Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

haker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez haker

  1. A jaka jest największa zaleta względem starej pompy?
  2. Minęło już 48h, spada tak jak napisałem 0,3bar/24h
  3. Połączyłem instalację ciepłej i zimnej wody ze sobą. Napełniłem powietrzem sprężonym do 3 bar. Ciśnienie spada jakieś 0,3 bar na 24h. Czy jest to do zaakceptowania?
  4. U mnie jest właśnie taka rurka i daje radę, więc u Ciebie też powinna. Ale może niech się wypowie jakiś fachowiec.
  5. Czym skutecznie zaizolować rury dolnego źródła. mam jedno miejsce gdzie będą szły metr od szamba i drugie metr od fundamentów.
  6. Ile płaciłeś za rure i jaka grubość ścianki?
  7. Zastanawiam się ile przyjąć W na 1m2 gleba wygląda tak: - Glina do głębokości 1m na pewno, dalej nie wiem - Fundamenty kopane w czerwcu woda stała na 1m - Jak byłem miesiąc temu to woda stała na 20cm, dziś stoi na 10cm, mam wsadzoną rurę pionową pod ławę i ładnie widać, zresztą w dołkach też widać i w wychodku.. Czy 25W/m będzie ok?
  8. Wiosną mokro, woda gruntowa na 0,5, latem glina jak skała do głębokości 1,3m, dalej nie wiem.
  9. Ata pompa 7,6 starczy do tego zapotrzebowania - Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną Qco=5712 W, strefa klimatyczna III Warszawa -20 ?? Lepiej go docieple niż w projekcie więc ten paramtr powinien być mneijszy.
  10. Dzięki i czekam na info od innych co o tym myśla i czy to wystarczy
  11. ProszeWedług projektu: Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną Qco=5712 W, strefa klimatyczna III Warszawa -20
  12. Czy do Pompy ecopol 7,6 kW wysatrczy taki kolektor poziomy: 3x150m PE32 w rowach 2mx20m? Daje to tylko 120m2 kolektora. Więcej nie bardzo upchnę na działce.I tak rowy w tym przypadku oddalone od siebie o 3m, od tui 1m (w poziomie), od ogrodzenia 1m.
  13. Czy ktoś używał tego środka do izolacji fundamentu od zewnątrz?
  14. Czy jest gdzieś napisane że dolny wiązar ma być stężony od dołu a nie od góry? Czyli że ma być pod dolnym pasem a nie na nim?
  15. A ja się zastanawiam, wykopałem dół na działce na 120cm i cały czas glina, pokazała się też przy tej głębokości woda. Więc chyba idealne warunki. Muszę poczytać bo jakoś nigdy się nie interesowałem tym rozwiązaniem. Zastanawia mi też fakt zrobienia komina a raczej jego niezrobienia. Ile mogą na tym zaoszczędzić?
  16. kupie garaż blaszany , standardowy z dostawą mazowieckie tel:606-340-198
  17. Załóżmy że dziś będzie zakopany kabel i zrobiona reszta roboty przez elektryka, dziś też dostarczy on papiery do ZE, to ile średnio potrzebuje ZE na zainstalowanie licznika?
  18. Oczywiście chodziło o PGE .
  19. Rok temu złożyłem o warunki do PGNIG dali termin do 28.08.2012 (budowlane i docelowe). W styczniu postawili skrzynkę w granicy, jest tam miejsce na licznik, bezpiecznik 3x20A. Dwa tygodnie temu zapłaciłem za moc i co teraz? Mam czekać na ich ruch czy szukać już elektryka? Oczywiście chodzi o tak zwaną prowizorkę budowlaną. Potem oni jeszcze muszą założyć licznik. Długo to potrwa?
  20. beata To ile ci zaśpiewali i ile czekałaś na wycenę? Daleko mieli do ciebie, bo to chyba ma spory wpływ na cenę.
  21. Ile czekaliście na wycenę wiązarów? Pierwszą dostałem po 4 dniach na 27.000, za wiązary takie jak w projekcie, z daszkiem i garażem.
  22. Wiadomo że jak dom się buduje to na działce stawia się prowizoryczne przyłącze. Jest tam licznik i stamtąd bierze się prąd, wszystko jasne i klarowne. Ale jak jest z przyłączem wodnym?
  23. A co myślicie o podłogówce w 30m2 garażu w którym także będzie stała PC? Garaż przylega do domu nieocieploną ścianą, więc powinien być ogrzewany, możne dać tam rurki po prostu rzadziej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...