Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ricardo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

ricardo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy ktoś podpowie mi jakiej firmy wybrać klej do glazury na ogrzewanie podłogowe? Ceresit CM-17, Cekol C-10, Atlas Super Plus
  2. Czy ktoś może doradziłby jaki kolor fugi dobrać do płytek łazienkowych z Tubądzina Inverno-3 i inverno 4? Położyłem fugę brzoskwiniową i katastrofa - wszystko się zlało i straciło "ostrość".
  3. Witam, Zdecydowany jestem na kupno kominka z pw firmy CTM. Mój domek to 171 m2 + garaż 20 m2 aktualnie w fazie wykończenia. Głównym źródłem ogrzewania będzie piec VAILLANT kondensacyjny na gaz ziemny. Czy moc kominka 18 kW wystarczy do ogrzania co i cwu? Może ktoś ogrzewa już podobną powierzchnię domu i ma taki sam kominek?
  4. Zdecydowałem się na mniejszą szerokość okna. Mam ściany z betonu komórkowego 24 cm układanego na klej. W jaki sposób prawidłowo zmniejszyć szerokość otworu okna o około 30 cm z jednej strony? Czy można odpowiedniej szerokości bloczki dokleić do jednego boku? Pozdrawiam Rysiek
  5. Ja też zwlekałem z przyłączem wody i żałuję bo w 2003 r. weszła ustawa na mocy której właściciel drogi ma prawo pobierać opłaty za urządzenia wbudowane pod drogą. W moim przypadku właściecielem jest gmina, więc muszę co roku wnosić opłaty, więc jeżeli droga przy której jest działka nie jest jeszcze wytyczona to radzę to też rozaważyć.
  6. W związku z podłączeniem się do instalacji sanitarnej oraz wodnej czyli umieszczeniem rur w ziemi po drogą gmina żąda ode mnie opłaty stałej corocznej w wysokości 90 zł (4 m^2 zajętej powierzchni). Podobno przepis taki wszedł w zycie w 2003 r. Jeżeli koś podłączył się wcześniej to nie musi płacić. Czy to prawda?
  7. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ostatnia z nich nawiązuje do jeszcze jednego pytania odnośnie jaka powinna być jakość wykonanych tynków tradycyjnych. Tynki miałem kładzione na listwy i wydawało mi się że to gwarantuje idealnie proste ściany. Jednak widzę odchylenia niekiedy do 2 mm oraz w paru miejscach kąty które miały być proste są rozwarte.
  8. Jestem na etapie dokonania rozliczenia za wykonanie tynków wewnętznych tradycyjnych. Wykonawca twierdzi, że przy obliczaniu całkowitej powierzchni tynkowania wlicza się również otwory okienne oraz drzwiowe. Czy to jest prawda?
  9. Dzięki za odpowiedzi. Mam zastosowaną folię paroprzepuszczalną i dachówkę ceramiczną. Rozumiem, że przy krokwiach 18 cm można zastosować wełnę 15 cm i powstała szczelina jest jak najbardziej prawidłowa. A czy istnieją wełny o grubości 18 cm a pózniej na to wełnę o szerokości np. 2 cm w poprzek? W ten sposób nie pomniejszam poddasza które i tak mam małe? Czy istnieją inne grubości wełny od szeregu 5cm, 10cm, 15 cm itd.?
  10. Przymierzam się aktualnie do ocieplenia poddasza. Mam krokwie o grubości 18 cm. Proszę o poradę jak należałoby układać wełnę mineralną na takich krokwiach i jakiej grubości wełnę muszę zakupić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  11. Dziękuję za odpowiedź. Będę już spał spokojnie.
  12. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem z tego że nie ma takiego przepisu podatkowego który zezwala na odliczenia tylko przez 4 kolejne lata. Jeszcze jedno pytanie: w roku 2002 nie dokonałem żadnych odliczeń z powodu braku funduszy ale budowa była kontynuowana. Czy to powoduje utratę ulgi?
  13. W 2000 r rozpocząłem budowę domu i za ten rok dokonałem pierwszego odliczenia podatku. Czy mogę w związku z tym dokonać odliczeń za zakup materiałów dokonanych w 2004r? W muratorze nr 8/2004 przeczytałem że wydatki z tytułu budowy jednego budynku można odliczać nie dłużej niż cztery lata czyli w moim przypadku chyba tylko do 2003. Proszę o pomoc w sprawie tego problemu oraz o inne informacje odnośnie kto może dokonać odliczeń a kto nie może.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...