Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bart

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    137
  • Rejestracja

Bart's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Bart

    Płyta pir na dach

    Dzięki za odpowiedź Czyli podsumowując: -zrywam dach do krokwi -kładę PIR 14 -jeżeli nie ma papy na PIR to kładziemy papę -dachówka.
  2. Bart

    Płyta pir na dach

    Mam pytanie do fachowców w temacie pianki PIR. Planuję remont dachu - do wymiany dachówka. Przy okazji chciałbym docieplić dach dodatkowo występuje u mnie problem z zwierzątkami na poddaszu. Aktualnie mam idąc od wnętrza domu -sklejka -folia paroizolacyjna -Wełna 20cm pomiędzy krokwiami -membrana - w fatalnym stanie - rozdziera się w rękach jak papier -dachówka. Nie chcę ruszać poddasza od środka, dlatego chciałbym aktualnie zrobić w taki sposób -zerwanie dachówki, łat i kontrłat, -położenie płyty PIR 6-8 cm -na to dachówka ceramiczna Przede wszystkim chcę zlikwidować mostki termiczne, docieplić dodatkowo dach i utrudnić wejście gryzoniom. Jakie folie, membrany lub też deskowanie zastosować i na którym etapie? Czy to rozwiązanie jest ok?
  3. Uruchom sobie WoWifi w telefonach i rozmowy pójdą przez internet. Jakiego masz operatora?
  4. Dodam, że ma ona małe drzwi boczne, co praktycznie eliminuje zadymianie przy otwieraniu. Główne drzwiczki praktycznie nieużywane.
  5. Koza Dovre, 16 lat w sezonie praktycznie codziennie, w weekend czasami 24h. Raz wymieniona szyba i uszczelki. Jeden z najlepszych zakupów do domu. Polecam!!!
  6. Przymierzam się do instalacji paneli i mam pytanie do doświadczonych użytkowników. Jak daleko może być zainstalowana instalacja od licznika? Czy lepiej instalować panele bliżej licznika czy też bliżej skrzynki z bezpiecznikami? Aktualnie licznik mam ok 200 m od domu, a dom jest zasilany przewodem 4x25 aluminium. Czy jeżeli panele zainstaluję na domu, to czy będę musiał ciągnąć jeszcze jaki kabel do licznika?
  7. W całym domu mam podłogi drewniane i ogrzewanie gazowe - grzejniki (w łazience też). Domownicy wszyscy chodzą boso. Dodatkowo dogrzewam popołudniami kozą. Generalnie z komfortu cieplnego w całym domu jestem zadowolony z wyjątkiem właśnie podłogi w łazience (temperatura w niej samej jest ok) do tego stopnia że wykańczając łazienkę na poddaszu na podłogę dałem też drewno i tam nie mam tego problemu. Dlatego też przy okazji remontu łazienki chcę dołożyć ogrzewanie matami i główne pytanie jest czy 100 czy 150W? I jaki sterownik do tego - o ilości załączeń w ciągu doby producenci przeważnie milczą.
  8. To na sterowniku nie możesz ustawić godzin w których ma się podłogówka załączać? Planuję taki sterownik który przynajmniej 2 razy na dobę automatycznie włączy i wyłączy podłogówkę oraz po osiągnięciu zadanej temperatury podłogi. Który ze sterowników zapewni takie warunki? Wstępnie myślałem o Devireg Touch ale nie wiem czy to jest przerost treści nad formą.
  9. Podłączę się pod wątek. Planuję remont łazienki i chciałbym zainstalować pod płytkami maty grzewcze. Efekt jaki chciałbym uzyskać to ciepła podłoga, nie potrzebuję grzać całego pomieszczenia. Dlatego mam pytanie o jakiej mocy maty grzewcze zainstalować? Czy 100W wystarczy czy też iść w 150/160W/1m2? Jakiej firmy maty grzewcze polecacie? Wstępnie skłaniałbym się w stronę Devi z zasilaniem jednostronnym. Czy sterownik faktycznie powinien być poza łazienką?
  10. Bart

    Wiata - wykończenie dachu

    Dzięki za info
  11. Bart

    Wiata - wykończenie dachu

    Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć, czy posmarowanie złączeń papy lepikiem (lub innym smarowidłem - jakim?) będzie prawidłowe i czy wystarczy?
  12. Bart

    Wiata - wykończenie dachu

    Na domu mam dachówkę, ale wiata ma mały spad więc użyłem papę. Powierzchnia dachu jest praktycznie niewidoczna. Chodzi mi głównie o zabezpieczenie go przed przemakaniem i porywami wiatru. Efekt wizualny w tym temacie jest dla mnie pomijalny.
  13. Ostatnio popełniłem wiatę na drewno. Dach zrobiłem na pełnym deskowaniu i na to przybiłem papę asfaltową. Dookoła założyłem opierzenie. I teraz zastanawiam się co dalej z tym zrobić? 2 opcje: 1. Położyć na to papę termozgrzewalną (droższe) 2 Posmarować łączenia pasów papy jakimś dysperbitem - jakim? (tańsze). Którą opcję wybrać? A może coś innego?
  14. Witam wszystkich i proszę o pomoc. Sytuacja u mnie przedstawia się następująco. w 2004 roku uzyskałem pozwolenie na budowę domu i budynku gospodarczego. W 2005 zakończyłem budowę domu i uzyskałem pozwolenie na użytkowanie. Wpisy w dzienniku budowy domu skończyły się w 2005 r. wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Budynek gospodarczy budowałem w latach 2008-2013. Wpisy w dzienniku budowy budynku gospodarczego są oczywiście nie rzadziej niż co 3 lata. Teraz chciałbym uzyskać ostateczny odbiór budynków które są na pozwoleniu. Czy nadzór nie będzie się czepiał, że nie ma wpisów dotyczących domu w okresie 2005 do 2013? Dodam że w dzienniku dot. domu nie ma już miejsca na wpisy.Czy 3 letni okres wpisów w dzienniku dotyczy poszczególnych budynków czy też całego pozwolenia? Czy mając jedno pozwolenie mogę budować najpierw jeden budynek (dom) przez np 3 lata a potem drugi budynek np: garaż przez 5 lat i całość oddawać do użytku po skończeniu ostatniego budynku?
  15. Kamień elewacyjny powinien się sprawdzić. Miałem ten sam problem tynk gipsowy się rozwarstwił i zaczął odpadać. Po zastosowaniu kamienia elewacyjnego (zdaje się Roma) jest wszystko ok - już chyba 4 rok.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...