kw
-
(i 51 więcej)
Oznaczone tagami:
- 2011
- 25kw
- 26kw?
- abc instalacji
- aquaplus
- buderus
- cerapur
- de dietrich
- dedietrich
- dietrich
- duval
- ecotec
- gazowy
- gb072
- immergas
- immergas victrix
- instalacje
- isotwin
- jaki
- junkers
- junkers vaillant kondensacyjny kocioł gazowy
- kocioł
- kocioł jednofunkcyjny
- kondensacyjny??????
- kotła
- kotłowni
- kotły
- który
- mieszkania
- mmergas
- ogrzewacz
- ogrzewanie
- opinie
- oszczędniejszy?
- piec
- pilne.
- pomoc
- prośba
- przepływowy
- pytanie instalatorów kocioł junkers cerapur smart
- radson
- saunier
- termet
- vaillant
- victrix
- viessmann
- vitodens
- wody
- wolf
- wyborze
- wybrać
- wybrać?
- wycena
-
Witam, bardzo proszę o pomoc - stoję przed wyborem kotła gazowego. Do ogrzania ok. 110m2, do tego 18m2 garaż i 4m2 kotłownia. Dom z poddaszem użytkowym, garaż w bryle, porotherm 25 + 15 styropianu, na podłodze w części mieszkalnej 15 cm styropianu, w garażu 8-10cm. Okna PCV (1,0-1,1), wentylacja grawitacyjna, na dach planuję 12+12 wełny. W domu zamieszkiwać będą 2 osoby + jedno dziecko - w przyszłości może więcej , będą 2 łazienki (prysznic, wanna), ok. 25m2 podłogówki - do tego jakieś 11-13 grzejników (z czego dwa w garażu - ma służyć przez jakiś czas użytkowo). Instalator zaproponował Ferroli Econtech 25A lub Junkers Cerapur Smart ZSB 22 lub Ariston Genus Premium 24 (poprosiłem o "średnią" półkę cenową. Do tego zasobnik 120L i sterownik Euroster. Czy to dobra konfiguracja?
- 6 590 odpowiedzi
-
- 2011
- 25kw
-
(i 51 więcej)
Oznaczone tagami:
- 2011
- 25kw
- 26kw?
- abc instalacji
- aquaplus
- buderus
- cerapur
- de dietrich
- dedietrich
- dietrich
- duval
- ecotec
- gazowy
- gb072
- immergas
- immergas victrix
- instalacje
- isotwin
- jaki
- junkers
- junkers vaillant kondensacyjny kocioł gazowy
- kocioł
- kocioł jednofunkcyjny
- kondensacyjny??????
- kotła
- kotłowni
- kotły
- który
- mieszkania
- mmergas
- ogrzewacz
- ogrzewanie
- opinie
- oszczędniejszy?
- piec
- pilne.
- pomoc
- prośba
- przepływowy
- pytanie instalatorów kocioł junkers cerapur smart
- radson
- saunier
- termet
- vaillant
- victrix
- viessmann
- vitodens
- wody
- wolf
- wyborze
- wybrać
- wybrać?
- wycena
-
Ściany działowe z BK zamiast GK
bartroze odpowiedział bartroze → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Up -
Witam! Mam taki dylemat mały - w projekcie przewidziane są ścianki działowe na poddaszu z płyt GK na stelażu, ja natomiast chcię postawić ścianki z betonu komórkowego 12. Rozmawiałem ze swoim kierownikiem budowy i stwierdził on, że może być problem, ponieważ GK to lekka konstrukcja, BK jednak waży nieco więcej, a pod stropem nie przewidziałem żadnych podciągów w miejscach gdzie przebiegać będą ścianki działowe poddasza. Stwierdził on że strop może się uginać, a ściany pękać. Strop monolityczny, żelbetowy, 14cm, cała płyta 9,5 x 7 m, w połowie długości podciąg przez całą szerokość, Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi "ugięciami" stropów i pęknięciami ścian?