Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grego

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grego

  1. Jednak posłuchałem zaleceń producenta Mistrala tj. Paradyża i zrezygnowałem z impregnacji. Trafił do mnie argument, ze impregnat zawsze na trasach "ścieżek" domowych będzie po jakimś czasie "złaził", a napewno różnił się od płytek poza scieżkami. Tak też ostrzegali mnie płytkarze. Przyjąłem, że słaba, porowata np. "chińszczyzna" wymagałaby impregnacji, ale dobre jakościowo płytki, tj. twarde i ze szczelnymi mikroporami, już nie wymagają impregnacji. Zrobiłem tak jak ktoś powyżej - próbki z plamieniem płytek różnymi płynami, pozostowionymi na dobę, aż do wyschnięcia. Później zmycie ściereczką ze zwykłą wodą z "Ludwikiem". Potwierdzam - kawa, herbata, mleko, soki owocowe, olej, masło .... nie zostawiły plam. Jedynie czerwone wino, (i chyba coca-cola), zostawiły bardzo nikłe plamy, których bym nie zauważył, gdybym nie wiedział gdzie ich szukać. Być może, gdyby użyć specjalnych odplamiaczy, to może nawet takie nikłe plamy dałyby sie usunąć. Na Mistralu, który ma "mazy" udające naturalny kamień (u mnie beż "Beige") nie widzę problemu z plamieniem. Płytki są super gładkie i nic nie przylepia sie do nich. Zauważyłem, że jak ludzie nanieśli błota do salonu, to lepiej poczekać aż wyschnie i po prostu je zmieść miotłą, odkurzaczem, zamiast na mokro ściągać (co prowadzi do walki z "mazami", zwłaszcza w fugach). Jest łatwiej utrzymać czystość niż myślałem. Jest OK. W przedpokoju, kuchni mam płytki gresowe szkliwione "Naturale" z Opoczna i te trzeba zmywać mopem - ale jest to też nie tak kłopotliwe jak przypuszczałem. Pozdrawiam.
  2. Cześć szczęśliwi użytkownicy wentylacji nawiewno-wywiewnej! Czy moglibyście podzielić się informacjami; jaką faktycznie temperaturę ma świeże powietrze nawiewane do pomieszczeń, tj. po przejściu przez centrale: Vena3 Bartosza, Economic 120 II Dospel, Żubr i inne, przy np. zewnętrznej temp. (-20), (-10), (-5), (0), (+5), (+10)? Oczywiści e GWC to zmienia, ale to można powiedzieć jest odpowiednikiem pow. zewnętrznego np. (0), (+5). Przy jakiej temp. przestajecie odczuwać dyskomfort chłodnego strumienia powietrza nawiewanego?
  3. Lubię takie stwierdzenia - na stronie piszą o odzysku do 100% a to juz jest prawie perpetum mobile, chciałbym zobaczyć wyniki badań takiego cuda (oczywiście nie z laboratorium z Białegostoku - bez urazy dla mieszkańców ), Czy nawiew powietrza zimniejszego o kilka stopni z reku innej firmy wymaga podgrzewu?????? W takim razie proponuje poszukać namiary na Klingenburga, Kraftanlagen i parę wiodących firm w tej branży i sprzedać im ten patent. Dla niewtajemniczonych różnica w cenie w wymiennikach odzysku ciepła w centralach przemysłowych o spr.60-70% i 80% jest ok. 2 krotna, natomiast odzysk min. 85% to po prostu fikcja. i tyle. Troszkę chyba przesadzają z tymi odzyskiem do 100%,aczkolwiek w szczególnych warunkach przy odzysk ciepła z kondensacji pary wodnej jest to możliwe. 85 % mogę ci zagwarantować,że osiągają w każdych warunkach-sam je badałem, a na dodatek są odporne na szronienie:). Wyniki badań napewno ci przedstawią w Bartoszu jeśli się do nich zgłosisz. Wcale nie trzeba podgrzewać powietrza nawiewanego,a jeżeli chodzi o reku innych firm to różnica może wynosić kilkanaście stopni:) Niedowiarek,niewtajemniczony, z cenami też do tyłu.Skoro tak się powołujesz na Klingenburga (efektywność temperaturowa >80%) chciałbym też zobaczyć wyniki, to wydaje mi się że powierzchnia wymiany w Bartoszu jest o wiele większa,więc nie ma się chyba czemu dziwić że osiąga większą sprawność. I gdzie ta fikcja?? Marcinoo! Jakie są temp. nawiewanego powietrza z Veny 3 Bartosza, a jakie z Dospela Economic 120 II? W tym drugim jest grzałka 1000W, która jest fabrycznie ustawiona na podgrzewanie powietrza (już po przejsciu przez rekuperator) do 19C. Przecież to nic innego jak dodatkowy grzejnik elektryczny, a więc drogi w kosztach utrzymania. Czy producent w ten sposób nie ukrywa niedostatecznej sprawności rekuperatora? Powietrze po rekuperatorze, przy sprawnosci ok. 72-80% (podawanej przez producenta) przecież zawsze będzie miało poniżej 19C, a więc zawsze bedzie pracować grzałka 1000W. Czyż nie tak? Wówczas korzyść z odyskanej energii cieplnej z wyrzucanego powietrza trzeba pomniejszyć o znaczne koszty prądu grzałki. A jakie bywają faktyczne różnice temp. powietrza wywiewanego a nawiewanego w tych i innych rekuperatorach??? Czy kierować sie tym przy wyborze centrali?
  4. Czy ktoś zna jakiś system układania DGP, ale nietypowy, w 12cm ociepleniu podłogi na gruncie? Musi być z rur okrągłych lub prostokatnych ocieplonych i na tyle twardych, aby w czasie montażu wyżej położonej podłogówki i betonowania posadzki nie uszkodzić przewodów. Pozdrawiam
  5. Ale już przy mechanicznej DGP może być kanałami w posadzce z wylotami tuż nad podłogą. Przecież w razie awarii i braku prądu, gorace powietrze znad kominka, gromadzące sie w czopuchu w końcu go przepełni i zacznie się "wylewać" do salonu - i wszystko będzie OK. Czy ktoś zna jakiś system układania DGP, ale nietypowy, w 12cm ociepleniu podłogi na gruncie? Musi być z rur okrągłych lub prostokatnych ocieplonych i na tyle twardych, aby w czasie montażu wyżej położonej podłogówki i betonowania posadzki nie uszkodzić przewodów. Pozdrawiam - Grzegorz
  6. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej dołem, w posadzce (ociepleniu podłogi na gruncie). Intensywnie szukam materiałów, wykonawcy takiego rozprowadzenia. Czy masz to rozstrzygniete u Ciebie? Pozdrawiam
  7. Czy ktoś może polecić, dobre, sprawdzone bloczki fundamentowe z okolic Tarnowskich Gór i po ile? Pozdrawiam
  8. Czy ktoś może polecić, dobre, sprawdzone bloczki fundamentowe z okolic Tarnowskich Gór i po ile? Pozdrawiam
  9. Przepraszam mariano, dopiero teraz doczytałem drugą stronę wątku o czyszczeniu, więc może odpowiedz na drugą część pytania (opinia o Bartoszu). Jaki reku Bartosza polecałbyś do parterowego domu ok. 110mkw. x 2,65m wys. Jeśli nie Bartosza to jaki reku polecałbyś (chyba z przeciwprądowych, jeśli dobrze zapamietałem, to są najwydajniejsze)? Pozdrawiam.
  10. Witam Przedstawiciel firmy Bartosz powiedział " żę sie go nie czysći bo sa filtry i nie ma prawa tam sie dostac jakis kurz itp" No ja już raz czyscilem i zabawy troche jest przy tym:) Pozdrawiam Mariano - jak wygladało czyszczenie Bartosza? - czym ? Czy Twoim zdaniem jest to wyrób godny polecenia, sprawdzony, wydajny - nie teoretycznie, ale praktycznie?
  11. Jareko - skoro Schuco CT-70 ustawiasz na czele peletonu profili, czy możesz, mając rozległą wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, odpowiedzieć czy da sie z niego zrobić (i czy będzie dobrze służyć przez lata) okno 210x150 (dwuskrzydłowe) i drzwi tarasowe 180x235 (z ruchomym słupkiem) kolorowe, złoty dąb, od południowej strony, przy tarasie. A jeśli nie ww profile, to co by się sprawdziło w ww warunkach? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  12. A gdzie w tym rankingu niski (suma wys. ramy i skrzydła 104mm) Roplasto 7001 ? Jareko - z twojej strony internetowej wynika, że montujesz też stolarkę z Roplasto, więć masz w tym zakresie doświadczenia i opinię o tym profilu i jego możliwościach. Niestety pominąłeś go w ww rankingu. To jak to jest z tym Roplasto?
  13. Czy forumowicze mający okna i drzwi balkonowe z profilu Roplasto 7001 (najlepiej w kolorze) mogą podzielić się swoimi opiniami o produkcie a może i producencie z okolic Ślaska? Jeśli nie te, to jakie byście radzili na szerokie okno 210x150 (2 skrzydła) i drzwi tarasowe 180x235? Pozdrawiam. Na wiosnę startuję w Tarn. Górach.
  14. Czy forumowicze mający okna i drzwi balkonowe z profilu Roplasto 7001 (najlepiej w kolorze) mogą podzielić się swoimi opiniami o produkcie a może i producencie z okolic Ślaska? Jeśli nie te, to jakie byście radzili na szerokie okno 210x150 (2 skrzydła) i drzwi tarasowe 180x235? Pozdrawiam. Na wiosnę startuję w Tarn. Górach.
  15. Czy forumowicze mający okna i drzwi balkonowe z profilu Roplasto 7001 (najlepiej w kolorze) mogą podzielić się swoimi opiniami o produkcie a może i producencie z okolic Ślaska?
  16. Czy forumowicze mający okna i drzwi balkonowe z profilu Roplasto 7001 (najlepiej w kolorze) mogą podzielić się swoimi opiniami o produkcie a może i producencie z okolic Ślaska?
  17. Natrafiłem na wątek, gdzie jareko chwali profil Schuco CT-70, ( i porównuje, na swojej stronie, z profilem Roplasto 7001, ale tylko zdjęcia) Gdzie można zobaczyć okna z Schuco CT-70 "na żywo" na Śląsku? Kto produkuje (dobrze!), sprzedaje okna i drzwi z tego profilu na Śląsku? Będę wdzięczny za "doniesienia".
  18. Jaki profil sprawdzi się w dużym oknie 210x150 (dwa pola) oraz drzwiach tarasowych 180x235 (bez słupka) koniecznie z niskim progiem, w okleinie "złoty dąb", od strony południowej (intensywne nagrzewanie!). Podoba mi się 5-komorowy profil Roplasto (niska suma wys. ramy i skrzydła=duże przeszklenie), Aluplast RL4000, lub Rahau Brillant. Który z nich wytrzyma takie warunki? Jacy inni producenci są godni polecenia?
  19. Cześć! Będę startował z budową D09b koło Tarnowskich Gór, jak tylko zima ustapi. Negocjuję ceny. Jeśli ktoś ma aktualne to chętnie poznam.
  20. Czy może ktoś polecić rzetelnych wykonawców z rejonu Tarnowskich Gór do budowy parterowego domku ?
  21. Będę miał wentylację mechaniczną z rekuperatorem. 1) Czy muszę koniecznie szukać kominka z bezpośrednim doprowadzeniem powietrza do paleniska? - podobno tylko takie rozwiaząnie nie zaburzy ciśnień nawiewu/wywiewu wentylacji. 2) Kominek KFD EKO 90 firmy La Nordica (oferowany przez KFD Ekokominki/KOPERFAM z Legionowa) podobno spełnia te warunki, ale czy jest to produkt godny uwagi, renomowanej firmy? W ogóle nie znajduję opinii na ten temat. 3) Czy są kominki innych firm (jakie), które mają powietrze dostarczane bezpośrednio do paleniska i powietrze z wewnątrz domu nie jest wsysane do kominka (z wyjątkiem kilku minut rozpalania, kiedy świadomie dopuszcza się powietrze z pomieszczenia)? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  22. Alterm, Darek B., a może i inni wtajemniczeni - jesteście obeznani z tematem kominków, więc może pomożecie? Będę miał wentylację mechaniczną z rekuperatorem. 1) Czy muszę koniecznie szukać kominka z bezpośrednim doprowadzeniem powietrza do paleniska? - podobno tylko takie rozwiaząnie nie zaburzy ciśnień nawiewu/wywiewu wentylacji. 2) Kominek KFD EKO 90 firmy La Nordica (oferowany przez KFD Ekokominki/KOPERFAM z Legionowa) podobno spełnia te warunki, ale czy jest to produkt godny uwagi, renomowanej firmy? W ogóle nie znajduję opinii na ten temat. 3) Czy są kominki innych firm (jakie), które mają powietrze dostarczane bezpośrednio do paleniska i powietrze z wewnątrz domu nie jest wsysane do kominka (z wyjątkiem kilku minut rozpalania, kiedy świadomie dopuszcza się powietrze z pomieszczenia)? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...